1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 10 листопада 2010 р. N 1024
Київ
Про затвердження порядків придбання у 2010 році облігацій внутрішньої державної позики і розміщення у 2010 році тимчасово вільних коштів єдиного казначейського рахунка та коштів валютних рахунків державного бюджету на депозитних рахунках
Відповідно до частини другої статті 18 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити такі, що додаються:
Порядок придбання у 2010 році облігацій внутрішньої державної позики;
Порядок розміщення у 2010 році тимчасово вільних коштів єдиного казначейського рахунка та коштів валютних рахунків державного бюджету на депозитних рахунках.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Інд. 34
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 листопада 2010 р. N 1024
ПОРЯДОК
придбання у 2010 році облігацій внутрішньої державної позики
1. Цей Порядок визначає механізм придбання Мінфіном у 2010 році облігацій внутрішньої державної позики (далі - облігації) за рахунок тимчасово вільних коштів єдиного казначейського рахунка (далі - кошти єдиного рахунка) з одночасним встановленням зобов'язань щодо їх продажу та подальшого повернення коштів єдиного рахунка до кінця року.
2. Терміни, що вживаються в цьому Порядку, мають таке значення:
контрагент - юридична особа, яка володіє облігаціями і здійснює їх продаж Державному казначейству із зобов'язанням зворотного викупу;
кошти єдиного рахунка - обсяг коштів державного бюджету, які обліковуються на рахунках у Державному казначействі і відволікання яких не призведе до втрати платоспроможності (спроможність своєчасно і в повному обсязі здійснювати платежі та розраховуватися за всіма зобов'язаннями) державного бюджету та виникнення заборгованості за загальним або спеціальним фондом державного бюджету протягом періоду, на який передбачається придбання облігацій;
організатор торгівлі - фондова біржа, правила якої зареєстровані Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку і містять особливості організації та проведення біржових торгів облігаціями та процедури проведення аукціонів, яка має відповідне програмно-технічне забезпечення для укладення шляхом здійснення електронного документообігу договорів купівлі-продажу цінних паперів на певний строк із зобов'язанням їх зворотного викупу, підтримує власний капітал у розмірі не менш як 40 млн. гривень і уклала договір з Мінфіном про надання послуг з організації проведення аукціонів.
3. Визначення контрагентів здійснюється за результатами аукціону, що проводиться через організатора торгівлі.
Кількість організаторів торгівлі, з якими може бути укладено договір про надання послуг з організації проведення аукціонів, не обмежується. У разі укладення зазначених договорів з двома або більше організаторами торгівлі відповідні аукціони проводяться одночасно.
4. Міністр фінансів за результатами аналізу графіків платежів за державним боргом, ситуації, що склалася на ринку державних цінних паперів, інформації Державного казначейства про прогнозну динаміку руху коштів єдиного рахунка, оперативної інформації про стан виконання державного бюджету, а також з урахуванням ситуації, що склалася на грошово-кредитному ринку, затверджує та оприлюднює план-графік придбання облігацій із зазначенням відповідних сум, які можуть коригуватися за рішенням Міністра фінансів.
Рішення про придбання облігацій приймається Міністром фінансів відповідно до зазначеного плану-графіка за погодженням з Державним казначейством.
5. Повідомлення про проведення аукціону оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінфіну та в електронній торговельній системі організатора торгівлі протягом одного дня після прийняття рішення про придбання облігацій, але не пізніше ніж за один день до проведення аукціону.
У повідомленні зазначаються:
дата і час проведення аукціону;
строк і час подання заявок на участь в аукціоні;
обсяг коштів єдиного рахунка, що можуть бути використані для придбання облігацій відповідно до прийнятого рішення;
строк, на який здійснюється придбання облігацій;
строк, до якого здійснюється перерахування коштів контрагентові та надається розпорядження Національному банкові про одержання облігацій;
мінімальна ставка дохідності придбання облігацій, за якою приймаються до розгляду пропозиції під час проведення аукціону;
інші відомості.
6. Під час проведення аукціону учасник пропонує ставку дохідності придбання облігацій, за якою він погоджується укласти договір купівлі-продажу облігацій. Зазначена ставка не може бути нижчою за мінімальну.
7. Насамперед задовольняються пропозиції учасників, які визначили найвищу ставку дохідності придбання облігацій. У разі коли обсяг коштів єдиного рахунка, що можуть бути використані для придбання облігацій, перевищує запропоновану такими учасниками суму, задовольняються пропозиції з нижчою ставкою дохідності. Задоволення пропозицій припиняється, якщо загальна сума, запропонована учасниками, відповідає обсягу коштів єдиного рахунка, що можуть бути використані для придбання облігацій.
У разі недостатності коштів єдиного рахунка для задоволення пропозицій учасників у повному обсязі такі пропозиції задовольняються в межах обсягу коштів єдиного рахунка. Пропозиції учасників, у яких визначено однакову ставку дохідності, задовольняються пропорційними сумами. При цьому такі учасники мають право відмовитися від часткового задоволення їх пропозицій.
Усі пропозиції учасників задовольняються у разі, коли залишок коштів єдиного рахунка та обсяг задоволення пропозиції під час пропорційного задоволення становить не менш як 5 млн. гривень.
8. За результатами аукціону його переможці отримують виписку з переліку укладених через організатора торгівлі біржових договорів (далі - виписка), яка є підтвердженням укладення договору купівлі-продажу облігацій як електронного документа відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".
Виписка подається в день проведення аукціону організатором торгівлі Мінфіну, Державному казначейству та контрагентам за договорами купівлі-продажу облігацій з використанням засобів електронного зв'язку не пізніше ніж за одну годину до кінця робочого дня.
9. Мінфін відповідно до умов договорів купівлі-продажу облігацій, зазначених у виписці, надає Державному казначейству розпорядження про перерахування коштів та доручення щодо надання розпоряджень Національному банку на одержання/переказ облігацій.
10. Державне казначейство:
1) відкриває в Національному банку рахунок у цінних паперах для зарахування облігацій;
2) на підставі розпоряджень та доручень Мінфіну:
перераховує в установленому порядку контрагентові кошти з єдиного рахунка;
здійснює зарахування коштів, одержаних від контрагентів;
надає Національному банкові як депозитарію державних цінних паперів розпорядження на одержання/переказ облігацій;
здійснює відображення операцій з придбання облігацій в обліку виконання державного бюджету.

................
Перейти до повного тексту