- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
З ДЕРЖАВНОГО МАТЕРІАЛЬНОГО РЕЗЕРВУ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2010 р.
за N 1101/18396
Про затвердження Інструкції про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску паперу газетного (марка В)
1. Затвердити Інструкцію про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску паперу газетного (марка В), що додається.
2. Юридичному управлінню (Найдич М.А.) в установленому законодавством порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Жукова В.Є.
4. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова ПОГОДЖЕНО: Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Заступник Голови Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду Міністр транспорту та зв'язку України Перший заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України Голова Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики Міністр економіки України Тимчасово виконуючий обов'язки Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи | Ю.А.Благодир М.Бродський С.В.Дунас К.Єфименко А.В.Беркута О.В.Поволоцький В.П.Цушко М.В.Болотських |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з державного
матеріального резерву
18.10.2010 N 373
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2010 р.
за N 1101/18396
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску паперу газетного (марка В)
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція встановлює вимоги до якості і безпеки паперу газетного (марка В), призначеного для зберігання, порядок і умови його поставки, закладення, зберігання і відпуску.
1.2. Ця Інструкція є обов'язковою до виконання підприємствами, установами і організаціями, що входять до системи державного резерву, управління якими здійснює Держкомрезерв, та підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності, що виконують згідно з договорами (далі - Договір) з Держкомрезервом відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву та не входять до системи державного резерву (далі - відповідальні зберігачі).
1.3. На зберігання відповідальним зберігачам закладається папір газетний (марка В) (далі - папір) вітчизняного та іноземного виробництв. Ця продукція повинна відповідати за якістю, пакуванням та маркуванням усім вимогам, встановленим чинними нормативно-правовими актами та нормативними документами.
II. Загальна характеристика основних властивостей і якісних показників
2.1. Якість паперу визначається згідно з ГОСТ 6445-74 "Бумага газетная. Технические условия" (далі - ГОСТ 6445-74).
2.2. Папір повинен виготовлятися в рулонах.
2.3. Показники якості паперу повинні відповідати вимогам ГОСТ 6445-74, що наведені у додатку.
2.4. Обріз кромок рулонного паперу повинен бути чистим та рівним. На поверхні паперу не допускаються складки, зморшки, залощені смуги, прозорі плями і дірки, видимі неозброєним оком.
III. Пакування, маркування та транспортування
3.1. Пакування та маркування паперу проводиться згідно з ГОСТ 1641-75 "Бумага. Упаковка, маркировка, транспортирование и хранение".
3.2. Рулони пакують в обгортковий папір згідно з ГОСТ 8273-75 "Бумага оберточная. Технические условия".
3.3. Усі шари обгорткового паперу повинні бути загнуті на торці рулонів не менше ніж на 100 мм.
3.4. Для паперу, що відвантажується зі штампом "На зберігання", загальні витрати обгорткового паперу на упаковку рулонів повинні становити не менше 2% від маси рулону нетто.
3.5. На торцеву поверхню неупакованого рулону, ближчу до гільзи, повинні бути нанесені:
стрілка, що вказує напрям намотки;
порядковий номер рулону.
3.6. Для маркування паперу повинен застосовуватися ярлик, що містить дані:
повне найменування підприємства-виробника і його товарний знак;
найменування паперу, марка;
маса паперу площею 1 кв.м;
маса брутто;
маса нетто;
кількість метрів (якщо облік ведеться в метрах);
ширина рулону;
напрям намотки;
маніпуляційні знаки згідно з ГОСТ 14192-96 "Маркировка грузов": "Крихке. Обережно"; "Берегти від вологи"; "Крюками не брати";
позначення стандарту.
3.7. При поставці паперу до державного резерву постачальник або виробник повинен надати відповідальному зберігачу такі документи:
документ про якість продукції, виданий виробником, з відміткою "На зберігання" на кожну партію;
висновок санітарно-епідеміологічної експертизи.
3.8. Надходження паперу іноземного виробництва до державного резерву супроводжується такими документами:
документ про якість продукції, виданий виробником на кожну партію;
документ, що підтверджує походження товару;
висновок санітарно-епідеміологічної експертизи.
3.9. Папір повинен транспортуватися в сухих, чистих, критих транспортних засобах в упакованому вигляді.
IV. Порядок і умови поставки продукції до державного резерву
4.1. Закладення продукції здійснюється партіями з однаковими характеристиками якості.
4.2. У разі надходження паперу без необхідних супровідних документів він складується окремо і оформляється документально на тимчасове зберігання до отримання від постачальника відповідних супровідних документів.
4.3. Постачальник відповідає за якість паперу протягом гарантійного строку зберігання.
4.4. При прийманні паперу перед розкриттям транспортного засобу ретельно перевіряється стан закруток, збереження пломб та чіткість відтисків на них, відповідність номерів транспортного засобу зазначеним у супровідних документах.
