1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
30.03.2006 N 2421
Про розгляд листа
На адресу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва надійшов лист від 02.03.2006 р. N 3-55 народного депутата України Марченко О.В. про надання відповіді на Ваше звернення від 06.02.2006 р. N 12к-06/02 стосовно роз'яснення деяких питань чинного трудового законодавства України.
Держпідприємництво України, розглянувши в межах компетенції порушені у Вашому зверненні питання, повідомляє таке.
Відповідно до норми дії статті 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п'ять днів. Трудові книжки ведуться також на позаштатних працівників при умові, якщо вони підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
Працівникам, що стають до роботи вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п'яти днів після прийняття на роботу.
Слід зазначити, що згідно із пунктом 2.2 підрозділу "а" Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. N 58 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.08.93 р. за N 110, заповнення трудової книжки вперше провадиться власником або уповноваженим ним органом не пізніше тижневого строку з дня прийняття на роботу.
Далі, в пунктах 2.11 та 2.12 підрозділу "б" цієї Інструкції зазначено, що відомості про працівника записуються на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Прізвище, ім'я та по батькові (повністю, без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами) і дата народження вказуються на підставі паспорта або свідоцтва про народження.
Після зазначення дати заповнення трудової книжки працівник своїм підписом завіряє правильність внесених відомостей. Першу сторінку (титульний аркуш) трудової книжки підписує особа, відповідальна за видачу трудових книжок, і після цього ставиться печатка підприємства (або печатка відділу кадрів), на якому вперше заповнювалася трудова книжка.

................
Перейти до повного тексту