- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 серпня 2009 р.
за N 735/16751
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
аграрної політики та продовольства
N 537 від 09.09.2013 )
Про затвердження Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету України із земельних ресурсів
N 631 від 30.08.2010 )
Відповідно до статті
126 Земельного кодексу України, статті
56 Закону України
"Про землеустрій", постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2002 року
N 449 "Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою" (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2008 року
N 1019)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, що додається.
2. Голові Республіканського комітету по земельних ресурсах Автономної Республіки Крим, начальникам головних управлінь Держкомзему в областях, містах Києві і Севастополі, Генеральному директору Центру ДЗК забезпечити неухильне виконання цього наказу.
3. Управлінню правового забезпечення (Юрець О.І.) та Управлінню нормативного та організаційного забезпечення землеустрою і охорони земель (Краснолуцький О.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Петрука В.І.
Голова ПОГОДЖЕНО: Міністр охорони навколишнього природного середовища Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва | О.М.Кулініч Г.Г.Філіпчук О.Кужель |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України із земельних
ресурсів
22.06.2009 N 325
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 серпня 2009 р.
за N 735/16751
ІНСТРУКЦІЯ
про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою ( 449-2002-п )
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, форми яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2002 року
N 449 "Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою" (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2008 року
N 1019) .
1.2. Бланки державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою (далі - бланки) є бланками документів суворого обліку.
1.3. Заповнення бланків здійснюється визначеним Держкомземом державним підприємством, що належить до сфери його управління.
( Главу 1 доповнено пунктом 1.3 згідно з Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів
N 631 від 30.08.2010 )
1.4. Заповнення бланків здійснюється державною мовою з використанням комп'ютерної техніки.
1.5. Для заповнення бланків використовується шрифт "Times New Roman звичайний".
1.6. Державні акти на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою (далі - державні акти) заповнюються у двох примірниках, один з яких видається землевласнику або землекористувачу, а інший, з нанесеною у лівому верхньому кутку першої сторінки відміткою "архівний" та відповідною документацією із землеустрою, залишається на зберіганні відповідно у Головному управлінні Держкомзему у місті Києві, місті Севастополі, управлінні (відділі) Держкомзему у районі (місті), міжрайонному, міжміському, міськрайонному управлінні (відділі) Держкомзему (далі - територіальні органи Держкомзему).
1.7. Організація підписання заповнених бланків здійснюється територіальними органами Держкомзему, які протягом 5 робочих днів з дня отримання передають такі бланки, підписані начальником відповідного територіального органу Держкомзему, для підписання органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади.
( Главу 1 доповнено пунктом 1.7 згідно з Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів
N 631 від 30.08.2010 )
1.8. Забороняється передавати бланки фізичним та юридичним особам, крім випадків передачі їх безпосередньо відповідним органам виконавчої влади, місцевого самоврядування та органам, які здійснюють їх реєстрацію, виключно для підписання, заповнення та реєстрації.
( Главу 1 доповнено пунктом 1.8 згідно з Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів
N 631 від 30.08.2010 )
1.9. Організація і контроль обігу бланків здійснюється Держкомземом.
( Главу 1 доповнено пунктом 1.9 згідно з Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів
N 631 від 30.08.2010 )
2. Заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку ( 449-2002-п )
2.1. У рядку "Державний акт на право власності на земельну ділянку видано" зазначаються послідовно прізвище, ім'я та по батькові громадянина України, іноземця, особи без громадянства чи особи, уповноваженої співвласниками земельної ділянки; повне найменування юридичної особи (згідно з її установчими документами), що набуває право власності на земельну ділянку (у називному відмінку).
( Пункт 2.1 глави 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів
N 631 від 30.08.2010 )
2.2. У рядку "який (яка) проживає (розміщується)" зазначається місце проживання фізичної особи або місцезнаходження юридичної особи.
У разі проживання (знаходження) особи:
у м. Києві, чи м. Севастополі, чи у місті - обласному центрі України - вказуються назва міста, назва вулиці (площі, бульвару, проспекту тощо), номер будинку та, у разі наявності, номер корпусу, квартири (офісу);
в іншому населеному пункті - вказуються назва області, району, міста (села, селища) та, за наявності, назва вулиці (площі, бульвару, проспекту тощо), номер будинку, корпусу, квартири (офісу);
за межами України - вказуються назва країни, адміністративної одиниці, населеного пункту, вулиці (площі, бульвару, проспекту тощо), номер будинку та, за наявності, номер корпусу, квартири (офісу).
