- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2012 р.
за № 241/20554
Про затвердження Положення про службу охорони праці МНС України
Відповідно до статті
15 Закону України
"Про охорону праці" , статті
28 Закону України
"Про правові засади цивільного захисту" , пункту 6
Положення про Міністерство надзвичайних ситуацій України , затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 402, та з метою ефективної організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на збереження життя, здоров’я і працездатності людини у процесі праці, проходження служби та під час виконання завдань за призначенням працюючих та осіб рядового і начальницького складу,
НАКАЗУЮ:
2. Управлінню медичного забезпечення та з питань створення і впровадження Системи 112 (Шостак Л.Й.) спільно з Управлінням правового забезпечення (Поворозник Р.Р.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Бута В.П.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Заступник Міністра охорони здоров'я України |
О.К. Толстанов |
Директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України |
Ю. Мельников |
Перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні |
О. Мірошниченко |
Перший заступник Керівника Спільного представницького органу всеукраїнських профспілок та профспілкових об'єднань для ведення колективних переговорів та соціального діалогу на національному рівні |
Г.В. Осовий |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
30.01.2012 № 81
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2012 р.
за № 241/20554
ПОЛОЖЕННЯ
про службу охорони праці МНС України
І. Загальні положення
1.1. Це Положення регулює питання діяльності служби охорони праці головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, навчальних закладів, науково-дослідних установ, аварійно-рятувальних загонів (формувань), підприємств, установ і організацій сфери управління МНС України (далі - органи і підрозділи МНС України).
1.2. Служба охорони праці створюється в органах і підрозділах МНС України для організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям у процесі праці, проходження служби та під час виконання завдань за призначенням працюючих та осіб рядового і начальницького складу (далі - особовий склад).
1.3. Служба охорони праці створюється як окремий підрозділ в органах і підрозділах МНС України з кількістю працюючих або особового складу 50 і більше осіб.
В органах і підрозділах МНС України з кількістю працюючих або особового складу менше 50 осіб функції служби охорони праці може виконувати в порядку сумісництва (суміщення) особа, яка має відповідну підготовку.
В органах і підрозділах МНС України з кількістю працюючих або особового складу менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають виробничий стаж роботи не менше трьох років і пройшли навчання з охорони праці.
Служба охорони праці головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі утворюється як окремий структурний підрозділ, структура та чисельність якого визначається керівником головного управління (управління) залежно від обсягу, характеру та складності робіт (сектор, головний фахівець, головний спеціаліст, начальник служби з охорони праці).
Служба охорони праці в органах і підрозділах підпорядковується безпосередньо керівнику відповідного органу чи підрозділу МНС України.
1.4. Спеціаліст служби охорони праці повинен мати повну або базову вищу освіту відповідного напрямку підготовки або післядипломну освіту в галузі управління. Стаж роботи з охорони праці за професією: для магістра або спеціаліста - не менше 2 років, бакалавра - не менше 3 років.
1.5. Навчання та перевірка знань з питань охорони праці спеціалістів служби проводяться в установленому законодавством порядку під час прийняття на роботу та періодично один раз на три роки.
1.7. Координує та здійснює методичне керівництво роботою служби охорони праці органів і підрозділів МНС України відділ медичного забезпечення та охорони праці Управління медичного забезпечення та з питань створення і впровадження Системи 112.
1.8. Ліквідація служби охорони праці допускається тільки у разі ліквідації органу чи підрозділу МНС України, до якого вона належить.
ІІ. Завдання та функції служби охорони праці
2.1. Основними завданнями служби охорони праці є:
2.1.1. Опрацювання та впровадження ефективної системи управління охороною праці в органах і підрозділах МНС України та сприяння удосконаленню діяльності у цьому напрямку кожного структурного підрозділу, кожного працівника та особового складу. Забезпечення фахової підтримки рішень керівників органів і підрозділів МНС України з цих питань.
2.1.2. Організація проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві або під час виконання завдань за призначенням, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров'ю особового складу та працівників.
2.1.3. Вивчення та сприяння впровадженню у повсякденну діяльність в органах і підрозділах МНС України досягнень науки і техніки прогресивних і безпечних технологій, сучасних засобів колективного та індивідуального захисту.
2.1.4. Контроль за дотриманням працівниками та особовим складом вимог законів, чинного законодавства у сфері охорони праці.
2.1.5. Інформування та надання роз’яснень працівникам й особовому складу органів і підрозділів МНС України з питань охорони праці.
2.1.6. На службу охорони праці головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі додатково до завдань, що зазначені вище покладається здійснення державного нагляду за безпечним веденням робіт особами рядового і начальницького складу, які проходять службу в органах і підрозділах цивільного захисту МНС України за територіальним принципом, відповідно до вимог чинного законодавства.
2.2. Служба охорони праці виконує такі основні функції:
2.2.1. Розробляє спільно з іншими структурними підрозділами органів і підрозділів МНС України комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів та підвищення існуючого рівня охорони праці, планів, програм поліпшення умов праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням.
Надає організаційно-методичну допомогу у виконанні запланованих заходів.
Готує проекти наказів з питань охорони праці і вносить їх на розгляд керівнику відповідного органу або підрозділу МНС України.
2.2.2. Проводить спільно з представниками інших структурних підрозділів відповідного органу або підрозділу МНС і за участю представників відповідної професійної спілки, а за її відсутності, уповноважених найманими працівниками осіб з питань охорони праці перевірки дотримання працівниками та особовим складом органів і підрозділів МНС України вимог нормативно-правових актів з охорони праці.
2.2.3. Складає звітність з охорони праці за встановленими формами.
2.2.4. Проводить вступний інструктаж з працівниками та особовим складом органів і підрозділів МНС України з охорони праці.
2.2.5. Здійснює ведення обліку та проведення аналізу причин виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій, заподіяної ними шкоди.
................Перейти до повного тексту