- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
06.10.2009 N 745/926/1032 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 листопада 2009 р.
за N 1036/17052
Про затвердження Технології прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон для залізничного сполучення
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2003
N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Технологію прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон для залізничного сполучення (додається).
2. Управлінню прикордонного контролю та реєстрації Адміністрації Держприкордонслужби України забезпечити подання цього наказу до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.
3. Управлінню міжнародного співробітництва та з питань європейської інтеграції Адміністрації Державної прикордонної служби України і Департаменту міжнародної діяльності Державної митної служби України інформувати Міністерство закордонних справ України та прикордонні й митні органи суміжних з Україною держав про вимоги цього наказу після його державної реєстрації.
4. Начальникам регіональних управлінь, начальникам органів охорони державного кордону Державної прикордонної служби України, начальникам митниць Державної митної служби України, начальникам залізниць Державної адміністрації залізничного транспорту України забезпечити виконання положень цього наказу.
5. Установити, що цей наказ набирає чинності через 10 днів після його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державної прикордонної служби України Шишоліна П.А., заступника Голови Державної митної служби України Федорова О.О., заступника Міністра транспорту та зв'язку України Бадагова В.Ф.
Голова Державної прикордонної служби України Голова Державної митної служби України Перший заступник Міністра транспорту та зв'язку України ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Міністра фінансів України | М.М.Литвин А.В.Макаренко В.В.Шевченко І.І.Уманський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної прикордонної
служби України,
Державної митної служби
України,
Міністерства транспорту
та зв'язку України
06.10.2009 N 745/926/1032
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 листопада 2009 р.
за N 1036/17052
ТЕХНОЛОГІЯ
прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон для залізничного сполучення
1. Загальні положення
1.1. Ця Технологія застосовується під час здійснення прикордонного та митного контролю пасажирських поїздів міжнародного сполучення (далі - пасажирські поїзди) у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон для залізничного сполучення (далі - пункти пропуску) і спрямована на удосконалення рівня взаємодії органів охорони державного кордону та митних органів, структурних підрозділів залізничного транспорту України, дотримання графіку руху пасажирських поїздів, скорочення часу проведення прикордонного та митного контролю осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна.
1.2. Ця Технологія визначає особливості здійснення підрозділами органів охорони державного кордону і митними органами окремих процедур контролю та їх складових елементів (перевірка документів, огляд транспортних засобів, митний контроль, митне оформлення) у рамках реалізації визначених законодавством компетенції та повноважень.
1.3. Контроль, що здійснюється підрозділами органів охорони державного кордону і митними органами у рамках цієї Технології, не повинен впливати на ефективність протидії протиправній діяльності в пунктах пропуску.
2. Порядок дій обслуговуючого персоналу пасажирських поїздів під час підготовки і проведення у пунктах пропуску прикордонного та митного контролю
2.1. Начальник пасажирського поїзда (далі - ЛНП) під час посадки пасажирів у вагони організовує роботу провідників щодо інформування пасажирів про необхідність мати паспортні документи на право перетинання державного кордону України.
2.2. Перед прибуттям поїзда в пункт пропуску ЛНП з використанням поїзної радіомережі здійснює оголошення про порядок проходження прикордонного та митного контролю у пункті пропуску (текст для оголошення надається органами охорони державного кордону та митними органами).
2.3. ЛНП завчасно до прибуття пасажирського поїзда в пункт пропуску організовує збирання інформації щодо загальної кількості пасажирів (окремо по кожному вагону та поїзду загалом).
2.4. Після прибуття пасажирського поїзда у пункт пропуску ЛНП інформує старших змін прикордонних нарядів і митних органів про готовність пасажирського поїзда до контролю (виконання вимог пунктів 2.6, 2.7), надає довідку щодо номерів вагонів та їх населеності пасажирами (додаток 1) та іменні списки обслуговуючого персоналу пасажирського поїзда (додаток 2).
2.5. Провідник пасажирського вагона (далі - провідник) під час посадки пасажирів у вагон попереджає пасажирів про необхідність мати паспортні документи, у т.ч. документи на право перетинання державного кордону України дітьми.
2.6. Під час проїзду пасажирів у вагоні провідник опитує пасажирів щодо їх громадянства, роздає імміграційні картки та митні декларації (забезпечення поїзних бригад бланками імміграційних карток здійснюється органами охорони державного кордону, бланками митних декларацій - митними органами).
2.7. Провідник вагона за 10 хвилин до прибуття пасажирського поїзда у пункт пропуску зобов'язаний:
закрити туалети та двері у неробочому тамбурі, у нічний час ввімкнути додаткове освітлення у вагоні;
надавати посадовим особам підрозділів органів охорони державного кордону та митних органів допомогу і сприяння в проведенні прикордонного та митного контролю.
2.8. Провідник вагона надає посадовим особам підрозділів органів охорони державного кордону та митних органів інформацію щодо:
кількості пасажирів у вагоні, у т.ч. громадян України;
пасажирів, які здійснюють висадку на залізничній прикордонній станції, де здійснюється прикордонний та митний контроль.
