1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Р І Ш Е Н Н Я
03.02.2006 N 1
Про основні підсумки діяльності Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у 2005 році щодо реалізації політики Президента України і Уряду у сфері розвитку підприємництва
( Рішення затверджено Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва N 12 від 07.02.2006 )
Колегія зазначає, що Держпідприємництво та його представництва у 2005 році забезпечували виконання функціональних повноважень щодо проведення системної регуляторної реформи, удосконалення дозвільної системи та процедури державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також координували роботу центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо реалізації рішень Президента України і Уряду з питань розвитку підприємництва.
З метою додержання принципів державної регуляторної політики, досягнення у регуляторній діяльності узгодження інтересів держави та суб'єктів господарювання, створення більш сприятливих умов для розвитку підприємництва органами виконавчої влади переглянуто 9340 регуляторних актів, з яких скасовано та внесено зміни до 5184 актів.
В усіх 677 органах державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців застосовано принцип "єдиного вікна", прийнято нормативно-правові акти, які регулюють питання постановки на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Утворено 673 дозвільні центри з видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності, прийнято ряд нормативно-правових актів, спрямованих на виконання вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
У минулому році вдалося зберегти доступ суб'єктів підприємництва до спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. За активної участі Комітету розроблено шляхи її реформування та визначено загальну концепцію, що знайшло своє відображення у розробленому проекті Закону України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", який подано до Кабінету Міністрів України. З метою врегулювання проблеми сплати страхових внесків суб'єктами малого підприємництва, яку підприємці визначили як одну з вагомих перешкод ведення бізнесу, ініційовано розроблення проектів законів України "Про єдиний соціальний внесок" та "Про розміри єдиного соціального внеску".
Проводилася робота з реалізації заходів, передбачених Національною програмою сприяння розвитку малого підприємництва. Здійснювався моніторинг підприємницького клімату на регіональному рівні. За даними Єдиного державного реєстру станом на 01.01.2006 р. в Україні кількість юридичних осіб становила 787 тис., фізичних осіб - підприємців - 2209,9 тис., що відповідно на 1,6% та 7,9% більше порівняно із минулим роком.
Активізовано міжнародну діяльність. Укладено ряд міжнародних договорів міжвідомчого та міжурядового характеру, зокрема з Киргизькою Республікою, Грузією, Республікою Білорусь, Швейцарією, Італійською Республікою, Польщею, Державою Ізраїль. У рамках позики Світового банку Комітетом супроводжується реалізація проекту "Розвиток приватного сектору". Досягнуто домовленостей щодо надання Держпідприємництву методичної та організаційної допомоги у проведенні регіональних семінарів з питань впровадження регуляторної політики, досліджень стану дозвільної системи та перевірок у проектних регіонах, секторних досліджень регуляторного середовища тощо.
Налагоджено системний діалог з підприємницькою громадськістю. Зокрема, ініційовано та проведено три Всеукраїнських зібрання у рамках постійно діючого форуму "Влада і бізнес - партнери" за участю вищих посадових осіб органів влади. Проведено 7 розширених засідань колегій та громадських слухань за участю найбільш впливових представників громадських організацій, організовано три селекторних наради за участі керівництва Кабінету Міністрів і губернаторів.
Результати та стан виконання завдань Президента України та Кабінету Міністрів оприлюднювались. Забезпечено роботу сайта Держпідприємництва, який увійшов до двадцятки найбільш популярних серед сайтів органів влади.
Вжито інших заходів, спрямованих на практичне втілення політики Президента України і Уряду у сфері розвитку підприємництва.
Заслухавши та обговоривши доповідь Голови Комітету А.В.Дашкевича, колегія
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію із зазначеного питання взяти до відома.
2. Затвердити орієнтовний перелік питань для розгляду на засіданнях колегії Держпідприємництва у 1 півріччі 2006 року, що додається.
3. Зобов'язати голів представництв Держпідприємництва України у Житомирській (Ярошенко А.Г.), Закарпатській (Турянчик Р.В.), Кіровоградській (Маслов М.А.), Львівській (Максимчук О.В.) областях, де робота обласних державних адміністрацій за підсумками розгляду на засіданні Кабінету Міністрів України 25.01.2006 стану виконання Указів Президента України від 12 травня 2005 р. N 779 "Про лібералізацію підприємницької діяльності та державну підтримку підприємництва", від 1 червня 2005 р. N 901 "Про деякі заходи щодо забезпечення здійснення державної регуляторної політики" та Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" визнана недостатньою, - вжити термінових спільних заходів для усунення виявлених недоліків.
Про проведену спільну роботу поінформувати Держпідприємництво України (Управління стратегічного планування та зв'язків з територіями (Жерибор Т.В.)).
Термін: 01.03.2006
4. Заступнику Голови М.С.Іголкіну, Департаменту регуляторної політики (Мірошниченко О.М.):
4.1. Посилити координацію роботи з Мінагрополітики, Мінприроди, Мінпаливенерго, Міністерство культури та туризму України (МКТ), МОЗ, Мінфіну, МНС, Держкомзему, Мінбуду щодо приведення ними власних регуляторних актів у відповідність із принципами державної регуляторної політики. По мірі надходження відповідних документів від зазначених міністерств та відомств, - здійснювати їхнє опрацювання у першочерговому порядку.
