- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Про надання роз'яснення
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист від 29.03.2006 р. щодо визначення обсягу виручки у платника єдиного податку - фізичної особи у разі здійснення ним підприємницької діяльності за договорами комісії та в межах компетенції повідомляє таке.
У главі 69
Цивільного кодексу України та главі 31
Господарського кодексу України визначено особливості правового врегулювання відносин, що виникають при здійсненні операцій, пов'язаних із комісією. За договором комісії комісіонер, вчиняючи угоди, виступає від свого імені, але за дорученням і за рахунок комітента. Відповідно до статті 1011 Цивільного кодексу, за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента. При цьому зазначимо, що однією із істотних умов договору комісії є визначення комісійної винагороди.
Крім того, проводячи аналогію
Цивільного та
Господарського кодексу з чинним законодавством з питань оподаткування, слід зазначити, що відповідно до Закону України від 28.12.94 р.
N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон N 334) та Закону України від 03.04.97 р.
N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" (далі - Закон N 168) продажем (поставкою) товарів не вважаються операції, які передбачають передачі права власності на такі товари за договорами комісії, схову (відповідального зберігання), доручення, іншими цивільно-правовими договорами.
Так, пунктом 1.31 статті 1 Закону
N 334 та пунктом 1.4 статті 1 Закону
N 168 передбачено, що продаж (поставка) товарів - це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. Під продажем (поставкою) результатів робіт (послуг) розуміють будь-які операції цивільно-правового характеру з надання результатів робіт (послуг), з надання права на користування або на розпорядження товарами, у тому числі нематеріальними активами та іншими, ніж товари, об'єктами власності за компенсацію, а також операції з безоплатного надання результатів робіт (послуг).
................Перейти до повного тексту