1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
З ДЕРЖАВНОГО МАТЕРІАЛЬНОГО РЕЗЕРВУ
Н А К А З
18.10.2010 N 371
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2010 р.
за N 1107/18402
Про затвердження Інструкції про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску плівки поліетиленової
Відповідно до Закону України "Про державний матеріальний резерв" та з метою врегулювання проведення операцій із плівкою поліетиленовою
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску плівки поліетиленової, що додається.
2. Юридичному управлінню (Найдич М.А.) в установленому законодавством порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Жукова В.Є.
4. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики
та підприємництва
Заступник Голови
Державного комітету України
з промислової безпеки, охорони праці
та гірничого нагляду
Міністр
транспорту та зв'язку України
Перший заступник Міністра
регіонального розвитку
та будівництва України
Міністр економіки України
Тимчасово виконуючий обов'язки
Міністра України з питань
надзвичайних ситуацій та у справах
захисту населення від наслідків
Чорнобильської катастрофи
Ю.А.Благодир



М.Бродський



С.В.Дунас

К.Єфименко


А.В.Беркута
В.П.Цушко




М.В.Болотських
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з державного
матеріального резерву
18.10.2010 N 371
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2010 р.
за N 1107/18402
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску плівки поліетиленової
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція встановлює вимоги до якості і безпеки плівки поліетиленової, призначеної для зберігання, порядок і умови її поставки, закладення, зберігання і відпуску.
1.2. Ця Інструкція є обов'язковою до виконання підприємствами, установами і організаціями, що входять до системи державного резерву управління якими здійснює Держкомрезерв, та підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності, що виконують згідно з договорами (далі - Договір) з Держкомрезервом відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву та не входять до системи державного резерву (далі - відповідальні зберігачі).
II. Загальна характеристика основних властивостей і якісних показників
2.1. Плівка поліетиленова повинна відповідати за якістю і безпекою, пакуванням та маркуванням усім вимогам, що встановлені нормативно-правовими актами та нормативними документами, ГОСТ 10354-82 "Пленка полиэтиленовая. Технические условия".
На відповідальне зберігання до відповідальних зберігачів надходить плівка поліетиленова таких марок:
М - для виготовлення транспортних мішків та інших виробів, які потребують застосування плівки поліетиленові найбільшої міцності, забарвленої і незабарвленої, стабілізованої і нестабілізованої;
Т - для виготовлення виробів технічного призначення, будівництва тимчасових споруд, захисних укриттів, пакування та комбінованих плівок; забарвленої і незабарвленої, стабілізованої і нестабілізованої;
СК - для використання в сільському господарстві при консервації кормів та інших призначень; забарвленої і незабарвленої, нестабілізованої;
Н - для виготовлення виробів народного вжитку, пакування та господарського призначення; забарвленої і незабарвленої, стабілізованої і нестабілізованої.
2.2. Плівку поліетиленову виготовляють змотаною в рулони у вигляді рукава, напіврукава (рукав, розрізаний по всій довжині з одного боку), полотна (рукав, розрізаний по всій довжині з двох боків з обрізкою чи без обрізки крайок), рукава з фальцюванням (зі зморшками), рукава, складеного вдвічі, та інших видів.
Максимальна ширина плівки поліетиленової всіх марок - 6000 мм.
Товщина плівки поліетиленової різних марок наведена в таблиці 1 додатка.
На вимогу споживача виготовляють плівку поліетиленову інших розмірів у межах вказаних максимальних значень ширини та товщини.
2.3. Граничне відхилення по ширині плівки поліетиленової в рулоні для полотна, отриманого без обрізання крайок, - +-1%, для рукавів, напіврукавів та полотна, отриманого без обрізання крайок, - +-2%, для рукавів з фальцюванням та рукава, складеного вдвічі, - +-4%.
Мінімальна довжина відрізка плівки поліетиленової в рулоні - 50 м.
2.4. Плівка поліетиленова не повинна мати тріщин, запресованих зморщок, розривів та отворів.
III. Пакування, маркування та транспортування
3.1. Плівку поліетиленову, що поставляється на довгострокове зберігання до відповідальних зберігачів, намотують у рулони на пластмасові втулки, шпулі картонно-паперові, стрижні. Дозволяється намотування плівки поліетиленової без втулок, шпуль та стрижнів.
Рулони плівки поліетиленової упаковують в один-два шари паперу згідно з ГОСТ 8273-75 "Бумага оберточная. Технические условия" або у плівкові поліетиленові відходи від виробництва плівки поліетиленової згідно з ГОСТ 10354-82 або інших полімерних плівок за нормативною документацією з наступним закріпленням на торцях. Дозволяється комбіноване пакування папір - плівка.
Маса рулону при ручному завантаженні - не більше 50 кг, при механізованому - не більше 500 кг.
Для плівок марки СК маса рулону - не більше 50 кг при ширині плівки поліетиленової до 3000 мм та не більше 80 кг при ширині плівки поліетиленової 3000 мм та більше.
