1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
11.03.2004 N 1464
Про розгляд запиту
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш запит від 13.02.2004 N 22 щодо справляння збору за припаркування автотранспорту і повідомляє.
Відповідно до статті 15 Закону України від 25.06.91 N 1251-XII "Про систему оподаткування" (далі - Закон) до місцевих зборів (обов'язкових платежів) віднесено збір за паркування автотранспорту.
Пунктом 3 статті 15 Закону передбачено, що механізм справляння місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів) та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України.
Під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів, відповідно до частини 1 статті 2 Закону, слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Відповідно до статті 3 Декрету Кабінету Міністрів від 20.05.93 N 56-93 "Про місцеві податки і збори" платниками збору за парковку автотранспорту є юридичні особи та громадяни, які паркують автомобілі в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях.
Ставка збору за парковку автотранспорту встановлюється з розрахунку за одну годину парковки, її граничний розмір не повинен перевищувати трьох відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян в спеціально обладнаних місцях і одного відсотка у відведених місцях. Збір за парковку автотранспорту сплачується водіями на місці парковки.
У пункті 1 Правил зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.96 N 115 (далі - Правила), визначено, що Правила регламентують організацію та порядок надання послуг щодо зберігання транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, мотоколясок, мопедів, причепів), що належать громадянам, а також транзитних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні та міжміські перевезення, і поширюються на всі автостоянки (крім автостоянок - гаражних кооперативів), що охороняються, незалежно від форм власності, які є суб'єктами господарської діяльності, чи належить цим суб'єктам (надалі - автостоянки).

................
Перейти до повного тексту