1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
З ДЕРЖАВНОГО МАТЕРІАЛЬНОГО РЕЗЕРВУ
Н А К А З
18.10.2010 N 377
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2010 р.
за N 1110/18405
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 1168 від 07.08.2017 )
Про затвердження Інструкції про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску хрому металевого
Відповідно до Закону України "Про державний матеріальний резерв" та з метою врегулювання проведення операцій із хромом металевим
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску хрому металевого, що додається.
2. Юридичному управлінню (Найдич М.А.) в установленому законодавством порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Жукова В.Є.
4. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Голови
Державного комітету України
з промислової безпеки, охорони праці
та гірничого нагляду
Міністр
транспорту та зв'язку України
Перший заступник Міністра
регіонального розвитку
та будівництва України
Голова
Державного комітету України
з питань технічного регулювання
та споживчої політики
Міністр економіки України
Тимчасово виконуючий обов'язки
Міністра України з питань
надзвичайних ситуацій та у справах
захисту населення від наслідків
Чорнобильської катастрофи
Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики
та підприємництва
Ю.А.Благодир




С.В.Дунас

К.Єфименко


А.В.Беркута



О.В.Поволоцький
В.П.Цушко




М.В.Болотських


М.Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з державного
матеріального резерву
18.10.2010 N 377
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2010 р.
за N 1110/18405
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску хрому металевого
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція встановлює вимоги до якості і безпеки хрому металевого, призначеного для зберігання, порядок і умови його поставки, закладення, зберігання і відпуску.
1.2. Ця Інструкція є обов'язковою до виконання підприємствами, установами і організаціями, що входять до системи державного резерву, управління якими здійснює Держкомрезерв, та підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності, що виконують згідно з договорами (далі - Договір) з Держкомрезервом відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву та не входять до системи державного резерву (далі - відповідальні зберігачі).
II. Загальна характеристика основних властивостей і якісних показників
2.1. Хром металевий повинен відповідати за якістю і безпекою, пакуванням та маркуванням усім вимогам, що встановлені чинним законодавством, нормативними документами, ДСТУ ГОСТ 5905:2005 "Хром металевий. Технічні вимоги та умови постачання", ГОСТ 26590-85 "Ферросплавы. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение".
2.2. Хром металевий випускається згідно з ДСТУ ГОСТ 5905:2005 декількох марок відповідного хімічного складу, наведеного у таблиці 1 додатка до цієї Інструкції. За формою хром металевий постачають у шматках масою не більше 10 кг або у вигляді подрібнених та просіяних частинок. Діапазони розмірів частинок та допуски повинні відповідати показникам, наведеним у таблиці 2 додатка до цієї Інструкції.
2.3. При виготовленні хрому металевого в шматках кількість дріб'язку, що проходить через сито з розмірами отворів 10 х 10 мм, не повинна перевищувати 10% маси партії продукції.
2.4. За взаємною згодою постачальника або виробника та покупця дозволяється встановлювати діапазони розмірів частинок та (або) допуски, що відрізняються від указаних у таблиці 2 додатка до цієї Інструкції.
2.5. Поверхня шматків хрому металевого не повинна мати яскраво виявлених включень вогнеупорів та інших чужорідних матеріалів.
2.6. За вимогою споживача хром металевий постачають з очищеною від окисної плівки поверхнею шматків.
2.7. Кількість шлакових та протипригарних матеріалів установлюють за взаємною домовленістю постачальника або виробника та покупця.
III. Пакування, маркування та транспортування
3.1. Хром металевий упаковують у металеві барабани згідно з ГОСТ 26319-84 "Грузы опасные. Упаковка".
3.2. Барабани з хромом металевим, що призначені для довготривалого зберігання, повинні бути пофарбовані в сірий колір.
3.3. Пакування, маркування і транспортування хрому металевого здійснюються згідно з ГОСТ 26590-85 "Ферросплавы. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение".
3.4. Транспортне маркування на металевих барабанах здійснюється згідно з ГОСТ 14192-96 "Маркировка грузов" з нанесенням таких додаткових даних:
