- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
Про розгляд листа
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист від 03.03.2011 N 20 щодо надання роз'яснень стосовно порядку перетворення колективного підприємства в товариство з обмеженою відповідальністю та, в межах компетенції, повідомляє.
Згідно зі статтею
108 Цивільного кодексу України зміна організаційно-правової форми юридичної особи є перетворенням. У разі перетворення до нової юридичної особи переходить усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.
Відповідно до статті
59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється, зокрема, шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення).
Таким чином, реорганізація колективного підприємства у товариство з обмеженою відповідальністю здійснюється шляхом його перетворення, що тягне за собою припинення юридичної особи, яка реорганізується, та створення юридичної особи, яка виникає внаслідок реорганізації.
Водночас слід зазначити, що згідно зі статтею
2 Закону України
"Про підприємства в Україні" (втратив чинність у зв'язку з прийняттям
Господарського кодексу України) , нормами якого керувалися засновники при створенні та діяльності колективного підприємства, колективне підприємство - це підприємство, засноване на власності трудового колективу.
Згідно зі статтями
23,
30 Закону України
"Про власність" (втратив чинність у зв'язку з прийняттям
Цивільного кодексу України) у майні колективного підприємства визначаються вклади його працівників. Розмір вкладу працівника у майні такого підприємства визначається залежно від його трудової участі в діяльності державного або орендного підприємства, а також участі в збільшенні майна колективного підприємства після його створення. Працівникові, який припинив трудові відносини з підприємством, а також спадкоємцям померлого працівника виплачується вартість вкладу. Колективний власник самостійно володіє, користується і розпоряджається об'єктами власності, які йому належать. Право колективної власності здійснюють вищі органи управління власника (загальні збори, конференції, з'їзди тощо).
................Перейти до повного тексту