- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Про надання висновку аудитора щодо достовірності та повноти передавального акта або розподільчого балансу
На <...> звернення щодо надання державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу або перетворення висновку аудитора щодо достовірності та повноти ліквідаційного передавального акта або розподільчого балансу повідомляємо таке.
Згідно із частиною другою статті 107
Цивільного кодексу України після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення) або розподільчий баланс (у разі поділу), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.
Частиною другою цієї статті також визначено, що у випадках, що встановлені законом, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається висновок аудитора щодо достовірності та повноти передавального акта або розподільчого балансу.
Крім того, цією ж статтею зазначається, що обов'язкова аудиторська перевірка річного балансу і звітності господарюючих суб'єктів з річним господарським оборотом менш як двісті п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів проводиться один раз на три роки. Проведення аудиту є обов'язковим також в інших випадках, передбачених законами України.
Наприклад, згідно зі статтею 20 Закону України
"Про господарські товариства" достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути підтверджені аудитором (аудиторською фірмою), за винятком товариств з річним господарським оборотом менш як двісті п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів.
Таким чином, необхідність подання державному реєстратору висновку аудитора щодо достовірності та повноти передавального акта або розподільчого балансу визначається самим суб'єктом господарювання з урахуванням вимог чинного законодавства, яке регулює його діяльність.
Перший заступник голови | К.Ващенко |
Перейти до повного тексту