3.2. До кожного рулону, упакованого згідно з пунктом 6.1 ГОСТ 10354-82, прикріплюють або вкладають під перший шар плівки поліетиленової ярлик із зазначенням:
повного найменування постачальника або виробника і товарного знака;
умовної позначки плівки поліетиленової;
ширини вихідного рукава;
марки поліетилену;
номера партії та рулону;
маси нетто;
маси брутто;
довжини плівки поліетиленової в рулоні;
кількості плівки поліетиленової в рулоні в квадратних метрах;
дати виготовлення;
позначення діючого стандарту (ГОСТ 10354-82);
прізвища пакувальника.
3.3. Плівка поліетиленова поставляється партіями.
Кожна партія плівки поліетиленової повинна супроводжуватися документом, що засвідчує відповідність її якості вимогам діючого стандарту.
Документ про якість кожної партії плівки поліетиленової повинен містити такі дані:
повне найменування постачальника або виробника і товарний знак;
умовна позначка плівки поліетиленової;
марка поліетилену;
номер партії;
кількість упакованих одиниць;
маса нетто;
загальна довжина плівки поліетиленової всіх рулонів партії;
кількість плівки поліетиленової в усіх рулонах партії в квадратних метрах;
дата виготовлення;
позначення діючого стандарту (ГОСТ 10354-82);
результати проведених випробувань і підтвердження відповідності вимогам діючого стандарту.
Документ, що засвідчує якість плівки поліетиленової, додається до товарно-транспортної накладної, а його копія - до рахунку-фактури.
3.4. Транспортування плівки поліетиленової здійснюється критим видом транспорту, що забезпечує захист плівки поліетиленової від атмосферних опадів, впливу сонячних променів, забруднень і втрат. Тара й транспортний засіб для перевезення плівки поліетиленової повинні бути сухими, чистими, без запаху. Транспортування здійснюється згідно з Правилами перевезення вантажів, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 21.11.2000 N 644, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.11.2000 за N 861/5082 (зі змінами), та Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 14.10.97 N 363, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 20.02.98 за N 128/2568 (із змінами).
3.5. В одному транспортному засобі допускається перевезення плівки поліетиленової тільки однієї марки.
IV. Порядок і умови поставки продукції до державного резерву
4.1. На довгострокове зберігання до відповідальних зберігачів має надходити плівка поліетиленова марок М, Т, Н та СК, яка за якістю, пакуванням та маркуванням відповідає вимогам ГОСТ 10354-82, цієї Інструкції та умовам Договору поставки, укладеного між постачальником або виробником і Держкомрезервом.
4.2. Плівка поліетиленова відвантажується партіями за письмовим дорученням Держкомрезерву на підставі встановленого плану постачання (освіження) продукції до державного резерву.
На приймальних актах за формою N Р-11, затвердженою відповідальним зберігачем, робиться напис та зазначаються постачальник або виробник, одержувач, кількість, марка, вага та інші дані, необхідні для здійснення поставки.
4.3. При відвантаженні плівки поліетиленової відповідальним зберігачам постачальник або виробник проставляє штамп або робиться напис "На зберігання" на супровідних документах та документах якості.
4.4. Контроль за своєчасним відвантаженням (освіженням) плівки поліетиленової у відповідальних зберігачів здійснює Держкомрезерв відповідно до плану освіження і договірних зобов'язань.
4.5. Прийняття плівки поліетиленової за кількістю та якістю відповідальними зберігачами проводиться згідно з "Инструкцией о порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по количеству", затвердженою постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 15.06.65 N П-6, та "Инструкцией о порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по качеству", затвердженою постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 25.04.66 N П-7, Положенням про порядок підтримання оптимального температурно-вологісного режиму, лабораторного і санітарного контролю на підприємствах Держкомітету України по матеріальних резервах П 2-047-95, затвердженим наказом Держкомітету України по матеріальних резервах від 10.04.96 N 47, чинними нормативними документами.
4.6. При прийнятті плівки поліетиленової до закладення матеріально відповідальні особи зберігача разом із представниками постачальника або виробника зобов'язані перевірити дотримання правил перевезення й забезпечення схоронності товару, зокрема:
наявність та збереження пломб відправника та чіткість відбитків на них;
відповідність кількості місць даним, зазначеним у транспортних документах;
відсутність забруднення та пошкодження тари.
4.7. При розвантаженні транспортних засобів необхідно вжити заходів із запобігання псуванню плівки поліетиленової.
4.8. Прийняття плівки поліетиленової до закладення за кількістю проводиться шляхом підрахунку місць, звірення маси за маркуванням на пакетах з масою й кількістю місць, зазначених у супровідних документах постачальника або виробника.
