1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
28.12.2006 N 9463
Про організаційно-правову форму кооперативу
Держпідприємництво України розглянуло Ваше звернення щодо визначення організаційно-правової форми юридичної особи та повідомляє наступне.
Відповідно до статті 3 Закону України "Про об'єднання громадян" громадською організацією є об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших інтересів.
Згідно зі статтею 1 зазначеного Закону дія цього Закону не поширюється, зокрема, на кооперативні організації та інші об'єднання громадян, порядок створення і діяльності яких визначається відповідним законодавством.
Слід зазначити, що правові, організаційні, економічні та соціальні основи функціонування кооперації в Україні визначає Закон України "Про кооперацію".
Цим Законом (абзац другий статті 6) встановлено, що відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на такі типи: виробничі, обслуговуючі та споживчі.
В Класифікації організаційно-правових форм господарювання Державного класифікатора України, затвердженій наказом Держспоживстандарту України від 28 травня 2004 року N 97 (далі - Класифікація), враховано організаційно-правові форми кооперативів, які передбачено Законом України "Про кооперацію", а саме: виробничі кооперативи, обслуговуючі кооперативи, споживчі кооперативи. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути житлово-будівельними, садовогородніми, гаражними тощо.

................
Перейти до повного тексту