- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Держпідприємництва
України
27.10.05 N 101
( v0101563-05 )
Про заходи щодо реалізації Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності"
Однією з найактуальніших проблем в регуляторному полі країни залишається сфера правового регулювання діяльності дозвільних органів. ЇЇ розв'язання стало одним із основних завдань Держпідприємництва України. У 2005 році роботу з реформування дозвільної системи було значно активізовано. Завдяки Указам і дорученням Президента України та Уряду, ініційованими Держпідприємництвом і прийнятими у березні - травні п. р. за підсумками зібрань у рамках постійно діючого Форуму "Влада і бізнес - партнери", вдалося сформувати нормативно-правові засади щодо створення в Україні дозвільних центрів, які розпочали видачу документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності.
Визначальним кроком стало прийняття Верховною Радою України розробленого Держпідприємництвом та схваленого Урядом Закону України
"Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", який набирає чинності у січні 2006 року. Зазначеним законом запроваджуються норми щодо встановлення виключно законодавчими актами необхідності отримання документів дозвільного характеру, порядку їх отримання, установлюється адміністративна відповідальність посадових осіб за порушення порядку видачі дозвільних документів, запроваджуються виправдані в економічно розвинених країнах принципи видачі документів дозвільного характеру, - організаційної єдності, декларування тощо.
Законом зобов'язано розробку відповідних нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію його положень, а також проведення на центральному та регіональному рівнях низки організаційних та методологічних заходів, у тому числі під контролем та за координації Держпідприємництва України.
Станом на 1 червня 2005 р. в Україні було створено 107 дозвільних центрів, на 1 липня - створено ще 206, протягом липня - серпня створено 331, протягом вересня - ще 10. Таким чином, на сьогодні в Україні працює 654 дозвільних центра.
Дозвільні центри створені у всіх районах та містах обласного підпорядкування Вінницької, Волинської, Київської, Івано-Франківської, Сумської, Кіровоградської, Миколаївської, Хмельницької, Херсонської, Тернопільської, Рівненської, Полтавської, Закарпатської областей та м. Севастополі.
До кінця проточного року та та на початку 2006 року планується створити ще 22 дозвільні центри (зокрема, в АР Крим, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Луганській, Львівській Харківській, Чернігівській, Черкаській, Чернівецькій областях). Найбільше їх планується відкрити у Луганській (4 центри) та Львівській (8 центрів) областях.
Однією з причин неналежного виконання доручення Президента України та Прем'єр-міністра України щодо запровадження видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності у вказаних областях у повному обсязі є недостатня робота місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Необхідним є істотне посилення впливу територіальних представництв Комітету у межах їхньої компетенції на місцеві органи влади з зазначеного питання.
Отже, на сьогодні існують перепони, які заважають ефективній роботі зазначених інституцій. Йдеться, насамперед про їхнє недостатнє технічне оснащення, подекуди низьку кваліфікацію адміністраторів, недосконалість процедур отримання певних документів дозвільного характеру.
Однак найголовнішим фактором, що гальмує впровадження принципу організаційної єдності, є брак коштів у місцевих бюджетах на покриття витрат щодо діяльності дозвільних центрів.
Серед нагальних питань, які також необхідно терміново вирішувати, - перерозподіл обов'язків серед наявних посадових осіб місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування та налагодження їх системної взаємодії із підрозділами дозвільних органів на місцях.
1. Інформацію взяти до відома.
2. Роботу Держпідприємництва України, проведену за 9 місяців поточного року щодо реформування в Україні дозвільної системи у сфері господарської діяльності, визнати задовільною.
4. Керівникам структурних підрозділів, головам територіальних представництв Держпідприємництва України в А.Р. Крим, областях, м.м. Києві та Севастополі у межах компетенції забезпечити неухильне виконання заходів Плану, затвердженого п. 3 цього рішення.
5. Вважати недостатньою роботу з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо створення та забезпечення діяльності дозвільних центрів Представництв Держпідприємництва в АР Крим (Пилунський Л.П.), Житомирській (Ярошенко А.Г.), Запорізькій (Погрібняк М.А.), Харківській (Радченко В.В.), Львівській (Максимчук О.В.), Чернігівській (Овсяник М.П.) областях та у м. Києві (Апостолов В.Є.).
Головам зазначених територіальних представництвам Комітету вжити невідкладних заходів з прискорення створення дозвільних центрів; до 01.11.05 подати Голові Комітету плани першочергових дій представництва щодо подолання недоліків у роботі з цього питання.
................Перейти до повного тексту