- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 16 червня 2010 р. N 476 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 782 від 22.08.2012 )
Деякі питання надання державної підтримки для реалізації інноваційних та інвестиційних проектів у реальному секторі економіки
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 937 від 11.10.2010 )
( Установити, що кошти, зазначені у підпункті 2 пункту 1
Постанови КМ
N 949 від 11.10.2010,
використовуються відповідно до Порядку, затвердженого
цією Постановою )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду для державної підтримки реалізації інноваційних та інвестиційних проектів у реальному секторі економіки, у тому числі через механізм здешевлення кредитів, що додається.
2. У пункті 1 Положення про Комісію з координації здійснення заходів, пов'язаних з реалізацією інвестиційних проектів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 2010 р.
N 415, слова "реалізації інвестиційних проектів" замінити словами "реалізації інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних та інших проектів розвитку (далі - інвестиційні проекти)".
Прем'єр-міністр України | М.АЗАРОВ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 червня 2010 р. N 476
ПОРЯДОК
використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду ( 2154-17 ) для державної підтримки реалізації інноваційних та інвестиційних проектів у реальному секторі економіки, у тому числі через механізм здешевлення кредитів
1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду, передбачених пунктом 5 частини першої статті
74 Закону України
"Про Державний бюджет України на 2010 рік" для державної підтримки реалізації інноваційних та інвестиційних проектів у реальному секторі економіки, у тому числі через механізм здешевлення кредитів (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Держінвестицій.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на:
здешевлення кредитів, залучених у національній валюті України та/або в іноземній валюті, у тому числі за кредитами, залученими від іноземних фінансових установ, для реалізації інноваційних та інвестиційних проектів у реальному секторі економіки (далі - інноваційні та інвестиційні проекти);
надання державної підтримки для реалізації інвестиційних проектів на умовах співфінансування.
4. Бюджетні кошти надаються на конкурсних засадах.
Конкурс проводиться у порядку, визначеному Держінвестицій за погодженням з Мінфіном і Мінекономіки.
До складу конкурсної комісії, затвердженого Держінвестицій, входять представники Мінфіну, Мінекономіки, Мінтрансзв'язку, Мінпромполітики, Мінрегіонбуду, Держінвестицій, НАЕР, Держкомнауки, Національної академії наук, Державної інноваційної фінансово-кредитної установи та державного підприємства "Державна інвестиційна компанія".
Конкурсна комісія здійснює попередній розгляд інноваційних та інвестиційних проектів, за результатами якого Держінвестицій подає Комісії з координації здійснення заходів, пов'язаних з реалізацією інвестиційних проектів, утвореної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2010 р.
N 415 (далі - координаційна комісія), попередні висновки щодо надання державної підтримки для реалізації інноваційних та інвестиційних проектів.
Координаційна комісія приймає рішення рекомендаційного характеру стосовно доцільності надання державної підтримки для реалізації інноваційних та інвестиційних проектів із зазначенням її виду та обсягу.
Конкурсна комісія оформлює з урахуванням рішення координаційної комісії протокол щодо надання державної підтримки і надсилає його координаційній комісії.
5. Здешевлення кредитів здійснюється шляхом компенсації суми відсоткових ставок за користування кредитами, залученими суб'єктами господарювання для фінансування інноваційних та інвестиційних проектів.
Суб'єкт господарювання для участі у конкурсі обов'язково подає Держінвестицій:
нотаріально засвідчену копію кредитного договору;
копії платіжних доручень з відміткою фінансової установи про сплату суми відсоткових ставок за користування кредитами;
довідку-розрахунок фінансової установи про розмір та строк сплати суми відсоткових ставок за користування кредитами;
довідку фінансової установи про цільове використання кредитів відповідно до бізнес-плану інноваційного та інвестиційного проекту;
звіт про здійснення заходів, передбачених таким бізнес-планом.
Зазначена компенсація надається за фактично сплачену суму відсоткових ставок за користування кредитами у розмірі 1,2 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування таких відсотків.
Компенсація відсоткової ставки за користування іноземними кредитами, залученими суб'єктами господарювання для фінансування інноваційних та інвестиційних проектів, сплаченої суб'єктами господарювання в іноземній валюті, здійснюється в національній валюті України за офіційним курсом, встановленим Національним банком на дату сплати таких відсотків.
................Перейти до повного тексту