- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув ваш лист щодо надання роз'яснень на запит від Спілки підприємців Ленінського району м. Севастополя та повідомляємо наступне.
Правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування кооперації в Україні визначає Закон України
"Про кооперацію" (далі - Закон).
У статті 6 цього
Закону зазначено, що кооператив є юридичною особою.
Згідно із частиною першою статті 87
Цивільного кодексу України для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження. Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Відповідно до статті 7
Закону, кооператив створюється його засновниками на добровільних засадах. Рішення про створення кооперативу приймається його установчими зборами.
При створенні кооперативу складається список членів та асоційованих членів кооперативу, який затверджується загальними зборами.
Згідно із статтею 8 цього ж
Закону правовим документом, що регулює діяльність кооперативу є статут кооперативу, який повинен містити відповідні відомості, зокрема склад його засновників.
Вимог щодо обов'язкового зазначення списку членів та асоційованих членів кооперативу у статуті кооперативу немає.
Слід зауважити, що оскільки статут може містити інші пов'язані з особливостями діяльності кооперативу положення, що не суперечать законодавству, то такий список може бути внесено до статуту кооперативу.
У частині четвертій статті 4 Закону України
"Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон) зокрема зазначено, що зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців в порядку, встановленому цим Законом.
Для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи засновники (учасники) або уповноважений ними орган чи особа повинні подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) відповідний перелік документів, визначений статтею 29
Закону.
Перший заступник Голови | К.Ващенко |
Перейти до повного тексту