- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 20 жовтня 2011 р. N 1066 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 700 від 01.08.2012 )
Деякі питання надання банкам державної фінансової допомоги та її використання
1. Затвердити Порядок надання банкам державної фінансової допомоги та її використання, що додається.
2. Внести до пункту 3 Положення про Експертно-аналітичну раду з питань участі держави у капіталізації банків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2009 р.
N 148 "Деякі питання участі держави у капіталізації банків" (Офіційний вісник України, 2009 р., N 15, ст. 474, N 22, ст. 696, N 37, ст. 1241; 2010 р., N 36, ст. 1231), такі зміни:
абзац третій після слів "статутному капіталі банків" доповнити словами ", можливого надання державної фінансової допомоги";
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"прийняття рішень з інших питань щодо надання банкам державної підтримки.".
Прем'єр-міністр України | М.АЗАРОВ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 жовтня 2011 р. N 1066
ПОРЯДОК
надання банкам державної фінансової допомоги та її використання
1. Цей Порядок визначає механізм надання банкам державної фінансової допомоги (далі - державна допомога), крім участі держави у капіталізації банків, та її використання.
2. Державна допомога надається відповідно до рішень Кабінету Міністрів України банку, на користь якого відчужуються активи та/або зобов'язання банку, в якому призначено тимчасову адміністрацію, в тому числі санаційному банку, утвореному відповідно до статті
86-1 Закону України
"Про банки і банківську діяльність", за рахунок коштів державного бюджету або шляхом передачі державних облігацій України, випуск яких передбачений законом про Державний бюджет України на відповідний рік на зазначені цілі.
Банк, якому надається державна допомога, повинен провадити банківську діяльність не менш як два роки, бути учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, крім ВАТ "Державний ощадний банк України", дотримуватися встановлених Національним банком економічних нормативів та вимог щодо формування обов'язкових резервів і своєчасно виконувати зобов'язання перед клієнтами.
3. Розмір державної допомоги визначається з урахуванням того, що він не повинен перевищувати різницю між вартістю зобов'язань перед фізичними особами - вкладниками банку, в якому призначено тимчасову адміністрацію, в межах сум, що підлягають відшкодуванню Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, у тому числі відчужених, та вартістю відчужених на користь іншого банку активів. Вартість таких активів визначається незалежними оцінювачами відповідно до Закону України
"Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
................Перейти до повного тексту