1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
01.10.2012 № 431
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 жовтня 2012 р.
за № 1756/22068
Про затвердження Інструкції про професійну підготовку військовослужбовців Управління державної охорони України до виконання військового обов'язку та професійної діяльності на посадах офіцерського складу
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони № 928 від 23.10.2023 ) ( У тексті Інструкції слова "підрозділ кадрового забезпечення" у всіх відмінках замінено словами "кадровий підрозділ УДО України" у відповідному відмінку; слова "директор" в усіх відмінках замінено словами "керівник" у відповідному відмінку; слова "Начальник УДО України" в усіх відмінках замінено словами "начальник УДО України (особа, яка виконує його обов’язки)" у відповідному відмінку згідно з Наказом Управління державної охорони № 928 від 23.10.2023 )
Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб", підпункту 1 пункту 41 Положення про проходження громадянами України військової служби за контрактом в Управлінні державної охорони України, затвердженого Указом Президента України від 26 січня 2022 року № 33, НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони № 928 від 23.10.2023 )
1. Затвердити Інструкцію про професійну підготовку військовослужбовців Управління державної охорони України до виконання військового обов'язку та професійної діяльності на посадах офіцерського складу, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
3. З наказом ознайомити особовий склад Управління державної охорони України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Начальник Управління
генерал-лейтенант


С. Кулик
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Управління
державної охорони України
01.10.2012 № 431
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 жовтня 2012 р.
за № 1756/22068
ІНСТРУКЦІЯ
про професійну підготовку військовослужбовців Управління державної охорони України до виконання військового обов'язку та професійної діяльності на посадах офіцерського складу
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає організацію, порядок планування та методику здійснення професійної підготовки військовослужбовців Управління державної охорони України до виконання військового обов'язку та професійної діяльності на посадах офіцерського складу.
1.2. Ця Інструкція розроблена на підставі вимог Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб", Положення про проходження громадянами України військової служби за контрактом в Управлінні державної охорони України, затвердженого Указом Президента України від 26 січня 2022 року № 33, та з метою здобуття військовослужбовцями Управління державної охорони України (далі - УДО України) додаткових знань, формування умінь і навичок, необхідних для належного виконання військового обов'язку та професійної діяльності на посадах офіцерського складу.
( Пункт 1.2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони № 928 від 23.10.2023 )
1.3. У цій Інструкції терміни вживаються у такому значенні:
вступне випробування - перевірка рівня знань, умінь та навичок кандидата з виду або розділу професійної підготовки, рівня здібностей до певного виду діяльності, що проводиться з метою оцінювання зазначеного рівня для конкурсного відбору до навчання зі службово-посадової підготовки;
екзамен - вид підсумкового контролю, який має на меті перевірити та оцінити отримані військовослужбовцями знання, уміння та ступінь опанування ними практичних навичок, а також розвиток творчого мислення в обсязі вимог програм навчальних дисциплін;
залік і диференційований залік - види підсумкового контролю, при яких засвоєння військовослужбовцем навчального матеріалу з дисципліни оцінюється на підставі результатів поточного контролю (тестування, поточного опитування, виконання індивідуальних завдань та певних видів робіт на практичних, семінарських або лабораторних заняттях);
кандидат - особа, яка подала рапорт щодо направлення на навчання зі службово-посадової підготовки;
кваліфікаційна характеристика - основні вимоги до професійних якостей, знань і умінь фахівця, які необхідні для успішного виконання професійних обов’язків;
конкурсний відбір - процедура відбору кандидатів на навчання зі службово-посадової підготовки за рейтинговим списком;
підсумковий контроль - вид контролю знань військовослужбовців, що проводиться з метою оцінки результатів на завершальних етапах навчання;
поточний контроль - вид контролю знань військовослужбовців, що проводиться під час проведення теоретичних, практичних, лабораторних та семінарських занять і має на меті перевірку рівня підготовленості військовослужбовця до виконання конкретної роботи;
рейтинговий список - список кандидатів за черговістю зарахування на навчання відповідно до цієї Інструкції;
самостійний структурний підрозділ - підрозділ безпосереднього підпорядкування начальнику УДО України (особі, яка виконує його обов’язки) або його заступникам;
( Абзац одинадцятий пункту 1.3 розділу I в редакції Наказу Управління державної охорони № 928 від 23.10.2023 )
службово-посадова підготовка - професійна підготовка військовослужбовців УДО України до виконання військового обов'язку та професійної діяльності на посадах офіцерського складу.
1.4. До службово-посадової підготовки допускаються військовослужбовці УДО України, яким присвоєно військове звання рядового, сержантського і старшинського складу та які:
розглядаються як кандидати на заміщення посад офіцерського складу та мають вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра;
позитивно характеризуються по службі;
мають позитивні оцінки з усіх видів професійної підготовки.
( Пункт 1.4 розділу I в редакції Наказу Управління державної охорони № 928 від 23.10.2023 )
1.5. Службово-посадова підготовка здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України, у межах асигнувань, передбачених на утримання УДО України на відповідний бюджетний рік.
1.6. Навчання зі службово-посадової підготовки проводиться в Інституті Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка (далі - Інститут). Військовослужбовці, направлені на навчання із службово-посадової підготовки, зараховуються на (відраховуються з) навчання наказом керівника Інституту.
1.7. Організація, здійснення та навчально-методичне забезпечення навчання зі службово-посадової підготовки покладаються на Інститут, а матеріально-технічне - на відповідні підрозділи УДО України. Порядок надання та обсяги матеріально-технічного забезпечення визначаються іншими нормативно-правовими актами УДО України.
1.8. Для організації та проведення службово-посадової підготовки залучаються науково-педагогічний склад Інституту та інші особи з числа військовослужбовців та працівників УДО України, а також запрошені фахівці з інших навчальних закладів, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, установ та організацій (за згодою їх керівників).