Під час внесення даних до зазначеного рядка використовуються скорочення, наведенні в додатку.
2.3. У рядку "і на підставі" вказуються назва, дата і номер документа, який є підставою набуття права на земельну ділянку; найменування органу, яким прийнято цей документ (рішення органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади, рішення суду, договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, рішення про внесення земельної ділянки до статутного фонду, інші цивільно-правові угоди).
При поділі чи об'єднанні земельних ділянок зазначаються номер та дата попереднього документа, який був підставою набуття права на земельну ділянку, а також рішення про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку при поділі чи об'єднанні земельних ділянок, або заява власника земельної ділянки (власників земельних ділянок) про розроблення технічної документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право власності на земельну ділянку при поділі чи об'єднанні земельних ділянок.
2.4. У рядку "є власником земельної ділянки" площа земельної ділянки прописується із значенням до 0,0001 га.
2.5. У полі державного акта, де зазначається ідентифікаційний номер відповідно до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів або ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, у кожному стовпці таблиці прописується цифра ідентифікаційного номера відповідно до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів або цифра ідентифікаційного коду згідно з ЄДРПОУ. Якщо ідентифікаційний номер фізичній особі не присвоєний у зв'язку із релігійними або іншими переконаннями, за наявності відповідної відмітки у паспорті, у стовпцях таблиці цього поля проставляється символ "-".
2.6. У рядку "Земельна ділянка розташована" вказується місцезнаходження земельної ділянки:
у м. Києві, м. Севастополі чи у місті - обласному центрі - вказуються назва міста, назва вулиці (площі, бульвару, проспекту тощо) та, у разі наявності, номер домоволодіння (будинку);
у межах міста, селища або села - вказуються назва області, назва району, назва міста, селища або села, назва вулиці (площі, бульвару, проспекту тощо), та, у разі наявності, номер будинку (домоволодіння);
за межами населеного пункту - вказуються назва області, назва району, назва сільської, селищної чи міської ради, у межах якої знаходиться земельна ділянка, а також робиться запис: "За межами населеного пункту".
2.7. У рядку "Цільове призначення земельної ділянки" вказується цільове призначення земельної ділянки, що зазначене у документації із землеустрою і відповідає
Земельному кодексу України та іншим нормативно-правовим актам.
2.8. У плані меж земельної ділянки у рядку "Кадастровий номер земельної ділянки ________" зазначається кадастровий номер земельної ділянки.
Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці здійснюється відповідно до вимог законодавства.
2.9. У рядку "Опис меж" зазначаються найменування суміжних землевласників і землекористувачів. Опис меж може бути продовжено у разі, якщо кількість суміжних землевласників та землекористувачів більше чотирьох.
У разі якщо суміжні землі є землями державної або комунальної власності, вказуються відомості, що ідентифікують ці землі (землі запасу, землі загального користування тощо).
2.10. План зовнішніх меж земельної ділянки у бланку складається в масштабі, який забезпечує чітке зображення усіх елементів і написів.
План меж відображається з використанням комп'ютерної техніки.
При нестачі місця для написання даних допускається винесення нумерації поворотних точок меж земельної ділянки та довжини ліній на вільне місце.
2.11. На план наносяться:
зовнішні межі земельної ділянки із позначенням меж суміжних землевласників і землекористувачів (суцільна чорна лінія);
усі поворотні точки меж земельної ділянки (коло з контурною лінією чорного кольору);
лінійні проміри між точками по межах земельної ділянки (прописуються цифрами із значенням до 0,01 метра);
межі вкраплених земельних ділянок сторонніх землевласників і землекористувачів (штрих-пунктирна чорна лінія);
зони обмежень (обтяжень) щодо використання земельної ділянки (чорна пунктирна лінія) та їх порядкові номери.
2.12. У рядку "Масштаб 1: ________" зазначається масштаб, у якому складено план меж земельної ділянки.
2.13. У полі "Обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки або її частини" зазначаються відомості про наявні обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки або її частини, визначені на підставі документації із землеустрою відповідно до законодавства.
2.14. У рядку "Державний акт складено у двох примірниках, один з яких передано власникові земельної ділянки, другий зберігається в" зазначається назва територіального органу Держкомзему, до якого передається на зберігання один із примірників державного акта.
