1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
24.02.2004 N 1065
Про надання роз'яснень
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва на Ваше звернення стосовно нотаріального посвідчення статуту товариства з обмеженою відповідальністю, засновниками якого виступають фізичні особи, повідомляє, що статтею 87 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) визначено, що для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.
Статтею 143 ЦКУ встановлено, що установчим документом товариства з обмеженою відповідальністю є статут.
Статтею 89 цього ж Кодексу передбачено, що юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.
Статтею 209 ЦКУ визначено також, що правочин, який вчинений у письмовій формі, підлягає нотаріальному посвідченню лише у випадках, встановлених законом або домовленістю сторін.
Частиною вісімнадцятою статті 58 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) встановлено, що Положення про порядок державної реєстрації суб'єктів господарювання затверджується Кабінетом Міністрів України.
Отже, державна реєстрація суб'єктів підприємництва з 1 січня 2004 року та до введення в дію Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" здійснюється в порядку, передбаченому зазначеним вище Положенням, з урахуванням вимог ЦКУ та ГКУ.
На підставі викладеного вище, повідомляємо, що оскільки державна реєстрація суб'єктів підприємництва здійснюється в порядку, передбаченому зазначеним вище Положенням, пунктом п'ятим якого визначено, що у разі коли власником (власниками) суб'єкта підприємницької діяльності є фізична особа (фізичні особи), її (їх) підпис на установчих документах засвідчується нотаріусом.
Заступник Голови С.Третьяков
Перейти до повного тексту