1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 3 листопада 2010 р. N 1045
Київ
Про внесення змін до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Внести до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. N 905 (Офіційний вісник України, 2008 р., N 79, ст. 2660; 2010 р., N 1, ст. 38), зміни, що додаються.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 листопада 2010 р. N 1045
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей ( 905-2008-п )
1. Абзаци другий і третій пункту 7 замінити абзацом такого змісту:
"Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, батьки яких дали згоду на усиновлення, беруться на місцевий облік службою у справах дітей за місцем їх походження протягом місяця після виникнення підстав для усиновлення.".
У зв'язку з цим абзац четвертий вважати абзацом третім.
2. В абзаці першому пункту 8 слова "та анкету дитини, яка може бути усиновлена (далі - анкета)" виключити.
3. У пункті 9:
в абзаці першому слова "з Єдиного банку даних роздруковуються три примірники анкети" замінити словами "служба у справах дітей складає в Єдиному банку даних анкету дитини, яка може бути усиновлена (далі - анкета), та роздруковує її у трьох примірниках";
доповнити пункт абзацами такого змісту:
"Анкета не складається у разі, коли протягом строку перебування дитини на місцевому обліку:
1) виявилися громадяни, які бажають її усиновити і отримали позитивний висновок районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини;
2) серед осіб, що перебувають на обліку потенційних опікунів та піклувальників, виявилася особа, яка бажає взяти її під опіку чи піклування, про що до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради або суду нею подано відповідну заяву та документи. Рішення про призначення опіки чи піклування приймається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської, районної у місті ради протягом одного місяця від дня отримання відповідної заяви та документів.
Якщо протягом місяця після отримання висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини кандидати в усиновлювачі не звернулися до суду із заявою про усиновлення дитини або суд постановив рішення про відмову в усиновленні дитини чи районна, районна у мм. Києві та Севастополі держадміністрація, виконавчий орган міської, районної у місті ради або суд прийняв рішення про відмову в установленні опіки чи піклування складається пояснення у двох примірниках за формою, затвердженою Мінсім'ямолодьспортом, яке разом з двома примірниками анкети передається до Міністерства у справах сім'ї та молоді Автономної Республіки Крим, служби у справах дітей обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрацій.".
4. У пункті 10:
абзац перший доповнити реченням такого змісту: "Дата взяття дитини на регіональний облік заноситься до Єдиного банку даних.";
абзац четвертий після слів "бути усиновлена," доповнити словами "або в анкеті чи документах виявлені виправлення, неточності,".
5. Пункт 12 доповнити абзацами такого змісту:
"Анкета не передається до Департаменту у разі, коли протягом строку перебування дитини на регіональному обліку:
1) виявилися громадяни, які бажають її усиновити і отримали позитивний висновок районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини;
2) серед осіб, що перебувають на обліку потенційних опікунів та піклувальників, виявилася особа, яка бажає взяти її під опіку чи піклування, про що до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради або суду нею подано відповідну заяву та документи. Рішення про призначення опіки чи піклування приймається районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом міської, районної у місті ради протягом одного місяця від дня отримання відповідної заяви та документів.
Якщо протягом місяця після отримання висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини кандидати в усиновлювачі не звернулися до суду із заявою про усиновлення дитини або суд постановив рішення про відмову в усиновленні дитини чи районна, районна у мм. Києві та Севастополі держадміністрація, виконавчий орган міської, районної у місті ради або суд прийняв рішення про відмову в установленні опіки чи піклування складається пояснення за формою, затвердженою Мінсім'ямолодьспортом, яке разом з анкетою передається до Департаменту.".
6. У пункті 13:
абзац перший доповнити реченням такого змісту: "Дата взяття дитини на централізований облік заноситься до Єдиного банку даних.";
абзац четвертий після слів "бути усиновлена," доповнити словами "або в анкеті чи документах виявлені виправлення, неточності,".
7. Абзац перший пункту 15 викласти в такій редакції:
"15. У разі зміни місця проживання (перебування), форми влаштування, статусу дитини, яка може бути усиновлена, служба у справах дітей за місцем проживання (перебування) дитини протягом п'яти робочих днів письмово повідомляє про це службу у справах дітей, де дитина перебуває на місцевому обліку, а також Міністерство у справах сім'ї та молоді Автономної Республіки Крим, службу у справах дітей обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації. До повідомлення, що адресується службі у справах дітей, де дитина перебуває на місцевому обліку, додаються копії документів про зміну місця проживання (перебування), форми влаштування, статусу дитини, засвідчені в установленому порядку.".
8. У першому реченні абзацу другого пункту 16 слова ", тринадцяти та шістнадцяти" замінити словами "та тринадцяти".
