- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
У зв'язку з цим, Держкомпідприємництво вважає за необхідне повідомити наступне.
Тарифне регулювання має суттєвий соціальний та економічний вплив на інтереси всіх учасників господарських відносин. Від його виваженості та послідовності залежить збереження балансу між інтересами держави, суб'єктів господарювання та населення (споживачів житлово-комунальних послуг).
В той же час, в умовах економічної нестабільності, тарифи на житлово-комунальні послуги постійно змінюються, реагуючи на зміни економічних показників та ринкової ситуації. Завданням держави в даній ситуації є захист інтересів не лише споживачів, як найменш захищеного учасника ринкових відносин, але і суб'єктів господарювання, як джерела наповнення бюджету та розвитку економіки.
Нормативно-правові акти, якими встановлюються або погоджуються тарифи на житлово-комунальні послуги, є засобом державного регулювання господарської діяльності у даній сфері. Тому рішення, які приймаються органами місцевого самоврядування щодо тарифів на житлово-комунальні послуги можуть мати ознаки регуляторного акта. В цьому випадку вони потребують прийняття у відповідності з процедурою, встановленою Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Постановою Кабінету Міністрів України від 10.07.2006
N 955 зі змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 27.02.2007
N 297 та від 24.10.2007
N 1267 "Про затвердження Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води" передбачений механізм коригування тарифів на житлово-комунальні послуги.
Так, згідно з пунктом 331 цього
Порядку у разі зміни протягом установленого строку дії тарифів ставок податків і зборів (обов'язкових платежів), рівня заробітної плати на підприємствах відповідно до актів законодавства, Генеральної, галузевої угод, ставок орендної плати, інших обов'язкових платежів і зборів, цін і тарифів на паливно-енергетичні та матеріальні ресурси запроваджується механізм коригування тарифів. Коригуванню підлягають лише ті індивідуальні складові витрат, за якими відбулися цінові зміни у бік збільшення або зменшення, що сприятиме забезпеченню економічної обґрунтованості та прозорості запровадження зазначеного механізму.
................Перейти до повного тексту