1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
21.03.2006 N 2125
Про розгляд звернення
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув <...> звернення від 17.02.2006 р. та в межах своєї компетенції повідомляє таке.
Щодо необхідності реєстрації змін у трудових договорах.
Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.2001 р. N 260 "Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою та Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою" (далі - Наказ N 260) затверджено форму трудового договору між працівником і фізичною особою та порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою.
У пункті 3 Зразка форми зазначено, що "Фізична особа зобов'язується оплачувати працю Працівника у розмірі ___ грн на місяць".
При цьому: "Розмір заробітної плати визначається за згодою сторін, але не нижче законодавчо встановленого розміру мінімального розміру заробітної плати".
Слід зазначити, що Порядок реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затверджений Наказом N 260, не передбачає обов'язкової реєстрації фізичною особою - підприємцем в органах державної служби зайнятості змін у трудовому договорі при змінах розміру мінімальної заробітної плати. Тому, на думку Держпідприємництва України, фізичній особі - підприємцю не обов'язково при змінах розміру мінімальної заробітної плати реєструвати в органах державної служби зайнятості зміни у трудовому договорі.
Щодо обов'язкової особистої присутності працедавця і найманого працівника при реєстрації змін до трудового договору.
Відповідно до статті 128 Господарського кодексу України, громадянин може здійснювати підприємницьку діяльність:
- безпосередньо як підприємець або через приватне підприємство, що ним створюється;
- із залученням або без залучення найманої праці;

................
Перейти до повного тексту