- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 січня 2010 р.
за N 39/17334
Про внесення змін до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Міністерства освіти і науки
N 94 від 18.02.2008, до якого вносились зміни )
Відповідно до статті
34 Закону України
"Про загальну середню освіту", постанов Кабінету Міністрів України від 16.11.2000
N 1717 "Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання" (із змінами), від 25.08.2004
N 1095 "Деякі питання запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти" (із змінами) та від 31.12.2005
N 1312 "Про невідкладні заходи щодо запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти" (із змінами)
НАКАЗУЮ:
1. Унести зміни до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.02.2008
N 94, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.02.2008 за N 151/14842, виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
3. Подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Опублікувати цей наказ в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України, газеті "Освіта України", розмістити на сайті МОН України.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра П.Б.Полянського.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОН
18.02.2008 N 94
( z0151-08 )
(у редакції наказу МОН
від 21.12.2009 N 1151)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 січня 2010 р.
за N 39/17334
ПОЛОЖЕННЯ
про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти
I. Загальні положення
1.1. Державна підсумкова атестація учнів (вихованців) (далі - атестація) - це форма контролю за відповідністю освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів, професійно-технічних і вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, що надають повну загальну середню освіту, відповідним навчальним програмам.
1.2. Зміст, форма та строки атестації щороку визначаються МОН.
Перелік предметів, з яких здійснюється атестація та звільнення від неї, визначається цим Положенням. Учням (вихованцям), які закінчили загальноосвітній навчальний заклад певного ступеня, видається відповідний документ:
після закінчення початкової школи - табель успішності;
після закінчення основної школи - свідоцтво про базову загальну середню освіту;
після закінчення навчального закладу системи загальної середньої освіти - атестат про повну загальну середню освіту.
1.3. Особам, які закінчили дев'ятий клас основної школи з навчальними досягненнями високого рівня (10, 11, 12 балів) за семестри, рік та атестацію, видається свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою.
Особам, нагородженим золотою або срібною медаллю, видається атестат з відзнакою про повну загальну середню освіту.
II. Проведення атестації
2.1. Атестація проводиться в загальноосвітніх навчальних закладах з навчальних предметів інваріантної частини типових навчальних планів, затверджених МОН.
2.2. Результати атестації оцінюються за 12-бальною шкалою відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти.
2.3. У додаток до свідоцтва про базову загальну середню освіту та атестата про повну загальну середню освіту на підставі семестрових виставляються річні бали. Вони є підсумковими і виставляються незалежно від результатів атестації. Бали за атестацію виставляються окремо.
2.4. Учні (вихованці), які хворіли під час проведення атестації, зобов'язані надати медичну довідку, на підставі якої їм надається право пройти атестацію до початку нового навчального року.
2.5. Атестація включається у структуру навчального року.
2.6. Контроль за дотриманням вимог організації та проведення атестації покладається на відповідні органи управління освітою.
III. Державні атестаційні комісії
3.1. Державні атестаційні комісії (далі - комісії) створюються в навчальних закладах місцевими органами управління освітою не пізніше ніж за два тижні до початку атестації:
за освітній рівень початкової загальної середньої освіти - у складі: голова (керівник навчального закладу або його заступник) та вчитель, який викладає в цьому класі;
за освітній рівень базової загальної середньої освіти - у складі: голова (керівник навчального закладу або його заступник) та члени комісії: учитель, який викладає предмет у цьому класі, та вчитель цього самого циклу предметів;
за освітній рівень повної загальної середньої освіти - у складі: голова (керівник навчального закладу або його заступник) та члени комісії: вчитель, який викладає предмет у цьому класі, та вчитель цього самого циклу предметів.
3.2. На голів комісій покладається відповідальність за об'єктивність проведення атестації та дотримання порядку її проведення.
3.3. Головою комісії не може бути керівник навчального закладу (його заступник), який викладає у цьому класі предмет, з якого проводиться атестація.
3.4. За наявності паралельних класів (груп) у навчальному закладі може бути створено декілька комісій з одного предмета.
3.5. Під час проведення атестації, крім членів комісії, можуть бути присутніми особи, уповноважені органами управління освітою.
3.6. Втручання в проведення атестації та визначення її результатів особами, які не є членами комісії, не допускається.
3.7. Результати атестації за освітній рівень базової та повної загальної середньої освіти заносяться до протоколу встановленого зразка.
3.8. Протоколи засідань комісій про результати атестації та матеріали атестації зберігаються 3 роки в загальноосвітньому навчальному закладі.
IV. Атестація в початковій школі
4.1. У початковій школі атестації підлягають результати навчальної діяльності учнів четвертих класів з української мови (мова і читання) та математики.
4.2. У навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин можуть підлягати атестації результати навчальної діяльності з мови навчання (мова і читання).
4.3. Бали за атестацію з цих предметів виставляються за результатами підсумкових контрольних робіт. Завдання для проведення підсумкових контрольних робіт рекомендуються МОН.
4.4. Учні початкової школи, які прибули із-за кордону і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, замість атестації з цього предмета можуть за заявою батьків або осіб, які їх замінюють, та за рішенням педагогічної ради проходити атестацію з мови навчання.
4.5. Педагогічна рада навчального закладу на підставі результатів навчальної діяльності учнів ухвалює рішення про переведення їх до основної школи.
V. Атестація в основній школі
5.1. Атестація в основній школі проводиться з п'яти предметів: українська мова, математика, географія, біологія, іноземна мова чи інший гуманітарний предмет за вибором навчального закладу (у навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин атестація може проводитися з мови навчання) у формі, визначеній МОН (усне опитування, письмова робота, захист творчих робіт тощо), за збірниками завдань, затвердженими МОН. У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах таким предметом за вибором може бути предмет, що вивчався поглиблено.
................Перейти до повного тексту