1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
06.04.2005 N 2514
Про порядок формування статутного фонду корпоративними правами
На Ваше звернення щодо порядку формування статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю за рахунок внесків корпоративних прав (часток) засновників, якими вони володіють в іншому товаристві з обмеженою відповідальністю, виходячи із норм статті 86 Господарського кодексу України (ГКУ) та статті 155 Цивільного кодексу України (ЦКУ) повідомляємо наступне.
Статтею 86 ГКУ визначено, що вкладами учасників та засновників господарського товариства можуть бути будинки, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності, цінні папери, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками, спорудами, а також інші майнові права (включаючи майнові права на об'єкти інтелектуальної власності), кошти, в тому числі в іноземній валюті. Вклад, оцінений у гривнях, становить частку учасника та засновника у статутному фонді товариства. Порядок оцінки вкладів визначається в установчих документах господарського товариства, якщо інше не передбачено законом.
Частиною другою статті 115 ЦКУ також визначено, що вкладом до статутного капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом. Грошова оцінка вкладу учасника господарського товариства здійснюється за згодою учасників товариства, а у випадках, встановлених законом, вона підлягає незалежній експертній перевірці.
Звертаємо Вашу увагу, що стаття 155 ЦКУ визначає засади формування статутного капіталу акціонерного товариства, а не товариства з обмеженою відповідальністю.
Разом із цим слід зауважити, що при формуванні статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю за рахунок внесків корпоративних прав (часток) засновників, якими вони володіють в іншому товаристві з обмеженою відповідальністю, повинна відбуватися зміна складу засновників існуючого товариства. Однак, порядок переходу прав власності на корпоративні права та особливості оформлення документів для державної реєстрації товариства у випадку, про який йдеться у Вашому запиті, чинним законодавством не встановлені.
Перший заступник Голови К.Ващенко
Перейти до повного тексту