1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
15.05.2006 N 3580
Про приведення організаційно-правової форми спільних підприємств у відповідність до чинного законодавства
Держпідприємництво розглянуло Ваше звернення щодо надання роз'яснення з питань необхідності приведення організаційно-правової форми спільних підприємств у відповідність до чинного законодавства та повідомляє наступне.
Такий вид підприємства як спільне підприємство визначався статтею 2 Закону України "Про підприємства в Україні", відповідно до якої спільне підприємство засновувалось на базі об'єднання майна різних власників (змішана форма власності). У числі засновників спільного підприємства відповідно до законодавства Української РСР могли бути юридичні особи та громадяни Української РСР, союзних республік, інших держав.
Згідно з Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про підприємства в Україні" від 4 лютого 1998 року N 72 із переліку видів підприємств виключено спільне підприємство. Цим же Законом доповнено перелік видів підприємств таким видом як господарське товариство. В зв'язку з введенням в дію з 1 січня 2004 року Господарського кодексу України (ГКУ) Закон України "Про підприємства в Україні" втратив чинність.
Відповідно до частини другої статті 63 ГКУ у разі, якщо у статутному фонді підприємства іноземна інвестиція становить не менше як десять відсотків, воно визнається підприємством з іноземними інвестиціями. Підприємство, в статутному фонді якого іноземна інвестиція становить сто відсотків, вважається іноземним підприємством.
Відповідно до статей 16, 17 Закону України "Про режим іноземного інвестування" на території України підприємства з іноземними інвестиціями створюються і діють у формах, передбачених законодавством України. Установчі документи підприємств з іноземними інвестиціями повинні містити відомості, передбачені законодавством України для відповідних організаційно-правових форм підприємств, а також відомості про державну належність їх засновників (учасників).

................
Перейти до повного тексту