- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Про установчі документи
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув ваш запит щодо можливості засновника підписувати установчі документи від імені інших засновників на підставі довіреності, завіреної нотаріусом, та повідомляє таке.
Відповідно до частини п'ятої статті 8 Закону України
"Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", установчі документи юридичної особи, а також зміни до них викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками), якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. Підписи засновників (учасників) на установчих документах повинні бути нотаріально посвідчені.
Однак статтею 237
Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) визначено поняття та підстави представництва. Представництвом є правовідношення, у якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.
Відповідно до статті 244
ЦКУ, представництво може здійснюватися за довіреністю. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.
Враховуючи вищезазначене, Держпідприємництво вважає, що на підставі довіреності, засвідченої нотаріусом, засновник може підписувати установчі документи від імені інших засновників.
Заступник голови | С.Третьяков |
Перейти до повного тексту