- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 грудня 2011 р.
за № 1447/20185
Про затвердження Положення про дошкільний навчальний заклад сімейного типу
Відповідно до
Закону України "Про дошкільну освіту", з метою реалізації державної політики щодо забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям дошкільного віку, забезпечення різнобічного розвитку дітей дошкільного віку з урахуванням здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб в умовах, наближених до сімейних,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про дошкільний навчальний заклад сімейного типу, що додається.
2. Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти (Єресько О.В.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в установленому законодавством порядку в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Жебровського Б.М.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки, молоді та спорту України
25.11.2011 № 1368
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 грудня 2011 р.
за № 1447/20185
ПОЛОЖЕННЯ
про дошкільний навчальний заклад сімейного типу
I. Загальні положення
1.1. Дошкільний навчальний заклад сімейного типу (далі - заклад) є закладом, в якому забезпечується фізичний, розумовий і психологічний розвиток дітей віком від двох місяців до 6 (7) років, що перебувають у родинних стосунках, де забезпечується їх догляд, розвиток, виховання та навчання в умовах сім'ї, відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти з максимальним використанням засобів родинної педагогіки.
Такі заклади створюються з урахуванням специфіки місцевості та демографічної ситуації для забезпечення здобуття дошкільної освіти дітьми відповідного віку, які перебувають у родинних стосунках.
1.2. Заклад у своїй діяльності керується
Конституцією України,
Законами України "Про освіту",
"Про дошкільну освіту", іншими законодавчими актами, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами МОНмолодьспорту, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, цим Положенням та статутом закладу.
1.3. Заклад утворюється у разі потреби: комунальної форми власності - місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування; приватної - відповідного рішення засновника (власника) на базі дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів, навчально-виховних комплексів, у будівлях та житлових приміщеннях родин, у яких виховується 2-3 і більше дітей відповідного віку, які перебувають у родинних стосунках. Приміщення повинні відповідати санітарно-гігієнічним та іншим нормам, правилам і стандартам, що регламентують роботу дошкільних навчальних закладів. При цьому враховуються соціально-економічні, національні, культурно-освітні і мовні потреби громадян, наявність території для облаштування майданчиків, належної матеріально-технічної, навчально-методичної бази, кадрового забезпечення.
1.4. Метою діяльності такого закладу є створення умов, наближених до родинних, для здобуття якісної дошкільної освіти дітьми відповідного віку та максимальне використання у вихованні дітей потенціалу родинної педагогіки.
II. Завдання та напрями діяльності закладу
2.1. Основними завданнями закладу є:
забезпечення здобуття якісної дошкільної освіти дітьми відповідного віку за місцем проживання відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;
створення умов, наближених до родинних, для здобуття дітьми дошкільної освіти;
забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку відповідно до їх нахилів, здібностей, індивідуальних та фізичних особливостей в умовах, наближених до родинних;
виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій та звичаїв, формування навичок взаємодопомоги та товариства;
здійснення комплексу заходів, направлених на охорону життя і зміцнення здоров'я дітей, їх догляд, забезпечення їхнього інтелектуального і особистісного розвитку, емоційного комфорту;
забезпечення наступності та перспективності між дошкільною та початковою загальною освітою;
надання методичної та консультаційної допомоги сім'ям, залучення батьків до процесу розвитку, виховання та навчання дитини;
взаємодія з громадськими організаціями з метою сприяння всебічному розвитку дітей в умовах, наближених до родинних;
впровадження експериментальної та інноваційної діяльності з питань родинного виховання.
2.2. Заклад проводить діяльність за такими основними напрямами:
організація роботи закладу в умовах, наближених до родинних, з метою виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти та навчально-виховних програм розвитку дітей дошкільного віку, затверджених МОНмолодьспортом;
соціальна адаптація дітей до умов дошкільного закладу;
проведення різних форм освітнього процесу (заняття в гуртках, секціях, студіях тощо) для своєчасного виявлення, підтримки та розвитку природних нахилів і здібностей дітей;
надання батькам кваліфікованої допомоги з питань розвитку, виховання, навчання дітей;
сприяння всебічному розвитку дитини в сім'ї, формування стосунків з членами родини та громади.
III. Організаційно-правові засади діяльності закладу
3.1. Заклад є юридичною особою і діє на підставі статуту, який затверджується засновником (власником) за погодженням з відповідним органом управління освітою і реєструється місцевим органом виконавчої влади.
3.2. Заклад має печатку, штампи, бланки встановленого зразка, реєстраційний рахунок в органах Державної казначейської служби (для комунальних закладів), рахунки в банках (для приватних закладів).
3.3. Створення, ліквідація, реорганізація закладу незалежно від підпорядкування, форми власності здійснюються відповідно до законодавства.
3.4. У закладі можуть функціонувати:
групи із забезпечення ранньої соціальної адаптації дітей до умов дошкільного навчального закладу для дітей віком від двох місяців до трьох років;
групи для дітей віком від трьох до шести (семи) років.
3.5. У закладі може бути організована робота клубів, секцій, гуртків, студій для дітей віком від трьох до шести (семи) років.
3.6. Режим роботи закладу незалежно від підпорядкування і форми власності встановлюється його засновником (власником) за погодженням з відповідними органами управління освітою та органами управління охорони здоров'я.
3.7. За бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, у закладі можуть функціонувати групи з різним режимом перебування дітей.
3.8. Групи комплектуються за родинними та іншими (територіальними) ознаками з урахуванням нахилів, здібностей та інтересів дітей, стану їх здоров'я, побажань батьків або осіб, які їх замінюють, відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних навчальних закладах.
Засновник (власник) може встановлювати меншу від нормативів наповнюваність груп дітьми.
3.9. Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюються наприкінці літнього оздоровчого періоду (серпень).
3.10. Прийом дітей до закладу здійснюється його завідувачем (директором) протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.
3.11. Під час прийому дитини до закладу його завідувач (директор) зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, які їх замінюють, із статутом закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.
3.12. За дитиною зберігається місце в закладі комунальної форми власності у разі її хвороби, на період карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).
3.13. Відрахування дитини із закладу комунальної форми власності може здійснюватися:
за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що унеможливлює її подальше перебування у закладі такого типу;
у разі невнесення без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
................Перейти до повного тексту