- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Щодо надання роз'яснення деяких питань чинного законодавства
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва в межах компетенції розглянув <...> лист від 08.05.2008 року N 541/0/14-08 щодо надання роз'яснення деяких питань чинного законодавства та за результатами розгляду інформує про таке.
Щодо набуття права оренди земельної ділянки.
Згідно зі статтею
124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.
Так, відповідно до статті
16 Закону набуття права оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється виключно на аукціонах, крім земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, які перебувають у власності громадян і юридичних осіб і в яких відсутні акції (частки, паї), що належать державі.
Необхідно зазначити, що нормами статті
33 Закону передбачено поновлення договору оренди землі.
Так, після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки відповідно до умов договору, має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору.
У разі поновлення договору оренди землі на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди, то за відсутності письмових заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчення строку договору він підлягає поновленню на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. Письмове заперечення здійснюється листом-повідомленням.
Отже, враховуючи вищевикладене, Держкомпідприємництво вважає, що на договори оренди землі, поновлені до 01.01.2008 року, дія вищезазначених змін не поширюється, оскільки право оренди набуто до вступу в законну силу цих змін.
Щодо використання земель особистого селянського господарства.
Згідно з частиною 3 статті
33 Земельного кодексу України використання земель особистого селянського господарства здійснюється відповідно до закону. Таким законом є Закон України
"Про особисте селянське господарство", відповідно до якого особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.
Так, відповідно до частини 1 вищезазначеної статті віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень.
................Перейти до повного тексту