- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 грудня 2011 р. № 1363
Київ
Про затвердження Порядку інформування центрів з надання безоплатної правничої допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою
Відповідно до
статті 27 Закону України "Про безоплатну правничу допомогу" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок інформування центрів з надання безоплатної правничої допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2013 року.
Прем'єр-міністр України | М.АЗАРОВ |
Інд. 70 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 грудня 2011 р. № 1363
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
ПОРЯДОК
інформування центрів з надання безоплатної правничої допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою
( У тексті Порядку слова "єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги" та "(контактний центр системи безоплатної вторинної правової допомоги)" замінено відповідно словами "єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги" та "(контактний центр системи надання безоплатної правової допомоги)" згідно з Постановою КМ
№ 793 від 18.10.2017 )
( У тексті Порядку слова "єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги" замінено словами "єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги"; слова "правова допомога" у всіх відмінках замінено словами "правнича допомога" у відповідному відмінку; слова "регіональний центр", "Регіональний центр" у всіх відмінках і формах числа замінено словами "центр", "Центр" у відповідному відмінку і числі згідно з Постановою КМ
№ 1163 від 07.11.2023 )
1. Цей Порядок встановлює загальні вимоги та механізм інформування центрів з надання безоплатної правничої допомоги про випадки затримання за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, затримання на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання з метою приводу, застосування адміністративного затримання чи адміністративного арешту або обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (далі - затримання) відповідно органами (посадовими особами), уповноваженими здійснювати адміністративне затримання, органами досудового розслідування, слідчими, дізнавачами, прокурорами, службовими особами, відповідальними за перебування затриманих, іншими уповноваженими службовими особами (далі - суб’єкти подання інформації), а також особами, затриманими за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, затриманими на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання з метою приводу, особами, до яких застосовано адміністративне затримання, адміністративний арешт або обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, близькими родичами та членами їх сімей, перелік яких визначено
Кримінальним процесуальним кодексом України (далі - заявники), Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, його представниками чи регіональними представництвами (далі - уповноважений з прав людини).
2. Негайно з моменту затримання особи суб’єкт подання інформації повідомляє за допомогою телефонного, факсимільного зв’язку на єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги (0-800-213103) (контактний центр системи надання безоплатної правничої допомоги) та інші телефонні номери, електронної пошти або через комплексну інформаційно-аналітичну систему забезпечення надання безоплатної правничої допомоги (далі - система) відповідному регіональному/міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги (далі - центр), крім випадків адміністративного затримання, якщо особа захищає себе особисто чи запросила захисника, такі відомості:
прізвище, ім’я, по батькові та дата народження затриманої особи (якщо вони відомі);
час та підстави для затримання особи;
точна адреса місця для конфіденційного побачення адвоката із затриманою особою;
найменування (прізвище та ініціали) суб’єкта подання інформації, його поштова адреса, номери телефону та адреса електронної пошти;
дата винесення постанови про застосування адміністративного арешту (постановлення ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою), найменування суду та/або прізвище та ініціали судді, що виніс постанову (постановив ухвалу) у відповідних випадках;
прізвище, ім’я, по батькові та найменування посади особи, яка передала повідомлення, її номер телефону.
3. Повідомлення про затримання особи відповідному центру заявники можуть подати письмово або за допомогою телефонного зв’язку на єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги (0-800-213103) (контактний центр системи надання безоплатної правничої допомоги). Розгляд повідомлень здійснюється центрами відповідно до їх компетенції та за умови отримання таких обов’язкових відомостей:
ступінь родинного зв’язку заявника із затриманою особою (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі), його прізвище, ім’я та по батькові, адреса зареєстрованого або фактичного місця проживання, номер контактного телефону (якщо заявник не є затриманою особою);
прізвище, ім’я та по батькові, дата народження затриманої особи;
місце, дата і час затримання особи.
Центр також може з’ясовувати у заявника такі додаткові відомості, надання яких не є обов’язковим:
підстави для затримання особи;
найменування органу, службова особа якого здійснила затримання, його поштова адреса, найменування посади, звання, прізвище, ім’я та по батькові такої особи.
Відсутність таких додаткових відомостей у заявника чи відмова заявника їх надати не можуть бути підставами для відмови у розгляді повідомлення про затримання особи, реєстрації такого повідомлення чи наданні безоплатної вторинної правничої допомоги.
3-1. Уповноважений з прав людини у разі виявлення під час відвідування місць, в яких примусово тримаються за судовим рішенням або рішенням адміністративного органу відповідно до закону особи, про затримання яких суб’єктом подання інформації не було здійснено повідомлення згідно з вимогами цього Порядку, може повідомити про таке затримання відповідному центру за допомогою телефонного, факсимільного зв’язку на єдиний контактний номер телефону системи надання безоплатної правничої допомоги (0-800-213103) (контактний центр системи надання безоплатної правничої допомоги) та інші телефонні номери, електронної пошти або через систему.
Розгляд повідомлень здійснюється центрами відповідно до їх компетенції за умови отримання таких відомостей:
прізвище, ім’я та по батькові, дата народження затриманої особи;
місце, дата і час затримання особи;
місце перебування затриманої особи;
прізвище та ініціали (найменування) уповноваженого з прав людини, його поштова адреса, номер телефону та адреса електронної пошти.
4. Інші номери телефонів та адреса електронної пошти, за якими передаються повідомлення про випадки затримання осіб, визначаються центром та доводяться до відома суб’єктів подання інформації.
Зазначена інформація розміщується на веб-сайтах Мін’юсту та його територіальних органів, Координаційного центру з надання правничої допомоги (далі - Координаційний центр), Держприкордонслужби, Держмитслужби, а також на веб-сайтах (за наявності) Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, БЕБ та їх територіальних управлінь, головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі, головних управлінь (управлінь) СБУ в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі, територіальних органів Держмитслужби, територіальних органів ДМС, органів управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах, органів охорони державного кордону, загонів морської охорони Держприкордонслужби (далі - центральні, регіональні або міжрегіональні органи).
5. Повідомлення про затримання осіб приймаються та обробляються уповноваженою службовою особою центру цілодобово.
6. Повідомлення суб’єктів подання інформації, які надходять до центру, реєструються в момент їх надходження в системі. Повідомленню присвоюється відповідний реєстраційний номер, який за допомогою телефонного, факсимільного зв’язку, електронної пошти або через систему повідомляється суб’єкту подання інформації.
Повідомлення заявників, які надходять до центру або контактного центру системи надання безоплатної правничої допомоги, за наявності всіх обов’язкових відомостей реєструються у системі.
Повідомлення уповноваженого з прав людини, які надходять до центру або контактного центру системи надання безоплатної правничої допомоги, за наявності відомостей, зазначених у пункті 3- 1 цього Порядку, реєструються у системі.
У разі коли надання безоплатної вторинної правничої допомоги затриманій особі вже розпочато на підставі іншого повідомлення, зареєстрованого в системі, уповноважена службова особа центру інформує про це заявника або уповноваженого з прав людини із зазначенням номера доручення центру, прізвища, імені та по батькові адвоката і його номера телефону.
................Перейти до повного тексту