1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
18.07.2005 N 5787
Щодо проблемних питань функціонування малих та середніх підприємств
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 23.05.2005 р. N 54 щодо переліку проблемних питань функціонування малих та середніх підприємств - суб'єктів підприємницької діяльності з метою вироблення спільних дій та повідомляє таке.
Вважаємо, що пропозиції, зазначені у Вашому листі щодо вирішення проблемних питань, які виникли у суб'єктів господарювання при здійсненні підприємницької діяльності, є слушними.
Щодо встановлення плати за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями на кожне місце торгівлі, замість плати за кожен контрольно-касовий апарат, зазначаємо, що для цього необхідно внести відповідні зміни до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Відповідно до Указу Президента України від 11 липня 2001 року N 510/2001 "Про посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів", Державна податкова адміністрація України забезпечує реалізацію державної політики у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійснення міжгалузевої координації у цій сфері.
Держпідприємництво України звернулося до Державної податкової адміністрації України та Міністерства фінансів України з пропозицією щодо зменшення розміру плати за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами шляхом внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у частині встановлення щорічної плати за видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними та тютюновими виробами на кожне місце торгівлі без урахування кількості контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій) у цьому приміщенні, а також у частині диференційованого підходу до розмірів плати за ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами залежно від чисельності населення міста.
Стосовно Вашої пропозиції щодо скасування Постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2003 р. N 1351 "Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату установами та закладами державної санітарно-епідеміологічної служби" повідомляємо, що на виконання пункту 1 витягу з протоколу від 8 червня 2005 р. N 27 засідання Кабінету Міністрів України Держпідприємництвом України розроблено і направлено листом від 14.06.2005 р. N 4791 Кабінету Міністрів України проект постанови щодо скасування вищезазначеної постанови Кабінету Міністрів України.
Держпідприємництво України розглянуло Вашу пропозицію щодо необхідності та доцільності продовження терміну експлуатації реєстраторів розрахункових операцій (РРО), оскільки придбання нових касових апаратів та їх сервісне технічне обслуговування потребує значних витрат, що призводить до вилучення коштів з господарського обігу та зазначає таке.
З метою забезпечення збереження фіскальної інформації в повному обсязі в Порядку доопрацювання електронних контрольно-касових апаратів, затвердженого рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 30.11.99 р. N 11, встановлено методику визначення терміну служби РРО. Відповідно до цієї методики, якщо в експлуатаційній документації строк служби РРО не вказано, то він становить 7 років з моменту введення його в експлуатацію, але не більше 9 років від дати випуску.
Крім того, термін служби РРО встановлюється з урахуванням технічних вимог (далі - Вимоги) до таких електронних пристроїв і регулюється технічними вимогами до електронних контрольно-касових реєстраторів для різних сфер застосування, затверджених рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 26.12.2002 р. N 14, та Постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. N 199 "Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування". Згідно з Вимогами щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування, інформація повинна зберігатись у фіскальній пам'яті до закінчення терміну служби реєстратора, тобто ємність фіскальної пам'яті й термін служби РРО між собою взаємопов'язані.

................
Перейти до повного тексту