4.9. Організація та координація робіт з перевірки якості плівки поліетиленової при прийнятті до закладення здійснюються Українським державним науково-дослідним інститутом "Ресурс" Держкомрезерву (далі - УкрНДІ "Ресурс") спільно з відповідальними зберігачами. При прийнятті плівки поліетиленової до закладення за якістю проводиться зовнішній огляд пакета й звіряння відповідності показників якості плівки поліетиленової, зазначених у документі постачальника або виробника, з показниками чинного стандарту й даними маркування.
4.10. На забраковану за якістю й упаковкою плівку поліетиленову, крім складання комерційного акта за формою ГУ-22, затвердженою наказом Організації п/с А-1442 від 20.10.82 N И-195 "Об утверждении Инструкции о порядке оформления документации и учета операций по материалам первой группы на предприятиях Организации п/я А-1442", складається акт за формою N Р-115, затвердженою відповідальним зберігачем.
4.11. Організація та координація робіт з якості продукції при прийнятті здійснюються УкрНДІ "Ресурс" спільно з відповідальними зберігачами. У разі виявлення відхилень від технічних вимог згідно з ГОСТ 10354-82 при прийнятті продукції проводяться поглиблені випробування. Такі випробування проводяться спеціалістами УкрНДІ "Ресурс" в незалежних акредитованих лабораторіях з оформленням протоколу випробувань за формою, передбаченою відповідним стандартом на випробування.
Виконання досліджень, заміна тари та відбір продукції на випробування забезпечує постачальник або виробник.
До завершення зазначених досліджень та отримання результатів продукція знаходиться на відповідальному зберіганні у відповідального зберігача.
4.12. У разі виявлення порушень вимог ГОСТ 10354-82 та інших нормативних документів щодо якості, невідповідності фактично поставленої кількості даним супровідних документів плівка поліетиленова до закладення до державного резерву не приймається, а повертається постачальнику або виробнику для усунення виявлених дефектів чи заміни.
4.13. Партії плівки поліетиленової, що надійшли на зберігання та прийняті відповідно до вимог цієї Інструкції, оформляються приймальним актом за формою N Р-11 або N Р-16, затвердженою відповідальним зберігачем.
4.14. Документи про якість плівки поліетиленової підшиваються в окрему справу й зберігаються протягом усього строку зберігання плівки поліетиленової і один рік після її відпуску.
4.15. Складування плівки поліетиленової в горизонтальному положенні проводиться за марками, ґатунками й роками виготовлення зі збереженням вагонних (чи автомобільних) партій.
4.16. Розміщення плівки поліетиленової у складських приміщеннях проводиться відповідно до схеми розміщення із забезпеченням схоронності тари й продукту, найбільш раціонального використання складської площі, зручності застосування засобів механізації при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт та евакуації у разі пожежі.
Місця розташування плівки поліетиленової і проходів позначаються заздалегідь.
4.17. У разі застосування безстелажного способу зберігання тара з поліетиленом повинна укладатися у штабелі.
Плівка поліетиленова складується в штабелі рулонами на сухі, чисті підтоварники висотою не нижче 15 см із суцільним дощатим настилом.
4.18. По кожному штабелю ведеться штабельний ярлик за формою N Р-123, затвердженою відповідальним зберігачем, що заповнюється при прийманні плівки поліетиленової на підставі приймального акта й супровідних документів постачальника або виробника. У процесі зберігання у штабельний ярлик вносяться зміни про наявність продукту по цьому штабелю й результати огляду штабелів. До кожного штабеля додається схема фактичного розміщення плівки поліетиленової.
4.19. Вантажно-розвантажувальні роботи з рулонами плівки поліетиленової необхідно робити в суворій відповідності з технологією вантажно-розвантажувальних робіт.
4.20. При вантажно-розвантажувальних і внутрішньоскладських роботах слід дотримуватися правил охорони праці згідно з чинним законодавством.
V. Відповідальність за порушення операцій
5.1. Поставка плівки поліетиленової на зберігання здійснюється за Договорами. Договір є основним документом, що визначає права і обов'язки сторін щодо поставки плівки поліетиленової, а також відповідальність.
5.2. Санкції за порушення операцій з матеріальними цінностями державного резерву застосовуються відповідно до статті 14 Закону України "Про державний матеріальний резерв".
VI. Умови та строки зберігання плівки поліетиленової
6.1. Вимоги до складських приміщень, протипожежні заходи
6.1.1. Усі складські приміщення, транспортні, енергетичні та інші інженерні комунікації відповідальних зберігачів повинні відповідати затвердженій проектній документації, яка відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 N 1269 "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи" пройшла обов'язкову комплексну державну експертизу.
Експлуатація складських приміщень здійснюється відповідно до вимог Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд і Правил обстежень, оцінки технічного стану та паспортизації виробничих будівель і споруд, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України та Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 27.11.97 N 32/288, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.98 за N 423/2863 (зі змінами).

................
Перейти до повного тексту