1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рекомендації


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова Державного комітету
України з питань
регуляторної політики
та підприємництва
08.09.2008 р.
________________ К.О.Ващенко
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо здійснення адміністратором контролю за додержанням посадовими особами місцевих дозвільних органів строків видачі документів дозвільного характеру
Інформування адміністратором посадової особи, якій він підпорядковується, а також територіального представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі про порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру посадовими особами місцевих дозвільних органів є обов'язковим заходом контролю за додержанням посадовими особами місцевих дозвільних органів вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, зокрема, встановлених законами України строків видачі документів дозвільного характеру або надання вмотивованих відмов у видачі таких документів, і являє собою дієвий інструмент впливу на місцеві дозвільні органи (їх посадових осіб).
1. Загальні положення
1.1. Ці Методичні рекомендації розроблені відповідно до вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон) та Типового положення про адміністратора та порядку його взаємодії з місцевими дозвільними органами, суб'єктами господарювання та територіальним органом спеціально уповноваженого органу з питань дозвільної системи у сфері господарської діяльності, затвердженого наказом Держкомпідприємництва від 05.12.2005 N 116, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.01.2006 за N 1/11875 (далі - Типове положення), та містять перелік послідовних дій адміністратора при здійсненні контролю за додержанням місцевими дозвільними органами (їх посадовими особами) строків видачі документа дозвільного характеру або надання вмотивованої відмови у видачі такого документа.
1.2. Терміни, які використовуються у цих Методичних рекомендаціях, вживаються у значенні, наведеному в Законі та Типовому положенні.
1.3. Контроль за додержанням місцевими дозвільними органами (їх посадовими особами) строків розгляду заяв суб'єктів господарювання (їх уповноважених представників) та документів, що додаються до неї, видачі документа дозвільного характеру або надання вмотивованої відмови у видачі такого документа (далі - Контроль) - це комплекс заходів, спрямованих на вирішення питань щодо забезпечення розгляду звернень суб'єктів господарювання (їх уповноважених представників) місцевими дозвільними органами (їх посадовими особами), отриманих від адміністратора, прийняття відповідних рішень та надання адміністратору документа дозвільного характеру або надання вмотивованої відмови у видачі такого документа в установлений законами строк.
2. Заходи контролю
Основними заходами контролю є:
- моніторинг у часі всіх дій адміністратора та дозвільного органу (його посадових осіб), пов'язаних з прийомом та розглядом заяви суб'єкта господарювання (його уповноваженого представника) та документів, що додаються до неї, видачею документа дозвільного характеру або надання вмотивованої відмови місцевого дозвільного органу (його посадової особи) у видачі такого документа (далі - Моніторинг);
- обов'язкова документальна фіксація дати прийняття заяви та документів, що додаються до неї, заходів, пов'язаних з видачею документа дозвільного характеру, або надання вмотивованої відмови у видачі такого документа, та відмітки про видачу (далі - Документальна фіксація строків);
- супровід та загальна координація дій місцевих дозвільних органів (їх посадових осіб), пов'язаних з видачею документа дозвільного характеру (далі - Координація);
- інформування відповідного представництва Держкомпідприємництва про будь-які порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, що припускаються місцевими дозвільними органами (їх посадовими особами) (далі - Інформування представництва).
2.1. Моніторинг
2.1.1. Моніторинг - це систематичний збір та обробка інформації, пов'язаної з видачею місцевими дозвільними органами (їх посадовими особами) документів дозвільного характеру або вмотивованих відмов у видачі таких документів.
2.1.2. Моніторинг дій місцевих дозвільних органів здійснюється адміністратором в рамках наданих йому повноважень щодо дозвільної справи, переданої на розгляд відповідному дозвільному органу.

................
Перейти до повного тексту