4.5. Виявлені при перевірці порушення або відсутність пломб, невиразність відтисків на них, наявність пломб проміжних станцій, порушення санітарного режиму перевезення вантажів та встановленого строку використання транспортного засобу та інші порушення оформляються відповідними актами.
4.6. У разі виявлення нестачі вантажів відповідальним зберігачем у комерційному акті за формою ГУ-22, затвердженою наказом Організації п/с А-1442 від 20.10.82 N И-195 "Об утверждении Инструкции о порядке оформления документации и учета операций по материалам первой группы на предприятиях Организации п/я А-1442", та приймальному акті за формою N Р-11, затвердженою відповідальним зберігачем, у графі "Особливі відмітки" в обов'язковому порядку зазначаються номери контрольних знаків на пломбах.
4.7. Приймання паперу за кількістю проводиться шляхом перерахування кількості місць (упакованих рулонів), звірення підрахованої кількості з даними специфікації та відвантажувальних документів, наданих постачальником або виробником.
4.8. Приймання паперу за кількістю та якістю проводиться згідно з "Инструкцией о порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по количеству", затвердженою постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 15.06.65
N П-6 (із змінами), та
"Инструкцией о порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по качеству", затвердженою постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 25.04.66
N П-7 (із змінами), Положенням про порядок підтримання оптимального температурно-вологісного режиму, лабораторного і санітарного контролю на підприємствах Держкомітету України по матеріальних резервах П-2-047-95, затвердженим наказом Держкомітету України по матеріальних резервах від 10.04.96 N 47, чинними нормативними документами.
Приймання паперу проводиться шляхом ретельного зовнішнього огляду кожного рулону.
4.9. Організація та координація робіт з якості продукції при прийнятті здійснюються Українським державним науково-дослідним інститутом "Ресурс" Держкомрезерву (далі - УкрНДІ "Ресурс") спільно з відповідальними зберігачами. У разі виявлення відхилень від технічних вимог згідно з ГОСТ 6445-74 при прийнятті продукції проводяться поглиблені випробування. Такі випробування проводяться спеціалістами УкрНДІ "Ресурс" в незалежних акредитованих лабораторіях з оформленням протоколу випробувань за формою, передбаченою відповідним стандартом на випробування.
Виконання досліджень, заміна тари та відбір продукції на випробування забезпечує постачальник або виробник.
До завершення зазначених досліджень та отримання результатів продукція знаходиться на відповідальному зберіганні у відповідального зберігача.
4.10. У разі виявлення порушень вимог ГОСТ 6445-74 та інших нормативних документів щодо якості, невідповідності фактично поставленої кількості даним супровідних документів папір до закладення до державного резерву не приймається, а повертається постачальнику або виробнику для усунення виявлених дефектів чи заміни.
V. Відповідальність за порушення операцій
5.1. Поставка паперу на зберігання здійснюється за Договорами. Договір є основним документом, що визначає права й обов'язки сторін щодо поставки паперу, а також визначає їх відповідальність.
VI. Умови та строки зберігання паперу
6.1. Вимоги до складських приміщень, протипожежні заходи
6.1.1. Усі складські приміщення, транспортні, енергетичні та інші інженерні комунікації відповідальних зберігачів повинні відповідати затвердженій проектній документації, яка відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2007
N 1269 "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи" пройшла обов'язкову комплексну державну експертизу.
Експлуатація складських приміщень здійснюється відповідно до вимог
Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд і Правил обстежень, оцінки технічного стану та паспортизації виробничих будівель і споруд, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України та Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 27.11.97
N 32/288, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.98 за N 423/2863 (із змінами).
6.1.2. Закриті складські приміщення, призначені для довготривалого зберігання паперу, повинні бути не нижче III ступеня вогнестійкості відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 "Захист від пожежі. Пожежна безпека об'єктів будівництва", затверджених наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 03.12.2002
N 88.
6.1.3. Складські приміщення для зберігання паперу повинні бути обладнані блискавкозахистом II категорії відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд", автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації відповідно до вимог НАПБ Б.06.004-2005 "Перелік однотипних за призначенням об'єктів, які підлягають обладнанню автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації", затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 22.08.2005
N 161, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.09.2005 за N 990/11270 (із змінами), та згідно з ДБН В.2.5-13-98* "Інженерне обладнання будинків і споруд. Пожежна автоматика будівель і споруд", затвердженими наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 28.10.98 N 47, а також внутрішнім водогоном з пожежними кранами відповідно до СНиП 2.04.2001-85 "Внутренний водопровод и канализация зданий", затверджених наказом Держбуду СРСР від 04.10.85 N 169.
6.1.4. Складські приміщення повинні бути забезпечені засобами пожежогасіння (вогнегасниками) згідно з наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 02.04.2004
N 151 "Про затвердження Типових норм належності вогнегасників", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.04.2004 за N 554/9153 (НАПБ Б.03.001-2004), та пожежними щитами відповідно до Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19.10.2004
N 126, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04.11.2004 за N 1410/10009 (із змінами) (далі - Правила пожежної безпеки).
................Перейти до повного тексту