- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Щодо можливостей обслуговуючого кооперативу (тип - житловий кооператив) виступати засновником товариства з обмеженою відповідальністю, формувати статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю за рахунок вкладу засновника...
<...> Відповідно до статті
1 Закону України
"Про кооперацію" кооператив - це юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об'єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування.
Господарськими товариствами згідно зі статтею
79 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) визнаються підприємства або інші суб'єкти господарювання, створені юридичними особами та/або громадянами шляхом об'єднання їх майна і участі в підприємницькій діяльності товариства з метою одержання прибутку. У випадках, передбачених цим Кодексом, господарське товариство може діяти у складі одного учасника.
Статтею
114 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) визначено, що учасником господарського товариства може бути фізична або юридична особа. Обмеження щодо участі у господарських товариствах може бути встановлено законом.
Оскільки кооператив згідно з законодавством є юридичною особою, то він може виступати засновником та учасником господарського товариства.
Чинним законодавством України, зокрема Законом України
"Про кооперацію" , не передбачено жодних спеціальних обмежень щодо участі кооперативу в інших юридичних особах.
Відповідно до статті
86 ГКУ вкладами учасників та засновників господарського товариства можуть бути, зокрема, матеріальні цінності. Вклад, оцінений у гривнях, становить частку учасника та засновника у статутному фонді товариства.
Згідно з частиною третьою статті
88 ГКУ учасники господарського товариства зобов'язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та Закону України
"Про господарські товариства".
Статтею
82 Земельного кодексу України визначено, що юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності, зокрема у разі внесення земельних ділянок її засновниками до статутного фонду.
Отже, формування статутного капіталу при первинній державній реєстрації господарського товариства за рахунок внеску засновника у формі земельної ділянки, право власності на яку оформлене належним чином, не суперечить чинному законодавству України.
................Перейти до повного тексту