1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
14.08.2007 N 6024
Про правомочність загальних зборів акціонерів
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист N 12-2207 від 26.06.2007 щодо правомочності загальних зборів акціонерів та повідомляє наступне.
Спеціальним законом, який визначає поняття і види господарських товариств правила їх створення, діяльності, а також права і обов'язки їх учасників засновників, є Закон України "Про господарські товариства" (далі - Закон).
Згідно із статтею 41 Закону вищим органом акціонерного товариства є загальні збори товариства. У загальних зборах мають право брати участь усі акціонери незалежно від кількості та виду акцій, власниками яких вони є. Акціонери (їх представники), які беруть участь у загальних зборах, реєструються із зазначенням кількості голосів, яку має кожний учасник. Реєстрація акціонерів (їх представників), які прибули для участі у загальних зборах, здійснюється згідно з реєстром акціонерів у день проведення загальних зборів виконавчим органом акціонерного товариства або реєстратором на підставі укладеного з ним договору. Цей реєстр підписується головою та секретарем зборів.
Реєстрація акціонерів-власників акцій на пред'явника здійснюється на підставі пред'явлення ними цих акцій (сертифікатів акцій) або виписок з рахунку у цінних паперах. Право участі у загальних зборах акціонерів мають особи, які є власниками акцій на день проведення загальних зборів (крім випадку проведення установчих зборів).
Загальні збори визнаються правомочними, якщо в них беруть участь акціонери, що мають відповідно до статуту товариства більш як 60 відсотків голосів.
Відповідно до статті 42 Закону рішення загальних зборів акціонерів про внесення змін до статуту товариства приймаються більшістю у 3/4 голосів акціонерів, які беруть участь у зборах.
Т. в. о. Голови Г.Білоус
Перейти до повного тексту