1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
10.02.2004 N 728
Про надання роз'яснень
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув питання щодо необхідності ліцензування послуг з навчання майстрів художній обробці металів та повідомляє.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (із змінами, внесеними Законом України "Про вищу освіту" ліцензування у сфері освіти здійснюється згідно з законами, що регулюють відносини у цій сфері, тобто законами "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", "Про позашкільну освіту") .
Частиною другою статті 3 Закону України "Про професійно-технічну освіту" встановлено, що курсове професійно-технічне навчання - складова професійно-технічної освіти. Курсове професійно-технічне навчання передбачає прискорене формування у громадян професійних умінь і навичок, необхідних для виконання певної роботи чи групи робіт, і може здійснюватися у професійно-технічних навчальних закладах, а також шляхом індивідуального чи курсового навчання на виробництві, у сфері послуг.
Статтею 25 цього Закону визначено, що професійно-технічна освіта може включати, зокрема, професійно-теоретичну та професійно-практичну підготовку.
Професійно-практична підготовка учнів, слухачів здійснюється у тісному поєднанні з виготовленням корисної продукції, наданням послуг, що оплачуються згідно з законодавством.
Статтею 19 Закону України "Про професійно-технічну освіту" передбачено, що професійно-технічні навчальні заклади незалежно від форм власності та підпорядкування розпочинають діяльність, пов'язану з підготовкою кваліфікованих робітників та наданням інших освітніх послуг, після отримання ліцензії. Ліцензія видається у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

................
Перейти до повного тексту