Термін: до вирішення питання
4.2. Надати оперативну допомогу Мінтрансзв'язку, Мінпаливенерго та Мінбуду для своєчасного подання цими міністерствами на розгляд Кабінету Міністрів пропозицій щодо приведення регуляторних актів, прийнятих Верховною Радою України, у відповідність із принципами державної регуляторної політики.
Термін: до вирішення питання
4.3. Забезпечити постійну взаємодію із відповідальними працівниками Міністерства охорони здоров'я, надати Міністерству додаткові консультації для термінового проведення ним оцінки системності та узгодженості регуляторних актів, прийнятих Верховною Радою України, з питань охорони здоров'я, забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя.
Термін: впродовж двох тижнів
4.4. Скоординувати роботу з центральними та місцевими органами виконавчої влади щодо своєчасного та повного виконання Плану заходів щодо реалізації державної регуляторної політики на 2006 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів від 18.01.2006 N 13-р. Інформацію про хід виконання надавати Кабінету Міністрів та розміщувати на сайті Комітету.
Термін: щоквартально
4.5. Продовжити надання практичної та організаційно-методичної допомоги (проведення семінарів, надання роз'яснень) регуляторним органам щодо провадження ними державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності. Розробити пропозиції щодо відповідних відряджень до регіонів у I кварталі.
Термін: лютий 2006 р.
5. Заступнику Голови М.С.Іголкіну, Управлінню дозвільної системи (Андрєєв О.В.):
5.1. Продовжити координацію роботи з Мінагрополітики, Мінприроди, МВС, МОЗ, Мінекономіки, Держкомзему, Міністерство культури та туризму України (МКТ), стосовно завершення розробки проектів нормативних актів щодо:
порядків видачі документів дозвільного характеру;
затвердження розміру тарифів, у тому числі граничних розмірів, на проведення дозвільними органами обстежень (експертиз), які є підставою для видачі документів дозвільного характеру;
внесення змін до законів України "Про пожежну безпеку", "Про охорону праці", "Про ветеринарну медицину", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" та ін., до актів Кабінету Міністрів для приведення їх у відповідність із Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності";
внесення змін до законодавчих актів стосовно можливості набуття суб'єктом господарювання права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності за декларативним принципом;
скасування документів дозвільного характеру, застосування яких є недоцільним. Щотижнево інформувати Голову Комітету про стан справ.
Термін: до остаточного
виконання ЦОВВ усіх
перерахованих завдань
5.2. Продовжити надання практичної та організаційно-методичної допомоги (проведення семінарів, надання роз'яснень) місцевим органам виконавчої влади та органами місцевого самоврядування щодо впровадження ними Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності". Розробити пропозиції щодо відряджень до регіонів у I кварталі.
Термін: до кінця
лютого 2006 р.
6. Головам представництв Держпідприємництва в АР Крим (Пилунський Л.І.), Житомирській (Ярошенко А.Г.), Запорізькій (Погрібняк М.А.), Львівській (Максимчук О.В.), Одеській (Савчук В.В.), Чернігівській (Овсяник М.К.) та Черкаській (Папуша М.Г.) областях забезпечити координацію дій з відповідними місцевими адміністраціями та органами місцевого самоврядування щодо прийняття ними нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
Про хід роботи поінформувати Держпідприємництво України (Управління дозвільної системи (Андрєєв О.В.)).
Термін: 20.02.2006
7. Першому заступнику Голови К.О.Ващенку, Департаменту реєстрації та ліцензування (Барбелюк О.Б.), Державному підприємству "Інформаційно-ресурсний центр" (Боделан А.В.):
7.1. Забезпечити координацію роботи з ДПА, Держкомстату, Мінпраці, Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій щодо вжиття ними вичерпних заходів для усунення недоліків у системі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Підготувати інформацію з цього питання до Кабінету Міністрів України.
Термін: лютий 2006 р.
7.2. Вжити заходів щодо здійснення державної реєстрації та постановки на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців за принципом "єдиного вікна" протягом однієї доби.
Термін: до вирішення питання
7.3. Завершити роботу щодо забезпечення обміну інформацією про постановку на облік та зняття з нього юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з використанням спеціальної інформаційно-телекомунікаційної системи центральних органів виконавчої влади.
Термін: до березня 2006 р.
7.4. Організувати навчання та підвищення кваліфікації державних реєстраторів.
Термін: I кв. 2006 р.
7.5. Внести пропозиції Кабінету Міністрів України щодо відновлення фінансування заходів з ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та Єдиного ліцензійного реєстру.
Термін: до 05.02.2006
7.6. Забезпечувати супроводження у Верховній Раді України до їх прийняття законів України:
- "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" щодо приведення законодавства до вимог Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців";
- "Про внесення змін і доповнень до законів України" щодо подальшого впорядкування системи ліцензування видів господарської діяльності.
Термін: до вирішення питання

................
Перейти до повного тексту