- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 30.09.2005 р. N 008 щодо застосування спрощеної системи оподаткування та повідомляє таке.
Господарським кодексом України від 16.01.2003 р.
N 436-IV (далі - ГКУ) встановлено критерії, за якими підприємства можуть бути віднесені до малих підприємств.
Крім того, Законом України від 19.10.2000 р.
N 2063 "Про державну підтримку малого підприємництва" (далі - Закон N 2063) визначено критерії та правові засади державної підтримки суб'єктів малого підприємництва.
Відповідно до статті 63
ГКУ та статті 1 Закону
N 2063 малими (незалежно від форми власності) визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік не перевищує п'ятдесяти осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період не перевищує суми, еквівалентної п'ятистам тисячам євро за середньорічним курсом Національного банку України щодо гривні.
У разі якщо ЗАТ "Міжнародна інвестиційна група" відповідає вищезазначеним критеріям, то воно може бути суб'єктом малого підприємництва.
Стосовно застосування спрощеної системи оподаткування ТОВ, учасником якого є ЗАТ "Міжнародна інвестиційна група", то Законом
N 2063 визначено основні напрями державної підтримки, одним з яких є застосування спрощеної системи оподаткування, бухгалтерського обліку та звітності, загальні вимоги застосування якої визначені Указом Президента України від 03.07.98 р.
N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" зі змінами та доповненнями (далі - Указ N 727).
Відповідно до статті 1 Указу
N 727 спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. гривень.
Суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирають одну з таких ставок єдиного податку:
6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України
"Про податок на додану вартість";
10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Статтею 7
Указу встановлено обмеження щодо застосування спрощеної системи оподаткування.
Так, відповідно до положень зазначеної статті дія
Указ не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам - учасникам та засновникам цих суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 відсотків.
Зважаючи на викладене, ТзОВ може застосовувати спрощену систему оподаткування у разі дотримання вимог, установлених Указом
N 727, якщо в його статутному фонді частка, що належить ЗАТ "Міжнародна інвестиційна група" - учаснику цього суб'єкта, за умови якщо ЗАТ не є суб'єктом малого підприємництва, не перевищує 25%.
................Перейти до повного тексту