1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
12.08.2005 N 6784
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 18.07.2005 р. N 58 щодо окремих питань застосування чинного законодавства в частині оподаткування податком на додану вартість та в межах компетенції повідомляє таке.
Підпунктом 9.8 статті 9 Закону України від 03.04.97 р. N 168/97 "Про податок на додану вартість" (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон N 168) визначено, що у разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, зобов'язаний погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи залишатиметься така особа зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні.
Крім того, платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов'язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання.
Відповідно до підпункту 1.7 статті 1 Закону N 168 податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.
Враховуючи вищевикладене, Держпідприємництво України вважає, що за оподатковуваними операціям, за якими на момент анулювання реєстрації платника ПДВ нараховані податкові зобов'язання з податку на додану вартість, платник податку має право на податковий кредит. За зазначеними операціями суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють анулювання свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ, повинні задекларувати та погасити суму податкових зобов'язань з податку на додану вартість.
Таким чином, платник податку зобов'язаний визнати умовний продаж за звичайними цінами та збільшити податкові зобов'язання лише стосовно тієї частини товарних залишків та основних фондів, які залишилися нереалізованими на момент анулювання реєстрації платника ПДВ та за якими нарахований податковий кредит та виписані податкові накладні.
Заступник голови О.Сахненко
Перейти до повного тексту