1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
22.10.2005 N 2
Про стан виконання законів України, актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України
Належна організація та вчасне виконання завдань, визначених актами законодавства, дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України визначають засади здійснення Комітетом державної регуляторної політики, у сфері реєстрації та ліцензування щодо розвитку підприємництва.
У I півріччі 2005 року на виконання у Держпідприємництво України надійшло 2980 контрольних документів, серед них: 1574 доручень Кабінету Міністрів України, 98 доручень Президента України та Секретаріату Президента України, 2 постанови та 4 розпорядження Кабінету Міністрів України.
Протягом звітного періоду основні зусилля Комітету були направлені на виконання указів Президента України від 12.05.05 N 779 "Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва", від 01.06.05 N 901 "Про деякі заходи щодо забезпечення здійснення державної регуляторної політики, доручення Прем'єр-міністра та Президента України, пов'язані з цими указами. Проводилась робота над проектами законів України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", "Про єдиний соціальний внесок", "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". Опрацьовується законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".
Так, на виконання доручень Прем'єр-міністра та Президента України Держпідприємництвом разом з відповідними міністерствами та відомствами завершено роботу над проектом Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", який 25 червня подано до Кабінету Міністрів України.
Законопроект схвалений Громадською колегією Держпідприємництва та Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України.
Було також підтримано рішення щодо доцільності розгляду зазначеного проекту, як пропозицій до другого читання проекту Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (реєстр. N 0964 від 14.05.02), який було подано за ініціативи Президента України та прийнято Верховною Радою України у першому читанні.
З метою виконання завдань, визначених Програмою діяльності Кабінету Міністрів "Назустріч людям" та Основними напрямами бюджетної політики на 2006 рік щодо комплексного реформування адміністративної системи соціального страхування із зменшенням адміністративних видатків через створення єдиної системи збору та обліку внесків і запровадження єдиного соціального внеску Держпідприємництво України спільно з Мінпраці України, іншими заінтересованими органами виконавчої влади у рамках міжвідомчої робочої групи розробляє проект Закону України про єдиний соціальний внесок. Відповідно до доручень Президента України та Уряду планується запровадити єдиний соціальний внесок з 2006 року.
На виконання пункту сьомого окремого доручення Прем'єр-міністра України від 08.06.2005 N 29541 за підсумками засідання Ради підприємців України при Кабінеті Міністрів України за участю Прем'єр-міністра України від 6 червня 2005 р. стосовно внесення узгоджених пропозицій щодо внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", розроблено проект Закону України "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (далі - проект Закону), який направлено на здешевлення та спрощення окремих процедур державної реєстрації.
На виконання пункту третього Доручення Президента України від 1 червня 2005 року стосовно вжиття відповідних заходів щодо запровадження з 1 липня 2005 року порядку, зокрема, реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності за принципом "єдиного вікна" Держпідприємництвом протягом червня проводилась робота по координації взаємодії Держпідприємництва, органів місцевої влади, державних реєстраторів та органів ДПА, Держкомстату, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування по створенню єдиних реєстраційних офісів.
За результатами цієї роботи станом на 20.07.2005, за оперативними даними органів місцевої влади, із 677 органів державної реєстрації єдині реєстраційні офіси були створені у 673, що складало 99,4 відсотка від їх загальної кількості. Тобто менше ніж за місяць практично всі органи провели організаційну роботу з запровадження з 1 липня реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності за принципом "єдиного вікна" у єдиних реєстраційних офісах. Укладені угоди про загальні засади співробітництва між Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва і порядок взаємодії з ДПА, Пенсійним фондом України, Держкомстатом та фондами соціального страхування.
З метою подальшого уникнення виведення видів діяльності з-під сфери дії Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та запобігання необґрунтованого введення до ліцензування нових видів діяльності на виконання Указу Президента України від 12 травня 2005 року N 779/2005 "Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва" та доручення Прем'єр-міністра України від 19.05.2005 N 52141/1/1-05 Держпідприємництвом розроблено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".
З метою виконання Указу Президента України від 01.06.05 N 901 "Про деякі заходи щодо забезпечення здійснення державної регуляторної політики" Комітетом було здійснено ряд організаційних та методологічних заходів.
На виконання зазначеного Указу було видано наказ Комітету від 08.06.05 N 52 "Про організацію виконання Указу Президента України від 01.06.05 N 901", яким затверджено план відповідних заходів. Всім регуляторним органам надано Рекомендації щодо здійснення перегляду регуляторних актів та приведення їх у відповідність із принципами державної регуляторної політики; Рекомендації щодо створення та функціонування робочих груп з прискореного перегляду регуляторних актів. В Держпідприємництві України створено оперативний штаб, яким координується робота центральних та місцевих органів виконавчої влади. До роботи в регіонах залучені територіальні представництва Держпідприємництва України, голови та заступники яких увійшли до складів обласних робочих груп з перегляду регуляторних актів. Зокрема, активність їх участі у роботі регламентується вчасністю подання та якістю відповідної інформації за результатами діяльності групи.
На виконання ст. 1 Указу та з метою підвищення рівня підготовки фахівців регуляторних органів з питань державної регуляторної політики у Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Чернівецькій та Хмельницькій областях була започаткована дієва практика включення курсу лекцій з питань державної регуляторної політики до програм перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади.
На виконання ст. 3 п. 2 Указу щодо створення у п'ятиденний термін робочих груп із прискореного перегляду регуляторних актів зазначені групи були створені у 33 центральних органах та у всіх місцевих. Але у 7 регіонах (АР Крим, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Одеська, Хмельницька області та м. Севастополь) порушені терміни, передбачені Указом.
Не всім центральним та місцевим органам вдалося включити до складу робочих груп 50% представників об'єднань суб'єктів господарювання. Серед них Вінницька, Донецька, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Рівненська, Сумська облдержадміністрації.
На виконання ст. 3 п. 3 Указу всіма місцевими органами виконавчої влади сформовано та надано Держпідприємництву України переліки власних регуляторних актів.
За результатами узагальнення переліків загальна кількість власних регуляторних актів, запланованих до прискореного перегляду робочими групами, становить 5635 (1800 - на центральному рівні, 3835 - на регіональному рівні), регуляторних актів Кабінету Міністрів України - 618. Сформовано та направлено на розгляд Уряду перелік Указів Президента України (74 укази), які не відповідають принципам державної регуляторної політики і потребують скасування або внесення змін.
З метою забезпечення безумовного виконання Указу, питання прискореного перегляду регуляторних актів розглядалось на селекторних нарадах 10 червня та 14 липня п. р. Першим віце-прем'єр-міністром України з керівниками центральних та місцевих органів виконавчої влади, на засіданнях Кабінету Міністрів України. Робота над виконанням Указу триває.

................
Перейти до повного тексту