товарний знак або скорочене найменування і товарний знак підприємства, що є виробником;
найменування та марка продукції;
номер партії продукції;
дата випуску;
позначення "ДСТУ ГОСТ 5905:2005".
3.5. Металеві барабани формують у транспортні пакети згідно з ГОСТ 24597-81 "Пакеты тарно-штучных грузов. Основные параметры и размеры". Параметри транспортних пакетів не повинні перевищувати 1240 х 1040 х 1350 мм, маса транспортного пакета має бути не більше однієї тонни. Піддони застосовуються згідно з ГОСТ 9078-84 "Поддоны плоские. Общие технические условия", засоби пакетування здійснюються згідно з ГОСТ 21650-76 "Средства скрепления тарно-штучных грузов в транспортных пакетах. Общие требования".
3.6. Маса вантажного місця не повинна перевищувати 150 кг.
3.7. Транспортування хрому металевого здійснюється критим видом транспорту, що забезпечує захист хрому металевого від атмосферних опадів, впливу сонячних променів, забруднень і втрат. Транспортування здійснюється згідно з Правилами перевезення вантажів, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 N 644, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.11.2000 за N 861/5082 (із змінами), та згідно з Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 N 363, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20.02.98 за N 128/2568 (із змінами).
3.8. Розміщення і кріплення вантажів, що перевозяться залізничним транспортом, повинні відповідати технічним умовам вантаження і кріплення вантажів згідно з ГОСТ 22235-76 "Вагоны грузовые магистральных железных дорог колеи 1520 мм. Общие требования по обеспечению сохранности при производстве погрузочно-разгрузочных и маневровых работ".
3.9. В одному транспортному засобі допускається перевезення хрому металевого тільки однієї марки та з однієї партії.
IV. Порядок і умови поставки хрому металевого до державного резерву
4.1. До відповідальних зберігачів надходить хром металевий, що за якістю, пакуванням та маркуванням відповідає технічним вимогам ДСТУ ГОСТ 5905:2005, цій Інструкції та умовам Договору, укладеного між постачальником або виробником і Держкомрезервом.
4.2. Хром металевий відвантажується (приймається) партіями за письмовим дорученням Держкомрезерву на підставі встановленого плану постачання (освіження) продукції до державного резерву.
На приймальних актах за формою N Р-11, затвердженою відповідальним зберігачем, робиться напис та зазначаються постачальник або виробник, одержувач, кількість, марка, вага та інші дані, необхідні для оформлення поставки.
4.3. Документ, що засвідчує якість хрому металевого, додається до товарно-транспортної накладної.
4.4. При відвантаженні хрому металевого до відповідальних зберігачів на супровідних документах та документах якості постачальником або виробником проставляється штамп або робиться напис "На зберігання".
4.5. Контроль за своєчасним відвантаженням (освіженням) хрому металевого до відповідальних зберігачів здійснює Держкомрезерв відповідно до плану освіження та договірних зобов'язань.
4.6. Прийняття хрому металевого за кількістю та якістю відповідальними зберігачами здійснюється відповідно до "Инструкции о порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по количеству", затвердженої постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 15.06.65 N П-6 (із змінами), та "Инструкции о порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по качеству", затвердженої постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 25.06.66 N П-7 (із змінами), Положення про порядок підтримання оптимального температурно-вологісного режиму, лабораторного і санітарного контролю на підприємствах Держкомітету України по матеріальних резервах П 2-047-95, затвердженого наказом Держкомітету України по матеріальних резервах від 10.04.96 N 47, та чинними нормативними документами.
Оформлення документів щодо операцій із закладення, зберігання, освіження (заміни) та відпуску хрому металевого здійснюється відповідно до Порядку формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.97 N 1129.
4.7. При прийнятті хрому металевого матеріально відповідальні особи разом із представниками постачальника або виробника зобов'язані перевірити:
наявність та збереження пломб відправника та чіткість відбитків на них;
відповідність кількості місць даним, зазначеним у супровідних документах.
4.8. Хром металевий приймають партіями. Партія повинна складатися з металу однієї марки і одного виду та супроводжуватися одним документом про якість, що містить:
