1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
18.12.2007 N 8688
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист щодо застосування окремих норм податкового законодавства та в межах своєї компетенції повідомляє.
Відповідно до Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість", зі змінами та доповненнями (далі - Закон про ПДВ) об'єктом оподаткування ПДВ є операції з поставки товарів (робіт, послуг), місце надання яких знаходиться на митній території України (пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону про ПДВ).
Згідно з пп. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону про ПДВ датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
- або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а у разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;
- або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.
У разі поставки товарів (послуг) за умови оплати їх бюджетними коштами існує спеціальна норма Закону Про ПДВ. Так, згідно з пп. 7.3.5 п. 7.3 ст. 7 датою виникнення податкових зобов'язань у разі поставки товарів (робіт, послуг) з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата надходження таких коштів на поточний рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якому іншому виді, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед таким бюджетом. Тобто у разі поставки товарів (робіт, послуг) з оплатою їх бюджетними коштами податкові зобов'язання виникають у момент надходження таких коштів на рахунок постачальника за касовим методом.
Отже, вважаємо, що джерело оплати товарів (послуг) не має ніякого впливу на зміну об'єкта оподаткування, тобто оподаткуванню підлягають операції платника податку з продажу товарів (послуг) незалежно від того, хто і за рахунок чого їх споживає - держава за рахунок бюджету, підприємство за рахунок прибутку чи населення за рахунок власних коштів.
Щодо дати виникнення права на податковий кредит слід зазначити, що спеціальної норми Закону про ПДВ, якою б встановлювалися різні правила відображення податкового кредиту по товарах, придбаних за бюджетні чи за власні кошти, немає. Тому слід керуватися загальним положенням з визначенням податкового кредиту.

................
Перейти до повного тексту