1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
22.11.2007 N 8816
<...> Порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття встановлено ст. 37 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію).
Завершеним, згідно із частиною тринадцятою ст. 37 Закону про реєстрацію, злиття вважається з моменту державної реєстрації новоутвореної юридичної особи та державної реєстрації припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті злиття.
Державна реєстрація юридичної особи, яка утворена в результаті злиття, відповідно до частини дванадцятої цієї статті, здійснюється у порядку, встановленому ст. 24-27 Закону про реєстрацію, тобто в порядку, що передбачений для державної реєстрації новоутвореної юридичної особи.
Однак, вважаємо за необхідне звернути увагу на те, що в передбаченому частиною першою ст. 24 Закону про реєстрацію переліку документів, які повинні бути подані для проведення державної реєстрації юридичної особи, такий документ, як нотаріально посвідчена копія передавального акта, відсутній.
У той же час абзацом другим частини третьої ст. 107 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) встановлено, що нотаріально посвідчені копії передавального акта та розподільчого балансу передаються в орган, який здійснює державну реєстрацію, за місцем державної реєстрації юридичної особи, що припиняється, а також в с. 28 орган, який здійснює державну реєстрацію, за місцем державної реєстрації юридичної особи правонаступника.

................
Перейти до повного тексту