- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Держпідприємництва
України
27.10.05 N 101
( v0101563-05 )
Про пріоритетні напрями роботи Держпідприємництва України та першочергові завдання з реалізації соціально-економічної політики до кінця 2005 року та на 2006 рік
Протягом 9 місяців з метою належного забезпечення своїх функцій та завдань у сучасних соціально-економічних та політичних умовах, основні зусилля Держпідприємництва України спрямовувалася на створення нормативного поля в частині подальшого реформування державної регуляторної політики, вдосконалення реєстраційної та дозвільної процедури, а також на виконання прийнятих за ініціативою Комітету Указів Президента України від 12.05.05
N 779 "Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва", від 01.06.05
N 901 "Про деякі заходи щодо забезпечення здійснення державної регуляторної політики"; доручень Глави Держави від 01.06.05 N 1-1/444, від 13.09.05 N 1-1/953, а також відповідних рішень Кабінету Міністрів України.
Здійснення державної регуляторної політики та політики з питань підприємництва, визначеної вказаними нормативно-правовими актами, відбуватиметься за системної координації Держпідприємництвом України центральних та місцевих органів виконавчої влади шляхом проведення необхідних організаційних та методологічних заходів.
Стратегічною метою діяльності Держпідприємництва України у 2006 році має стати вжиття системних заходів задля створення на державному рівні прозорих та рівних умов господарської діяльності, започаткування та ведення власної справи, що сприятиме підвищенню рівня та якості життя громадян.
В результаті очікується, що завдяки системній роботі у названих сферах, реалізації Держпідприємництвом завдань Державної програми соціально-економічного розвитку в Україні, загальна кількість суб'єктів малого підприємництва на кінець 2006 року має зрости на 8% і становитиме близько 2502,4 тис. одиниць, з яких: 345,8 тис. малі підприємства, 2112,1 тис. - фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, та 44,5 тис. - фермерські господарства (за прогнозними показниками).
Збільшенню загальної кількості суб'єктів малого підприємництва, підвищенню якості роботи малих підприємств різних форм власності та покращенню показників їх діяльності також сприятиме підвищена інвестиційна привабливість української економіки, її інноваційне оновлення, стабільність регуляторних умов для чесної конкуренції і розвитку приватної ініціативи.
Заслухавши і обговоривши інформацію щодо основних напрямків роботи Комітету, викладену під час розгляду першого та другого питань порядку денного, а також доповідь Голови Комітету А.В.Дашкевича, на підставі аналізу проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України на 2006 рік, Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію взяти до відома.
2. Затвердити як пріоритетні у діяльності Держпідприємництва України у 2006 році такі напрями:
I. Підвищення якості державної регуляторної політики шляхом здійснення системного аналізу нормативно-правових актів у сферах (галузях) економіки, та коригування законодавчих актів, що мають регуляторне навантаження.
II. Спрощення процедури державної реєстрації та постановки на облік суб'єктів підприємницької діяльності шляхом запровадження "електронного єдиного вікна" та вдосконалення норм законодавства про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
IV. Забезпечення законодавчого урегулювання питань функціонування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів підприємницької діяльності, впровадження єдиного соціального внеску.
V. Сприяння розвитку інфраструктури підтримки підприємництва, доступу до кредитних ресурсів, розвиток інноваційної та інвестиційної складової підприємницької діяльності через спрямування на зазначені цілі коштів Національної та регіональних програм сприяння розвитку малого підприємництва.
При упровадженні в дію зазначених напрямів політика Комітету базуватиметься на:
- посиленні регіонального вектора його діяльності; організаційному зміцненні територіальних представництв Держпідприємництва, підвищенню якості їхньої взаємодії з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;
- послідовному здійсненні освітньої, інформаційно-методичної та кадрової роботи;
- системній взаємодії з об'єднаннями громадян-підприємців та їхніми спілками на центральному та регіональному рівнях.
3. Вважати першочерговими у забезпеченні роботи за напрямками, затвердженими п. 2 цього рішення, такі завдання:
у сфері державної регуляторної політики:
- здійснення комплексу заходів щодо приведення законів України у відповідність із принципами державної регуляторної політики;
- забезпечення гласності, відкритості та прозорості регуляторної діяльності, участі у ній суб'єктів господарювання, їх об'єднань та науковців, а також проведення публічних обговорень;
- моніторинг результативності дії регуляторних актів, оцінки і контролю за провадженням регуляторних актів;
- формування кадрового потенціалу державної служби, спроможного забезпечувати регуляторну діяльність, та запровадження навчальних програм, семінарів щодо застосування процедур законодавства щодо державної регуляторної політики.
Виконання завдань державної регуляторної політики, окреслених на 2006 рік, дозволить комплексно і системно, включаючи закони України, підвищити рівень достатності державного регулювання господарських відносин та сприятиме зниженню регуляторного тиску на суб'єктів господарювання та покращенню регуляторного клімату у певних сферах економіки.
у сфері впровадження дозвільної реформи:
- здійснення невідкладних заходів щодо завершення формування мережі дозвільних центрів в тих адміністративно-територіальних одиницях, де їх створення задеклароване, та сприяння їх організаційно-методичному забезпеченню;
................Перейти до повного тексту