1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
23.03.2004 N 1776
Виконавчому комітету
Шосткінської міської ради
Про порядок збільшення статутного фонду
На Ваше звернення щодо порядку збільшення статутного фонду товариства (підприємства) в порядку поставлених питань надаємо такі роз'яснення.
Враховуючи те, що з прийняттям Господарського та Цивільного кодексів України Закон України "Про господарські товариства" (далі - Закон) не втратив чинності та діє в частині, що не суперечить прийнятим кодексам, то на даний час при визначенні порядку збільшення статутного фонду слід керуватися нормами, встановленими зазначеними кодексами та Законом.
1. Щодо запитання - коли і в який термін може збільшуватися статутний фонд - повідомляємо наступне.
Відповідно до частини другої статті 87 Господарського кодексу України (ГКУ) товариство має право змінювати (збільшувати або зменшувати) розмір статутного фонду в порядку, встановленому цим Кодексом та законом, прийнятим відповідно до нього.
Відповідно до статті 16 Закону збільшення статутного фонду може бути здійснено лише після внесення повністю всіма учасниками своїх вкладів (оплати акцій).
Порядок збільшення статутного фонду акціонерного товариства визначено статтею 38 Закону, в якій передбачено, що право збільшувати статутний фонд акціонерне товариство має тоді, коли всі раніше випущені акції повністю сплачені за вартістю не нижче номінальної.
Крім цього, питання щодо порядку збільшення статутного фонду акціонерних товариств врегульовані Положенням про порядок збільшення (зменшення) розміру статутного фонду акціонерного товариства, затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08.04.98 N 44 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2000 N 158) , пунктами 7 та 9 якого передбачено відомості, які мають бути в протоколі рішення уповноваженого органу управління відкритого та закритого акціонерного товариства про збільшення розміру статутного фонду. Крім інших відомостей в протоколі повинні вказуватись і терміни проведення підписки на акції.
У випадку збільшення розміру статутного фонду товариства з обмеженою відповідальністю, розмір, форма і порядок внесення учасниками додаткових вкладів встановлюється загальними зборами товариства з дотриманням вимог статей 13, 16, 51, 59, 60 Закону.
Згідно зі статтею 86 ГКУ фінансовий стан засновників - юридичних осіб щодо їх спроможності здійснити відповідні внески до статутного фонду господарського товариства у випадках, передбачених законом, повинен бути перевірений належним аудитором (аудиторською організацією) у встановленому порядку, а майновий стан засновників - громадян має бути підтверджений декларацією про їх доходи і майно, завіреною відповідним податковим органом.

................
Перейти до повного тексту