2.15. У рядку "Акт зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за N _________" зазначається реєстраційний номер, присвоєний у встановленому законодавством порядку та відображений у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі.
Реєстраційний номер зазначається за допомогою набірних штампів або кульковою ручкою синього чи фіолетового кольору.
2.16. У рядку "МП Голова (керівник)" зазначаються відповідно найменування органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади, ініціали і прізвище голови (керівника), який має право підписувати державні акти від імені цього органу, та ставиться його підпис і печатка. Ініціали і прізвище голови (керівника) органу місцевого самоврядування або органу виконавчої влади зазначаються кульковою ручкою синього чи фіолетового кольору.
У разі набуття права власності на підставі рішення суду, договору купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, інших цивільно-правових угод, а також в інших випадках, передбачених законодавством, державний акт на право власності на земельну ділянку підписується відповідним начальником територіального органу Держкомзему та органом виконавчої влади у разі, якщо така земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту, і начальником територіального органу Держкомзему та органом місцевого самоврядування, якщо така земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту.
У разі продажу об'єктів, що підлягають приватизації разом із земельними ділянками державної власності, державний акт на право власності на земельну ділянку підписується начальником відповідного територіального органу Держкомзему та керівником державного органу приватизації.
( Пункт 2.16 глави 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів
N 631 від 30.08.2010 )
2.17. У рядку "МП Начальник" зазначаються найменування відповідного територіального органу Держкомзему, а також ініціали і прізвище начальника (у разі відсутності начальника - ініціали і прізвище особи, яка виконує його обов'язки), ставиться його підпис, який засвідчується печаткою відповідного територіального органу Держкомзему. Ініціали і прізвище начальника (уповноваженої особи) зазначаються кульковою ручкою синього чи фіолетового кольору.
2.18. У рядку "найменування посади особи, що здійснила реєстрацію акта" зазначаються найменування посади особи, яка здійснила реєстрацію державного акта, її ініціали та прізвище. Ініціали і прізвище цієї посадової особи зазначаються кульковою ручкою синього чи фіолетового кольору.
2.19. Якщо земельна ділянка перебуває у спільній сумісній чи спільній частковій власності, державний акт видається особі, уповноваженій співвласниками земельної ділянки. Разом з бланком державного акта на право власності на земельну ділянку заповнюється та видається додаток (додатки) до нього.
( Пункт 2.19 глави 2 в редакції Наказу Державного комітету України із земельних ресурсів
N 631 від 30.08.2010 )
2.20. У полі "Додаток до державного акта на право власності на земельну ділянку. Серія ___ N ___" зазначаються серія та номер бланка державного акта на право власності на земельну ділянку, до якого додається список співвласників земельної ділянки.
2.21. У полі "список співвласників земельної ділянки" зазначаються дані про усіх співвласників земельної ділянки.
Якщо для складання списку співвласників земельної ділянки не вистачає одного додатка до державного акта на право власності на земельну ділянку, використовуються інші бланки додатків у кількості, необхідній для визначення усього списку співвласників земельної ділянки. При цьому нумерація записів у списку співвласників земельної ділянки у кожному наступному додатку до державного акта на право власності на земельну ділянку починається з номера, наступного після останнього номера запису в попередньому додатку.
2.22. У рядку "МП начальник" зазначається найменування відповідного територіального органу Держкомзему, а також ініціали і прізвище начальника (у разі відсутності начальника - ініціали і прізвище особи, яка виконує його обов'язки), ставиться його підпис, який засвідчується печаткою відповідного територіального органу Держкомзему. Ініціали і прізвище начальника (уповноваженої особи) зазначаються кульковою ручкою синього чи фіолетового кольору.
2.23. Про складання додатків та їх кількість робиться відмітка друкарським способом, яка зазначається в лівому верхньому куті першої сторінки державного акта, такого змісту: "До державного акта додається ___ додатків".
3. Заповнення бланків державних актів на право постійного користування земельною ділянкою ( 449-2002-п ) .
3.1. У рядку "Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою видано" зазначається повне найменування юридичної особи (згідно з її установчими документами), що набуває право постійного користування земельною ділянкою (у називному відмінку), а також вказується її місцезнаходження згідно з пунктом 2.2 цієї Інструкції.
................Перейти до повного тексту