повне найменування постачальника або виробника і товарний знак;
найменування і марку продукції;
спосіб виготовлення;
позначення "ДСТУ ГОСТ 5905:2005";
номер партії продукції;
масу нетто і брутто партії продукції;
кількість місць у партії продукції;
результати аналізу хімічного складу або підтвердження відповідності вимогам ДСТУ ГОСТ 5905:2005;
дату виготовлення.
4.9. Прийняття хрому металевого до закладення за кількістю проводиться відповідальними особами зберігача разом із представниками постачальника або виробника шляхом підрахунку місць, звірення маси за маркуванням з масою й кількістю місць, зазначеними у супровідних документах постачальника або виробника.
4.10. При прийнятті хрому металевого до закладення за якістю проводиться зовнішній огляд тари й звірення відповідності показників якості хрому металевого, зазначених у документі про якість, виданому постачальником або виробником, з показниками ДСТУ ГОСТ 5905:2005 і даними маркування.
4.11. На забракований за якістю й тарою хром металевий, крім складання комерційного акта за формою ГУ-22, затвердженою наказом Організації п/с А-1442 від 20.10.82 N И-195 "Об утверждении Инструкции о порядке оформления документации и учета операций по материалам первой группы на предприятиях Организации п/я А-1442", складається ще акт за формою N Р-115, затвердженою відповідальним зберігачем.
4.12. Організація та координація робіт з якості продукції при прийнятті здійснюються Українським державним науково-дослідним інститутом "Ресурс" Держкомрезерву (далі - УкрНДІ "Ресурс") спільно з відповідальними зберігачами. У разі виявлення відхилень від технічних вимог згідно з ДСТУ ГОСТ 5905:2005 при прийнятті продукції проводяться поглиблені випробування. Такі випробування проводяться спеціалістами УкрНДІ "Ресурс" у незалежних акредитованих лабораторіях з оформленням протоколу випробувань за формою, передбаченою відповідним стандартом на випробування.
Виконання досліджень, заміна тари та відбір продукції на випробування забезпечує постачальник або виробник.
До завершення зазначених досліджень та отримання результатів продукція знаходиться на відповідальному зберіганні у відповідального зберігача.
4.13. У разі виявлення порушень вимог ДСТУ ГОСТ 5905:2005 та інших нормативних документів щодо якості, невідповідності фактично поставленої кількості даним супровідних документів хром металевий до закладення до державного резерву не приймається, а повертається постачальнику або виробнику для усунення виявлених дефектів чи заміни.
4.14. Партії хрому металевого, що надійшли на зберігання та прийняті відповідно до вимог цієї Інструкції, оформляються приймальним актом за формою N Р-11 або N Р-16, затвердженою відповідальним зберігачем.
4.15. Документи про якість хрому металевого підшиваються в окрему справу й зберігаються протягом усього строку зберігання хрому металевого.
4.16. Вантажно-розвантажувальні й складські роботи з хромом металевим здійснюються відповідно до технологій вантажно-розвантажувальних робіт.
При проведенні вантажно-розвантажувальних робіт не допускаються різкі удари.
4.17. При вантажно-розвантажувальних і внутрішньоскладських роботах слід дотримуватися заходів, які запобігають механічному ушкодженню, а також правил техніки безпеки та охорони праці.
4.18. Розміщення хрому металевого у складських приміщеннях проводиться за схемами розміщення із забезпеченням його стійкості, схоронності тари й продукту, найбільш раціонального використання складської площі для зручності застосування засобів механізації при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт та евакуації у разі пожежі.
4.19. Відстань від поверхні матеріалу до освітлюваних арматур повинна бути не менше 0,5 м.
4.20. У секції складського приміщення повинні бути залишені проходи між штабелями й стіною складського приміщення (виступаючої конструкції), а також поздовжні (центральні) і поперечні проходи відповідно до норм пожежної безпеки з урахуванням можливості виконання складських робіт електронавантажувачем, а також з типовими схемами розміщення згідно з ДБН В.1.1.7-2002 "Захист від пожежі. Пожежна безпека об'єктів будівництва", затвердженими наказом Держбуду України від 03.12.2002 N 88.
V. Відповідальність за порушення операцій
5.1. Поставка хрому металевого на зберігання здійснюється за Договорами. Договір є основним документом, що визначає права й обов'язки сторін щодо поставки хрому металевого, а також визначає їх відповідальність.
