1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Н А К А З
29.11.2010 N 447
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 січня 2011 р.
за N 3/18741
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 1297 від 14.10.2011 )
Про затвердження Типової інструкції про порядок списання майна бюджетних установ
На виконання Бюджетного кодексу України, Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Положення про Державне казначейство України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 N 1232, та з метою встановлення єдиних вимог до порядку списання майна бюджетних установ
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типову інструкцію про порядок списання майна бюджетних установ (додається).
2. Установити, що центральні органи виконавчої влади, інші головні розпорядники бюджетних коштів, які мають відомчі галузеві інструкції зі списання майна, повинні привести їх у відповідність до вимог Типової інструкції про порядок списання майна бюджетних установ, затвердженої цим наказом.
3. Головним управлінням Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі довести цей наказ до відома установ, що ними обслуговуються.
4. Департаменту методології з обслуговування бюджетів, бухгалтерського обліку та звітності (Сушко Н.І.) і Юридичному департаменту (Зіневич О.Л.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників голови Державного казначейства України відповідно до розподілу обов'язків.
6. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Міністр фінансів України
С.І.Харченко

Ф.Ярошенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
казначейства України
29.11.2010 N 447
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
4 січня 2011 р.
за N 3/18741
ТИПОВА ІНСТРУКЦІЯ
про порядок списання майна бюджетних установ
1. Типова інструкція розроблена з метою встановлення єдиних вимог до порядку списання майна бюджетних установ (далі - установи), строк використання якого більше одного року, крім об'єктів незавершеного будівництва (незавершених капітальних інвестицій у необоротні матеріальні активи), матеріальних активів, що відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами), а також застосовується при списанні запасів, не придатних для подальшого використання, пошкоджених внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення їх є неможливим або економічно недоцільним і вони не можуть бути реалізовані), виявлених в результаті інвентаризації як недостача.
2. Об'єкти незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), матеріальні активи, що відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами), списуються згідно з Порядком списання об'єктів державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 N 1314.
3. Необоротні матеріальні активи спеціального призначення списуються відповідно до положень законодавства, яке ураховує специфіку їх збереження, використання, списання, утилізації тощо.
4. Списанню підлягає майно, яке:
а) не придатне для подальшого використання (фізично зношене);
б) виявлене в результаті інвентаризації як недостача;
в) морально застаріле;
г) пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим або економічно недоцільним і воно не може бути реалізоване).
5. Типова інструкція застосовується у випадках:
ліквідації (на підставі акта);
безоплатної передачі;
відчуження майна (шляхом його продажу).
Списання майна з обліку внаслідок ліквідації на підставі акта про списання здійснюється за умови, що воно не може бути продане або безоплатно передане в установленому порядку та коли подальше використання цього майна неможливе або економічно недоцільне.
Безоплатна передача майна, яке є державною власністю, із сфери управління міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Фонду державного майна, інших державних органів, які відповідно до законодавства здійснюють функції з управління державним майном, Національної академії наук, галузевих академій наук, інших установ та організацій, яким державне майно передано у безоплатне користування, до сфери управління інших органів, уповноважених управляти державним майном, або самоврядних організацій здійснюється згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.98 N 1482 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності".
Відчуження майна (шляхом його продажу) здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 N 803 "Про затвердження Порядку відчуження об'єктів державної власності".
6. Для визначення непридатності майна і встановлення неможливості або неефективності проведення відновлювального ремонту, а також для оформлення необхідної документації на його списання наказом керівника установи створюється постійно діюча комісія у складі:
керівника або його заступника (голова комісії);
головного бухгалтера або його заступника (в установах і організаціях, у яких штатним розписом посада головного бухгалтера не передбачена, - особи, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку);
керівників груп обліку (в установах, які обслуговуються централізованими бухгалтеріями) або інших працівників бухгалтерії, які обліковують майно;

................
Перейти до повного тексту