2.9. Під час здійснення прикордонного та митного контролю пасажирського поїзда провідник супроводжує посадових осіб підрозділів органів охорони державного кордону та митних органів до завершення ними контрольних операцій у вагоні.
2.10. Провіднику вагона під час проведення прикордонного та митного контролю забороняється:
відлучатися з вагона;
випускати пасажирів з вагона або пропускати через вагон пасажирів з інших вагонів.
3. Здійснення прикордонного та митного контролю пасажирських поїздів
3.1. Перетинання державного кордону пасажирськими поїздами може здійснюватися без заміни колісних пар або із заміною колісних пар у пунктах перестановки.
3.2. Після прибуття пасажирського поїзда в пункт пропуску встановлюються зони прикордонного та митного контролю.
3.3. Відбір паспортних документів у пасажирів та ідентифікація особи здійснюються прикордонним нарядом "Перевірка документів".
3.4. Перевірка паспортних документів у осіб, що прямують через державний кордон у пасажирських поїздах без заміни колісних пар, здійснюється за допомогою переносних комп'ютерних терміналів типу "POCKET" у салоні вагонів біля пасажирських купе вагонів у присутності провідника вагона.
Під час перевірки паспортних документів пасажири з купе не виходять, виняток - проведення співбесід, огляд конструктивних особливостей купе, складання матеріалів про адміністративне правопорушення, комісійне вивчення паспортних документів.
3.5. У разі заміни колісних пар перевірка паспортних документів здійснюється прикордонним нарядом "Перевірка документів" у службових приміщеннях підрозділів Держприкордонслужби під час технічної стоянки поїзда у пункті пропуску, де відбувається заміна колісних пар. Після закінчення перевірки паспортних документів та подачі пасажирського поїзда до перону паспортні документи роздаються пасажирам прикордонним нарядом, який здійснював відбирання документів.
3.6. Перевірка паспортних документів обслуговуючого персоналу пасажирського поїзда та локомотива здійснюється посадовими особами підрозділів органів охорони державного кордону в службових купе, кабінах локомотивів.
3.7. Митний контроль здійснюється посадовими особами митних органів у порядку, передбаченому
Митним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами з питань митної справи.
3.8. Під час здійснення прикордонного та митного контролю порядок огляду транспортного засобу (пасажирських та службових приміщень вагонів) визначається старшими змін прикордонних нарядів та митних органів.
У разі виявлення посадовими особами підрозділів органів охорони державного кордону в конструктивних особливостях транспортних засобів, багажу та особистих речах заборонених до переміщення через державний кордон України предметів та матеріалів вживаються заходи забезпечення їх цілісності до прибуття посадових осіб митних органів.
3.9. Зовнішній огляд вагонів (акумуляторних ящиків, конструктивних особливостей тощо) під час здійснення прикордонного контролю та митного контролю здійснюється посадовими особами підрозділів органів охорони державного кордону і митних органів після їх відкриття поїзним електромеханіком та у його присутності з дотриманням заходів безпеки.
3.10. Огляд локомотива під час здійснення прикордонного контролю та митний огляд проводяться посадовими особами підрозділів органів охорони державного кордону і митних органів у присутності старшого локомотивної бригади з дотриманням визначених залізницею заходів безпеки.
3.11. Під час здійснення прикордонного та митного контролю основними завданнями є:
для посадових осіб підрозділів органів охорони державного кордону:
пошук та затримання осіб, причетних до спроб порушення державного кордону;
виявлення зброї, боєприпасів, наркотичних та вибухових речовин;
контроль за виконанням режимних правил пункту пропуску через державний кордон під час здійснення огляду транспортних засобів;
для посадових осіб митних органів:
організація і забезпечення здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;
забезпечення контролю за дотриманням правил переміщення валютних цінностей через митний кордон України;
організація і проведення у межах своїх повноважень боротьби з контрабандою та порушенням митних правил.
3.12. Під час здійснення прикордонного та митного контролю посадові особи підрозділів органів охорони державного кордону та митних органів виконують завдання з аналізу та оцінки ризиків. Інформацію, отриману під час контролю, посадові особи доповідають старшим змін прикордонних нарядів та митниці.
3.13. Декларування запасів, призначених для споживання, що переміщуються засобами залізничного транспорту, здійснюється у спрощеному порядку відповідно до законодавства України з питань митної справи.
Інформація, яка зазначається у декларації на запаси споживання що ввозяться на митну територію України, обмежується мінімумом відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю. Допускається використання замість декларацій на запаси споживання облікових документів про рух товарів у вагонах-ресторанах, кафе-барах тощо.
Залізничним транспортним засобом, що здійснює міжнародний рейс і прибуває на митну територію України або вибуває з неї, дозволяється ввозити та вивозити для споживання особами, які перебувають у ньому, алкогольні напої та тютюнові вироби з розрахунку споживання однією особою на добу за нормами, установленими постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002
N 1882 "Про встановлення норм ввезення (вивезення) алкогольних напоїв і тютюнових виробів для споживання членами екіпажу та пасажирами на борту транспортного засобу, який здійснює міжнародний рейс і прибуває на митну територію України".
................Перейти до повного тексту