1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
08.11.2011 N 154
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 листопада 2011 р.
за N 1353/20091
Про затвердження Порядку здійснення невідкладних заходів йодної профілактики серед населення України у разі виникнення радіаційної аварії
Відповідно до абзацу третього підпункту 3 пункту 2 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 08.04.2011 "Про підвищення безпеки експлуатації атомних електростанцій України", уведеного в дію Указом Президента України від 12.05.2011 N 585,
HАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок здійснення невідкладних заходів йодної профілактики серед населення України у разі виникнення радіаційної аварії, що додається.
2. Управлінню джерел іонізуючого випромінювання (В.Рязанцев) забезпечити подання цього наказу в п'ятиденний строк на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови О.Макаровську.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Міністр регіонального розвитку,
будівництва та житлово-комунального
господарства України
Міністр палива
та енергетики України
Міністр
охорони здоров'я України
Міністр надзвичайних
ситуацій України
О.Миколайчук



А.М.Близнюк

Ю.А.Бойко

О.В.Аніщенко

В.І.Балога
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної інспекції
ядерного регулювання України
08.11.2011 N 154
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
25 листопада 2011 р.
за N 1353/20091
ПОРЯДОК
здійснення невідкладних заходів йодної профілактики серед населення України у разі виникнення радіаційної аварії
1. Цей Порядок встановлює вимоги до здійснення невідкладних заходів йодної профілактики серед населення України у разі виникнення радіаційної аварії.
2. У цьому Порядку термін вживається у такому значенні:
йодна профілактика - блокування щитоподібної залози людини або йодна блокада, що полягає у терміновому (невідкладному) введенні в організм людини препарату йодиду калію з метою запобігання або зменшення поглинання радіоактивних ізотопів йоду щитоподібною залозою у разі виникнення радіаційної аварії.
Інші терміни та визначення вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", "Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання", а також Нормах радіаційної безпеки України, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14.07.97 N 208, введених в дію постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01.12.97 N 62 (НРБУ-97), Основних санітарних правилах забезпечення радіаційної безпеки України, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 02.02.2005 N 54, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 20.05.2005 за N 552/10832.
3. Йодна профілактика застосовується у разі, якщо очікувана поглинута доза опромінення щитоподібної залози від накопиченого в ній радіоактивного йоду може перевищити 50 міліГрей для дітей або 200 міліГрей для дорослих. Регламенти проведення йодної профілактики встановлюються МОЗ України.
4. Обов'язковими заходами йодної профілактики є:
визначення зони спостереження АЕС, де планується застосування йодної профілактики;
розрахунок достатньої кількості препаратів йодиду калію;
зберігання та регулярне оновлення запасу достатньої кількості препаратів йодиду калію в режимі цілодобової доступності для населення у мінімально можливий термін;
наявність порядку дій посадових осіб, відповідальних за прийняття рішення щодо проведення йодної профілактики;

................
Перейти до повного тексту