II. Організація відбору на навчання зі службово-посадової підготовки
2.1. Кадровий підрозділ УДО України не пізніше 1 грудня року, що минає, на підставі проведеного аналізу інформує Інститут щодо необхідної у наступному році кількості навчальних місць зі службово-посадової підготовки, узгоджує строки навчання і організовує інформування заінтересованих підрозділів.
( Пункт 2.1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Управління державної охорони № 928 від 23.10.2023 )
2.2. Зарахування військовослужбовців на навчання зі службово-посадової підготовки здійснюється за результатами конкурсного відбору.
2.3. Військовослужбовці, які виявили бажання проходити навчання зі службово-посадової підготовки та відповідають вимогам пункту 1.4 розділу І цієї Інструкції (далі - кандидати), до 1 листопада року, що минає, подають рапорт за командою керівнику самостійного структурного підрозділу з проханням про направлення на навчання.
Рапорт повинен містити такі відомості:
військове звання, прізвище, ім'я та по батькові, рік народження військовослужбовця;
дані про ступінь вищої освіти, який заклад освіти і коли закінчив;
( Абзац четвертий пункту 2.3 розділу II в редакції Наказу Управління державної охорони № 928 від 23.10.2023 )
група фізичної підготовки (на час вступу, за результатами щорічного диспансерного обстеження);
дані про проходження військової служби;
мотивацію військовослужбовця щодо проходження навчання зі службово-посадової підготовки та його зобов'язання про виконання вимог, що ставляться до військовослужбовців під час проходження навчання зі службово-посадової підготовки.
2.4. Кадровий підрозділ УДО України на підставі поданих і погоджених рапортів складає список кандидатів на навчання та подає його до відбіркової комісії Інституту. До списку додаються рапорти кандидатів на навчання.
2.5. Не пізніше ніж за місяць до початку конкурсного відбору кадровий підрозділ УДО України узгоджує з Інститутом строки його проведення і організовує інформування заінтересованих підрозділів.
2.6. Проведення конкурсного відбору покладається на відбіркову комісію, яка призначається наказом керівника Інституту на поточний навчальний рік.
2.7. Відбіркова комісія призначається з числа військовослужбовців (працівників) Інституту та представників підрозділів УДО України (за погодженням з Начальником УДО України (особою, яка виконує його обов’язки)) у такому складі:
голова відбіркової комісії - перший заступник керівника або один із заступників керівника Інституту;
заступник голови відбіркової комісії;
члени комісії;
секретар відбіркової комісії.
2.8. На відбіркову комісію покладаються:
організація приймання заліків у кандидатів на навчання;
оцінка рівня службової, вогневої та фізичної підготовки кандидатів на навчання;
конкурсний відбір.
2.9. У відбірковій комісії формуються:
підкомісія з оцінки рівня службової підготовки;
підкомісія з оцінки рівня вогневої підготовки;
підкомісія з оцінки рівня фізичної підготовки.
2.10. Відбіркова комісія відповідно до отриманих даних розподіляє кандидатів на групи для участі в конкурсному відборі. Список кожної групи підписується секретарем і затверджується головою відбіркової комісії. Зазначені списки та розклад вступних випробувань через кадровий підрозділ УДО України не пізніше ніж за 2 тижні до початку конкурсного відбору доводяться до кандидатів та керівників заінтересованих підрозділів.
2.11. Керівники самостійних структурних підрозділів, в яких проходять службу кандидати, забезпечують надання їм часу для проходження конкурсного відбору відповідно до розкладу вступних випробувань.
2.12. Під час проходження конкурсного відбору кандидат повинен мати при собі посвідчення військовослужбовця УДО України та довідку про встановлення групи фізичної підготовки (за результатами щорічного диспансерного обстеження). За відсутності зазначених документів військовослужбовець не допускається до проходження конкурсного відбору.
2.13. Оцінювання кандидатів під час конкурсного відбору здійснюється за чотирибальною шкалою ("відмінно", "добре", "задовільно", "незадовільно").
2.14. Вступне випробування здійснюється з метою визначення рівня знань та вмінь зі:
службової підготовки - шляхом проведення тестування;
вогневої підготовки - проводиться випробування, яке складається з теоретичної частини (тестування) та практичного виконання стрілецької вправи;
фізичної підготовки - проводиться випробування з практичного виконання фізичних вправ (усі вправи приймаються в один день).
( Пункт 2.14 розділу II в редакції Наказу Управління державної охорони № 928 від 23.10.2023 )
2.15. Перелік завдань та вправ розробляється Інститутом та затверджується його керівником.
2.16. При складанні випробувань з вогневої та фізичної підготовки кожен кандидат оцінюється відповідно до категорії та групи фізичної підготовки (за результатами щорічного диспансерного обстеження).
( Пункт 2.16 розділу II в редакції Наказу Управління державної охорони № 928 від 23.10.2023 )
2.17. Військовослужбовці, які за станом здоров’я не можуть виконувати стрілецькі або фізичні вправи, до конкурсного відбору не допускаються.
2.18. Військовослужбовці-жінки під час вагітності, підтвердженої медичним висновком, з фізичної та практичної вогневої підготовки не перевіряються, їм зараховуються результати за підсумками попередньої річної перевірки.
2.19. На виконання вправ та складання випробувань під час конкурсного відбору надається одна спроба. Повторне виконання вправ або складання випробувань з метою підвищення оцінки не дозволяється.
2.20. Результати оцінювання кандидатів під час конкурсного відбору вносяться до відомості конкурсного відбору (додаток 1).
( Пункт 2.20 розділу II в редакції Наказу Управління державної охорони № 928 від 23.10.2023 )

................
Перейти до повного тексту