- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
Про організацію взаємодії Держпідприємництва України з громадськими організаціями підприємців
( Рішення затверджено Наказом Державного комітету з питань
регуляторної політики та підприємництва
N 32 від 13.04.2005 )
На виконання Указу Президента України від 31.07.04
N 854 "Про забезпечення умов для більш широкої участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики", постанови Кабінету Міністрів України від 15.10.04
N 1378 "Деякі питання щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики", а також згідно з Концепцією взаємодії Державного Комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва з громадськими організаціями підприємців та їх спілками, схваленою Колегією Комітету та затвердженою наказом Держпідприємництва України від 26.12.03 N 126, Комітетом здійснювався комплекс системних і послідовних заходів щодо залучення до формування і реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та політики у сфері підприємництва громадських організацій-підприємців та їхніх спілок. У 2004 році роботу у цьому напряму значно активізовано.
Було сформовано достатню нормативну базу для проведення роботи щодо взаємодії з громадськими об'єднаннями підприємців як на центральному, так і на регіональному рівнях. Розроблено Положення про Громадську колегію Держпідприємництва (наказ від 18.02.04
N 21 та Положення про регіональну громадську колегію (наказ від 24.05.04 N 56).
Систематизовано роботу Громадської колегії Держпідприємництва України, до діяльності у якій залучено, за згодою, найбільш впливові всеукраїнські об'єднання підприємців. Започатковано проведення Громадських консультацій та слухань з обговорення найважливіших і резонансних питань підприємницької сфери.
Спільно з Громадською колегією Комітету, склад якої до кінця 2004 року становить 39 членів, було забезпечено як формування законодавчої бази, так і виконання законів України, Указів Президента України та рішень Уряду з питань підприємництва.
За участі членів Громадської колегії в порядку експерименту розпочато роботу нового інституту - помічників Уповноважених Держпідприємництва з питань захисту прав підприємців.
За пропозиціями активістів Громадської колегії вжито заходів щодо зміцнення кадрового складу Уповноважених Держпідприємництва з питань захисту прав підприємців в Одеській, Кіровоградській областях, а також в АР Крим.
Вперше в Україні з залученням громадських об'єднань, які працюють у галузі медицини, Комітетом та Громадською колегією підтримано ідею про делегування громадським об'єднанням та їх спілкам окремих регуляторних функцій.
Укладено угоди про співробітництво з сімома Всеукраїнськими об'єднаннями підприємців - найбільш активними членами Громадської колегії.
Робота Громадської колегії Держпідприємництва України була доступною для висвітлення засобами масової інформації. Про діяльність Громадської колегії повідомлялося на сайті Комітету.
Результатом цієї роботи стало забезпечення прозорої політики щодо формування нового законодавства в галузі ліцензування, податків, страхування, регуляторної політики у сфері господарської діяльності тощо, вирішувалися найбільш резонансні питання, які стримували розвиток малого й середнього бізнесу або могли призвести до його погіршення.
Заслухавши та обговоривши інформацію Першого заступника Голови Комітету К.О.Ващенка з зазначеного питання, Колегія
ВИРІШИЛА:
1. Визнати діяльність Громадської колегії Держпідприємництва України системною, продуктивною та такою, що відповідає принципам активної участі громадськості у здійсненні економічних перетворень в Україні.
2. Визнати досвід роботи Держпідприємництва України щодо налагодження співробітництва з громадськими організаціями підприємців та їхніми спілками такою, що потребує поширення в інших центральних та місцевих органах виконавчої влади.
3. З метою подальшої розбудови системи взаємодії з громадськими організаціями підприємців Держпідприємництву України:
3.1. Заступникам Голови установити час особистого прийому членів Громадської колегії для консультацій, вироблення засад державної політики щодо розвитку підприємництва з нагальних та резонансних питань (один день на тиждень у певні години). Відділу документального забезпечення та контролю (Дзендзик П.І.) підготувати відповідні графіки. Управлінню інформаційного забезпечення (Балковенко Г.І.) розмістити відповідну інформацію на сайті Комітету.
Термін - з дня затвердження цього рішення
3.2. Управлінню стратегічного планування та організаційно-методичного забезпечення (Т.В.Жерибор) спільно з членами Громадської колегії Держпідприємництва України (за згодою) розробити:
- План засідань Громадської колегії на 2005 рік;
- Орієнтовний графік виїзних засідань Громадської колегії на 2005 рік з метою надання оперативної консультаційно-методичної допомоги членами громадської колегії представникам місцевих громадських об'єднань підприємців. Пріоритетними визнати ті регіони, де розвиток малого та середнього бізнесу стримується з різних причин.
Термін - до кінця квітня 2005 року
4. Заступникам Голови, директорам департаментів у межах компетенції, спільно з Головами територіальних представництв Держпідприємництва України:
4.1. Забезпечувати залучення членів Громадської колегії до проведення заходів інформаційно-методичного характеру в регіонах.
4.2. Сприяти створенню та підтримці діяльності мережі бізнес-центрів, бізнес-інкубаторів та інформаційних бюро у регіонах.
Термін - постійно
4.3. Спільно з членами Громадської колегії Держпідприємництва України розробити конкретні заходи з підтримки молодіжних ініціатив у галузі підприємництва.
Термін - травень 2005 року
4.4. Забезпечити участь найбільш активних об'єднань підприємців - членів Громадської колегії у проведенні Всеукраїнського конкурсу "Молодий підприємець року" та Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді в регіонах.
................Перейти до повного тексту