- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.01.2012 № 8
Зареєстрований у Міністерстві
юстиції України
6 лютого 2012 р.
за № 181/20494
Про затвердження Порядку видачі дозволів на використання земель і водойм, розташованих в санітарно-захисній зоні ядерної установки, об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок видачі дозволів на використання земель і водойм, розташованих в санітарно-захисній зоні ядерної установки, об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта, що додається.
2. Управлінню радіаційної безпеки (Рязанцев В.Ф.):
забезпечити подання цього наказу в п’ятиденний строк на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
після державної реєстрації довести цей наказ до відома заінтересованих організацій.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Макаровську О.А.
ПОГОДЖЕНО: Міністр енергетики та вугільної промисловості України |
Ю. Бойко |
Перший заступник Голови - Голова ліквідаційної комісії Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва |
Г.М. Яцишина |
Т.в.о президента Національної академії наук України академік НАН України |
В.М. Геєць |
Міністр надзвичайних ситуацій України |
В. Балога |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної інспекції
ядерного регулювання
України
16.01.2012 № 8
Зареєстрований у Міністерстві
юстиції України
6 лютого 2012 р.
за № 181/20494
ПОРЯДОК
видачі дозволів на використання земель і водойм, розташованих в санітарно-захисній зоні ядерної установки, об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок встановлює умови та процедури видачі Державною інспекцією ядерного регулювання дозволів на використання земель і водойм, розташованих в санітарно-захисній зоні ядерної установки, об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта, відповідно до статті
45 Закону України
"Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" .
1.2. Дозвiл на використання земель і водойм, розташованих в санітарно-захисній зоні ядерної установки, об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта, видається юридичним особам та фізичним особам - підприємцям (далі - фізичні особи), що мають намір використовувати землі, водойми, розташовані в санітарно-захисній зоні (далі - СЗЗ) ядерної установки, об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта, у тому числі для розміщення промислових пiдприємств, об'єктiв громадського харчування, допомiжних та iнших споруд, пов'язаних з дiяльнiстю ядерної установки, об'єкта, призначеного для поводження з радiоактивними вiдходами, уранового об’єкта.
1.3. Дія цього Порядку не поширюється на землі та водойми, що розташовані у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення.
1.4. Провадження господарської діяльності без дозволу забороняється.
1.5. Плата за видачу дозволу не справляється.
II. Видача дозволів
2.1. Для отримання дозволу юридична чи фізична особа, що має намір використовувати землі, водойми, розташовані в СЗЗ ядерної установки, об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта (далі - заявник), подає до Держатомрегулювання України заяву на видачу дозволу за формою, що наведена у додатку 1.
2.2. Перелік документів, які необхідно додати до заяви, наведено у додатку 2 до цього Порядку.
2.3. Строк дії дозволу встановлюється Держатомрегулюванням України на підставі заявленого строку використання земель, водойм, розташованих в СЗЗ ядерної установки, об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта.
2.4. Держатомрегулювання України здійснює попередній розгляд заяви та поданих разом з нею документів з метою оцінки відповідності законодавству заявлених умов використання земель і водойм, розташованих в ССЗ ядерної установки, об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами, уранового об’єкта, і про результати розгляду інформує заявника протягом десяти робочих днiв пiсля надходження заяви. Остаточний розгляд заяви здiйснюється Держатомрегулюванням України пiсля надання заявником усіх необхідних документів.
Перевірка повноти і достовірності відомостей, що містяться в поданих документах, може здійснюватися Держатомрегулюванням України шляхом проведення державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки та інспекційного обстеження заявника.
2.5. За результатами розгляду заяви та доданих документів Держатомрегулювання України приймає рішення про видачу або про вiдмову у видачi дозволу протягом 30 робочих днiв пiсля надходження заяви.
Дозвіл за формою, наведеною в додатку 3 до цього Порядку, видається заявникові протягом трьох робочих днів після дати прийняття рішення про видачу дозволу.
2.6. Копії виданих дозволів надаються територіальним органам Держатомрегулювання України, що здійснюють державний нагляд за дотриманням організацією, якій видано дозвіл, вимог норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.
III. Відмова у видачі дозволу
3.1. Рішення про відмову у видачі дозволу заявнику може бути прийнято в разі:
подання неповного комплекту документів, зазначених у додатку 2 до цього Порядку;
виявлення в документах, поданих заявником для видачi дозволу, недостовiрної iнформацiї;
виявлення неспроможності за результатами розгляду поданих документів та/або інспекційного обстеження забезпечити дотримання вимог норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки.
3.2. Рішення про відмову у видачі дозволу із зазначенням підстав відмови протягом трьох робочих днів після його прийняття видається або надсилається заявникові.
Рішення про відмову у видачі дозволу може бути оскаржено заявником у судовому порядку.
3.3. У разі прийняття рішення про відмову у видачі дозволу заявник після усунення виявлених порушень та недоліків має право повторно подати заяву для отримання дозволу у порядку, визначеному в
розділі II цього Порядку.
IV. Умови дії дозволу
4.1. Юридичні та фізичні особи, яким видано дозвіл, забезпечують дотримання вимог норм, правил і стандартів з ядерної та радіаційної безпеки під час провадження діяльності в СЗЗ, у тому числі
Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів , затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.96 № 173, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 24.06.96 № 379/1404.
................Перейти до повного тексту