9. Доповнити Порядок пунктом 16-1 такого змісту:
"16-1. Анкета дитини може бути анульована службою у справах дітей, яка її склала, у разі:
отримання анкети, повернутої відповідно до пунктів 10 і 14 цього Порядку;
виявлення факту:
- повторного складення анкети на одну і ту ж дитину;
- безпідставного складення анкети на дитину.
Анулювання анкети є підставою для зняття дитини з місцевого, регіонального та централізованого обліку.".
10. У пункті 17:
після абзацу першого доповнити пункт новими абзацами такого змісту:
"Діти також знімаються з регіонального обліку в разі отримання Міністерством у справах сім'ї та молоді Автономної Республіки Крим, службою у справах дітей обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації анкети, повернутої Департаментом відповідно до пункту 13 цього Порядку.
Зняття дитини з місцевого обліку здійснюється протягом трьох робочих днів після отримання службою у справах дітей документів, які є підставою для такого зняття.
Повідомлення про зняття дитини з місцевого обліку надсилається до Міністерства у справах сім'ї та молоді Автономної Республіки Крим, служби у справах дітей обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації протягом п'яти робочих днів після зняття дитини з обліку.
Зняття дитини з регіонального обліку здійснюється протягом трьох робочих днів після отримання службою у справах дітей повідомлення про зняття дитини з місцевого обліку.
Повідомлення про зняття дитини з регіонального обліку надсилається до Департаменту щомісяця до 10 числа місяця, що настає за тим, у якому дитину знято з такого обліку.
Інформація про зняття дитини з місцевого, регіонального та централізованого обліку заноситься до Книги обліку дітей, які можуть бути усиновлені, та Єдиного банку даних.".
У зв'язку з цим абзаци другий - тринадцятий вважати відповідно абзацами восьмим - дев'ятнадцятим;
доповнити пункт підпунктом 11 такого змісту:
"11) анулювання анкети службою у справах дітей, яка її склала.".
У зв'язку з цим абзаци вісімнадцятий і дев'ятнадцятий вважати відповідно абзацами дев'ятнадцятим і двадцятим;
абзаци дев'ятнадцятий і двадцятий викласти в такій редакції:
"Анкети дітей, знятих з обліку з підстав, передбачених підпунктами 1-8 цього пункту, зберігаються службами у справах дітей та Департаментом до досягнення дитиною вісімнадцяти років, після чого знищуються, про що складається акт згідно з додатком 14.
Анкети дітей, знятих з обліку з підстав, передбачених підпунктами 9-11 цього пункту, знищуються після зняття дитини з обліку, про що складається акт згідно з додатком 14.".
11. Пункт 23 викласти в такій редакції:
"23. Під час приймання документів заявникам роз'яснюються порядок та умови усиновлення, права і обов'язки кандидатів в усиновлювачі, усиновлювачів, правові наслідки усиновлення, порядок здійснення контролю за умовами проживання і виховання усиновленої дитини, про що складається акт за формою, затвердженою Мінсім'ямолодьспортом.".
12. Пункт 26 після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
"вони відмовилися від підписання акта, передбаченого пунктом 23 цього Порядку.".
У зв'язку з цим абзац дев'ятий вважати абзацом десятим.
13. У пункті 27:
абзаци третій і п'ятий викласти в такій редакції:
"Строк дії висновку про можливість бути усиновлювачами становить один рік від дати видачі. Строк дії висновку може бути продовжений, але не більш як на один рік.";
"Якщо протягом строку дії висновку про можливість бути усиновлювачами кандидати в усиновлювачі не здійснили усиновлення, вони можуть звернутися до служби у справах дітей за місцем обліку із заявою про продовження строку дії висновку. До заяви додаються документи, зазначені у пункті 22 цього Порядку. Служба у справах дітей перевіряє подані документи, складає акт обстеження житлово-побутових умов заявників та готує довідку про продовження строку дії висновку за формою, затвердженою Мінсім'ямолодьспортом, або у разі виявлення обставин, що унеможливлюють усиновлення письмово повідомляє заявників про відмову у продовженні зазначеного строку. Документи, подані кандидатами в усиновлювачі, пронумеровані, прошнуровані, скріплені печаткою та завірені підписом керівника (заступника керівника) служби у справах дітей, повертаються заявникам.";
доповнити пункт абзацом такого змісту:
"Довідка про продовження строку дії висновку про можливість бути усиновлювачами або повідомлення про відмову у продовженні зазначеного строку оформляється на бланку служби у справах дітей, підписується її керівником та засвідчується печаткою.".
14. В абзацах дев'ятому і десятому пункту 29 слова "із складенням відповідного акта" замінити словами ", про що складається акт згідно з додатком 15".
