- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва, розглянувши лист Київської редакції бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит" від 09.12.2005 р. N ДК 02-133, в межах компетенції повідомляє таке.
Згідно зі змінами до Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу, затверджених наказом Держпідприємництва України від 17.10.2005 р.
N 93, зареєстрованим у Мін'юсті України 03.11.2005 р. за N 1330/11610, друге речення пункту 2.2 розділу 2 "Правила написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу" Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 09.06.2004 р.
N 65 "Про затвердження Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу", зареєстрованого в Мін'юсті України 29.06.2004 р. за N 792/9391, викладено в такій редакції: "В установчих документах при заповненні реєстраційної картки використовуються прописні букви українського алфавіту (А, Б, В, Г, х, Д, Е, Є, Ж, З, И, І, Ї, Й, К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, Ф, Х, Ц, Ч, Ш, Щ, Ь, Ю, Я)".
Програма АРМу державного реєстратора, яку розроблено з урахуванням вимог Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 р.
N 755-IV, сприймає найменування юридичної особи як таке, що написане прописними буквами, і, таким чином, повне найменування юридичної особи друкується на свідоцтві єдиного зразка великими літерами.
У зв'язку з цим не можна вважати зміною найменування написання цього найменування прописними (великими) буквами в установчих документах та на свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи єдиного зразка, якщо кожна буква (символ, розділовий знак та ін.) цього найменування відповідає буквам (символам, розділовим знакам та ін.), написаним великими та малими буквами. Таким чином, найменування юридичної особи, написане великими буквами, є тотожним найменуванню юридичної особи, написаному великими та малими буквами, якщо ці букви повністю збігаються.
Враховуючи вищенаведене, Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва вважає, що підприємству <...> не потрібно отримувати нову печатку.
Заступник голови | О.Сахненко |
Перейти до повного тексту