1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
15.10.2010 N 439
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 листопада 2010 р.
за N 1016/18311
Про затвердження Положення про притулок для тварин
На виконання Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про притулок для тварин, що додається.
2. Управлінню організаційного забезпечення та організації ветеринарної справи Державного комітету ветеринарної медицини (Маковський М.І.) подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
4. Цей наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування.
В.о. Голови
ПОГОДЖЕНО:
Міністр охорони навколишнього
природного середовища України
Віце-президент
Асоціації міст України
з виконавчої роботи
В.о. Міністра
аграрної політики України
Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики
та підприємництва
В.М.Горжеєв


М.В.Злочевський


М.В.Пітцик

С.І.Мельник


М.Бродський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ветеринарної медицини
України
15.10.2010 N 439
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 листопада 2010 р.
за N 1016/18311
ПОЛОЖЕННЯ
про притулок для тварин
1. Це Положення встановлює (визначає) загальні вимоги та механізми проведення організації робіт з утримання домашніх тварин у притулках.
2. Притулки для тварин (далі - Притулок) можуть створюватися органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, громадськими і благодійними організаціями та фізичними особами.
3. Відповідні положення про притулки на певній адміністративній території можуть затверджуватись місцевими органами самоврядування та узгоджуватись з місцевими органами виконавчої влади, місцевою санітарно-епідеміологічною та ветеринарною службами.
Положення про відповідний Притулок повинно відображати організаційні, кваліфікаційні та інші спеціальні вимоги щодо роботи Притулку, обумовлювати режим роботи, рівень забезпечення матеріально-технічної бази, максимальної кількості одночасного перебування тварин у Притулку.
4. Притулок розташовують від житлових будинків та будівель іншого призначення на відстані не менше ніж 300 м. Територія Притулку має бути огороджена.
5. Діяльність Притулку повинна бути направлена на створення відповідних умов утримання безпритульних тварин, взаємодії із засобами масової інформації, громадськими організаціями з метою проведення просвітницької та виховної роботи з питань утримання та поводження з тваринами, забезпечення виконання заходів та місцевих програм з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та пошуку тваринам нових власників.
6. Утримання тварин у Притулку при виконанні місцевих програм регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами повинно бути направлене на покращення епізоотичної і епідемічної ситуації відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
7. У разі залучення Притулку до виконання місцевих програм регулювання чисельності безпритульних тварин відшкодування витрат по утриманню тварин Притулкам незалежно від форм власності може здійснюватись за рахунок місцевого бюджету, а також за рахунок інших, не заборонених законом джерел.
8. У своїй діяльності Притулок повинен дотримуватися встановлених ветеринарно-санітарних, протипожежних вимог.
9. У Притулку утримуються виловлені безпритульні тварини, тварини, вилучені у власників за рішенням суду, а також тварини, від яких власники відмовились у зв'язку з неможливістю їх утримання.
10. Здійснення вилову та надходження тварин до Притулків на адміністративній території здійснюється службами/підприємствами відповідно до вимог законодавства.
11. Тваринам, що перебувають у Притулку, повинна надаватись ветеринарна допомога.
12. Притулок повинен обов'язково мати облаштовані приміщення (відділення): приймальне відділення; карантинне відділення; ізолятор; відділення з утримання тварин.
13. Надходження тварин до Притулку фіксується в Журналі реєстрації надходження тварин. На кожну тварину заводиться картка обліку тварини.

................
Перейти до повного тексту