15. У пункті 33:
підпункт 3 доповнити абзацом такого змісту:
"Іноземцям, які постійно проживають на території України, що підтверджується посвідкою на постійне проживання в Україні, виданою органами МВС, висновок готує служба у справах дітей за місцем їх проживання;";
підпункт 4 після слів "усиновленої дитини" доповнити словами ", крім іноземців, які проживають на території країни, з якою Україна має безвізовий режим";
у підпункті 5:
абзац перший після слів "заявника" доповнити словами "нотаріально засвідчене";
доповнити підпункт абзацом такого змісту:
"У зобов'язанні повинна зазначатися адреса проживання заявника (за наявності кількох місць проживання зазначається адреса кожного з них), паспортні дані, номер телефону та електронна адреса;";
підпункт 7 після слова "довідка" доповнити словами "з місця роботи";
доповнити пункт абзацами такого змісту:
"Документи, передбачені підпунктами 1, 3, 5-7, 9, 10 і 12 цього пункту, подаються в оригіналах. У разі коли оригінал документа зберігається органом, який його видав (про що повинно бути зазначено в самому документі), подається його копія, нотаріально засвідчена.
Документи, передбачені цим пунктом, оформляються в країні проживання заявників. Іноземці, які постійно проживають на території України, що підтверджується посвідкою на постійне проживання в Україні, виданою органами МВС, оформляють документи на території України. Іноземці, які тимчасово проживають на території України, оформляють документи в країні постійного проживання.".
16. Пункт 37 викласти в такій редакції:
"37. Відомості про заявників, які беруться на облік кандидатів в усиновлювачі, заносяться до Єдиного банку даних та Книги обліку кандидатів в усиновлювачі, яка ведеться за формою згідно з додатком 6.
Про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі заявники повідомляються письмово.".
17. У пункті 43:
в абзаці другому слово "державний" виключити;
в абзаці третьому слова "із складенням відповідного акта" замінити словами ", про що складається акт згідно з додатком 15".
18. Пункт 46 викласти в такій редакції:
"46. З метою заохочення громадян до усиновлення повідомлення про дітей, які можуть бути усиновлені, розміщуються в засобах масової інформації, на офіційних веб-сайтах районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, Міністерства сім'ї та молоді Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та Департаменту, веб-сайтах установ і організацій, з якими служби у справах дітей районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, Міністерство у справах сім'ї та молоді Автономної Республіки Крим, служби у справах дітей обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та Департамент уклали договори про співпрацю.".
19. Абзаци перший і третій пункту 48 викласти в такій редакції:
"48. Для отримання інформації про дітей, які можуть бути усиновлені, кандидати в усиновлювачі мають право звернутися до служби у справах дітей за місцем їх обліку, Міністерства у справах сім'ї та молоді Автономної Республіки Крим, служб у справах дітей обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та Департаменту.";
"Служби у справах дітей районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, Міністерство у справах сім'ї та молоді Автономної Республіки Крим, служби у справах дітей обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та Департамент ведуть Книгу обліку кандидатів в усиновлювачі - громадян України, яким надана інформація про дітей, які можуть бути усиновлені, за формою згідно з додатком 16.".
20. Пункт 49 викласти в такій редакції:
"49. Служба у справах дітей за місцем обліку кандидатів в усиновлювачі після взяття їх на облік ознайомлює кандидатів в усиновлювачі з інформацією про дітей, які перебувають на місцевому обліку.
Першочергове право на усиновлення дитини мають її родичі. Іншим кандидатам в усиновлювачі інформація про дітей, які перебувають на місцевому обліку, надається в порядку черги.".
21. Пункт 55 після слів "особисто кандидатам в усиновлювачі" доповнити словами "(якщо усиновлювачами є подружжя - кожному з них)".
22. У пункті 58:
абзац перший доповнити реченням такого змісту: "Не допускається видача кандидатам в усиновлювачі направлення для одночасного знайомства з двома і більше дітьми, які не є між собою братами і сестрами, крім випадків, коли усиновлюються діти-інваліди, які виховуються в одному закладі або сім'ї.";
доповнити пункт абзацом такого змісту:
"Якщо кандидати в усиновлювачі і дитина, з якою вони виявили бажання познайомитися, перебувають на обліку в одній службі у справах дітей, направлення для знайомства з дитиною адресується керівникові закладу, прийомним батькам, батькам-вихователям, опікунові, піклувальникові.".
23. У пункті 74:
в абзаці сьомому слова "про згоду" замінити словами "про надання (ненадання) згоди";
в абзаці восьмому слова "про згоду" замінити словами "про надання (ненадання) згоди", а після слів "причини її надання" доповнити словом "(ненадання)".
24. У пункті 75:
абзац четвертий викласти в такій редакції:
"Висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини видається особисто кандидатам в усиновлювачі під розписку для подання його до суду. До висновку додаються документи, зазначені у пункті 73 цього Порядку, згода дитини на усиновлення, повідомлення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про надання (ненадання) згоди на роз'єднання братів і сестер при усиновленні.";

................
Перейти до повного тексту