5.2. Санкції за порушення операцій з матеріальними цінностями державного резерву застосовуються відповідно до статті 14 Закону України "Про державний матеріальний резерв".
VI. Умови та строки зберігання хрому металевого
6.1. Вимоги до складських приміщень та протипожежні заходи
6.1.1. Усі складські приміщення, транспортні, енергетичні та інші інженерні комунікації відповідальних зберігачів повинні відповідати затвердженій проектній документації, яка відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 N 1269 "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи" пройшла обов'язкову комплексну державну експертизу.
Експлуатація складських приміщень здійснюється відповідно до вимог Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд і Правил обстежень, оцінки технічного стану та паспортизації виробничих будівель і споруд, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України та Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 27.11.97 N 32/288, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.98 за N 423/2863 (із змінами).
6.1.2. Хром металевий зберігається у технічно справних неопалюваних складських приміщеннях будь-якої конструкції з бетонними, асфальтовими й асфальтобетонними підлогами. Складські приміщення повинні мати природну вентиляцію. Складські приміщення для провітрювання повинні бути обладнані ґратчастими дверима й продухами, що закриваються зсередини. Закриті складські приміщення для зберігання хрому металевого повинні відповідати вимогам чинних нормативних актів з пожежної безпеки.
Закриті складські приміщення повинні бути не нижче II ступеня вогнестійкості згідно з ДБН В.1.1-7-2002 "Захист від пожежі. Пожежна безпека об'єктів будівництва", затвердженими наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 03.12.2002 N 88; обладнані блискавкозахистом II категорії ДСТУ Б В.2.5-38:2008 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд"; автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації згідно з НАПБ Б.06.004-2005 "Перелік однотипних за призначенням об'єктів, які підлягають обладнанню автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації", затвердженим наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 22.08.2005 N 161, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.09.2005 за N 990/11270 (із змінами), та згідно з ДБН В.2.5-13-98* "Інженерне обладнання будинків і споруд. Пожежна автоматика будівель і споруд", затвердженими наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 28.10.98 N 47, а також внутрішнім водогоном з пожежними кранами відповідно до СНиП 2.04.01-85 "Внутренний водопровод и канализация зданий", затверджених наказом Держбуду СРСР від 04.10.85 N 169.
6.1.3. До початку завантаження складські приміщення повинні бути відремонтовані і підготовлені до прийняття хрому металевого, зокрема має бути забезпечена справність даху, підлоги та щільність припасування дверей.
Дерев'яні конструкції складського приміщення, а також ущільнювальні валики, виготовлені з мішковини та тирси, підлягають вогнезахисній обробці.
Складські приміщення забезпечуються первинними засобами пожежогасіння та пожежними щитами згідно з НАПБ А.01.001-2004 "Правила пожежної безпеки в Україні. Додаток 2", затвердженими наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19.10.2004 N 126, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 04.11.2004 за N 1410/10009 (із змінами) (далі - Правила пожежної безпеки), НАПБ Б.03.001-2004 "Типові норми належності вогнегасників", затвердженими наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 02.04.2004 N 151, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 29.04.2004 за N 554/9153.
За пожежною безпекою хром металевий належить до розряду безпечних матеріалів (ГОСТ 12.1.004-91 "Система стандартов безопасности труда. Пожарная безопасность. Общие требования"). Сумісне зберігання в одній секції (безсекційному складському приміщенні), суміжних секціях будь-яких інших товарів і матеріалів здійснюється відповідно до Правил пожежної безпеки.
6.1.4. Електрична мережа складських приміщень повинна бути виконана відповідно до розділу 6 "Електричне освітлення" Правил улаштування електроустановок, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 09.03.2006 N 70, Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 09.01.98 N 4, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 10.02.98 за N 93/2533.

................
Перейти до повного тексту