- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Тарасенко С.В.
Копія: Народному депутату України
В'язівському В.М.
Про розгляд листа
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваше звернення від 13.11.2006 р. N 59 щодо надання відповіді на питання чи необхідно нотаріальне посвідчення змін до договору оренди, який був укладений до прийняття Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р.
N 435-IV (далі - ЦК України), та повідомляє наступне.
Згідно пункту 9 Прикінцевих та перехідних положень
ЦК України до договорів, що були укладені до 1 січня 2004 року і продовжують діяти після набрання чинності ЦК України, застосовуються правила цього Кодексу щодо підстав, порядку і наслідків зміни або розірвання договорів окремих видів незалежно від дати їх укладення.
Тобто, вносячи зміни до договору, який був укладений до 01.01.2004 р. потрібно керуватися
ЦК України. Статтею 654 ЦК України передбачена форма зміни або розірвання договору. Зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Форма договору найму будівлі або іншої капітальної споруди визначена у ст. 793
ЦК України. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) укладається у письмовій формі. Договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на один рік і більше підлягає нотаріальному посвідченню.
Отже, якщо
ЦК України передбачено посвідчення договору нотаріально, то і при внесенні змін до договору, який був укладений до 01.01.2004 р. такі зміни вже повинні бути посвідчені нотаріально.
Перший заступник Голови | К.О.Ващенко |
Звірено з оригіналом
Перейти до повного тексту