- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Згідно з підпунктом 7.10.1 пункту 7.10 статті 7 Закону України від 28.12.1994 р.
N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон) платник податку може вибрати особливий порядок оподаткування результатів діяльності, що здійснюється за довгостроковим договором (контрактом).
Підпунктом 7.10.2 пункту 7.10 статті 7
Закону встановлено, що під терміном "довгостроковий договір (контракт)" слід розуміти будь-який договір на виготовлення, будівництво, установку або монтаж матеріальних цінностей, що входитимуть до складу основних фондів замовника або складових частин таких основних фондів, а також на створення нематеріальних активів, пов'язаних з таким виготовленням, будівництвом, установкою або монтажем (послуг типу "інжиніринг", науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт та розробок), за умови, якщо такий контракт не планується завершити раніше ніж через 9 місяців з моменту здійснення перших витрат або отримання авансу (передоплати).
Крім того, пунктом 7.10 статті 7
Закону виконавцю надається право самостійно визначати доходи і витрати, нараховані (понесені) протягом звітного періоду у зв'язку із виконанням довгострокового договору (контракту), використовуючи оціночний коефіцієнт виконання такого довгострокового контракту.
При цьому норми пункту 7.10 статті 7
Закону не містять жодних обмежень стосовно операцій за довгостроковими контрактами, в яких замовником виступає нерезидент.
Враховуючи вищевикладене, Держпідприємництво України вважає, що підприємство, за умови дотримання всіх положень пункту 7.10
Закону, має право обрати особливий порядок оподаткування щодо виконання довгострокового договору (контракту).
Заступник голови | О.Сахненко |
Перейти до повного тексту